
Je bent bijna op de helft van je zwangerschap.
De melktandjes in het gehemelte zijn al gevormd, en deze week krijgt de baby ook de aanzetten voor het volwassen gebit.
De ontwikkelingen van de zintuigen (ruiken, proeven, horen, zien en voelen) zijn al volop aan de gang. Uit onderzoek is gebleken dat baby's nu al kunnen gaan horen. Schroom je daarom niet, en praat of zing gerust tegen je ongeboren baby. Dit kan na de geboorte rustgevend en troostend zijn, als hij een herkenbaar liedje hoort.

Het is normaal als je nu meer zweet dan anders. Ook kun je bij weinig inspanning al adem tekort komen. Dit komt doordat je ademhaling verandert. Het heeft dus niets te maken met je conditie.
Natuurlijk is het wel belangrijk om op je conditie te blijven letten. De gezondste sporten tijdens je zwangerschap zijn zwemmen en fietsen. Ook flink wandelen doet veel goed. Als je regelmatig genoeg lichaamsbeweging krijgt, is je doorbloeding beter, en dat is ook weer goed voor de baby.
Reageer in `19 Weken zwanger: alle informatie die je nodig hebt | Babybytes`
Meld je aan en schrijf mee met je vaste `week tot week` groepje van dames die net zo ver zijn als jij. Veel nieuwe vriendschappen zijn hier al begonnen!
reacties (2803) Verversen
Leden in week 19
De bevaldatum van leden die 19 zwanger zijn is van dinsdag, 11 augustus 2026 tot en met maandag, 17 augustus 2026.
Icoontjes:
Jongensnaam passend bij Rumi
Van -__R In Babynamen
Groeihormonen en pubertijd remmen
Van 2xM In V&A
Ontwaken rond 4 uur (5 jaar)
Van Minion1 In V&A
Cadeau voor de ouders voor in een kraammand
Van Ik-ben-weer-anoniem In V&A
Ik ben mezelf niet
Van ~Blended~ In Overig
Hoe het nu gaat.
Van Mouse2025 In Zwangerschap
Vlokkentest
Van Mouse2025 In Zwangerschap
Babynamen zoeken
Jongensnamen | Meisjesnamen | Babynamen top 50