De vraag is vaker gesteld,
Maar we zijn inmiddels in 2021 beland en ik vraag mij ook beetje specifiek voor grotere gezinnen af wat hun boodschappen kosten zijn.
Excl luiers

Na m’n eco missie merk ik sowieso dat m’n kosten rigoureus zijn gestegen. Maar ik koop niet veel geks. Koop bv nooit sap ofzo , 1 zak snacks per week.. wij zitten nu met z’n 7en rond 900,-

Edit ik zal nog ff wat extra info geven
Ik maak week menu’s of eigenlijk 10/11 dagen menu .Bv vr 2 juli tm maandag 12 juli.
Ik ga vr naar de markt om zoveel mogelijk plastic loos spul te halen. Dan maandag of dinsdag naar de jumbo voor alles wat ze op de markt niet hadden. Vlees bij poelier of slager ( biologisch ) vleeswaren ook biologisch. Maar we eten 6 vd 10 dagen vegetarisch ☺️ Ook ga ik zaterdags nog ff in de ochtend na m’n kranten broodjes halen voor zondag . Die verse van de jumbo die doe ik dan in m’n eigen zakken

Reageer op dit topic

Maak een Babybytes account om zelf topics te openen in V&A


reacties (54)    Verversen


  • Bibapoes

    Wij zijn met z’n drieën en zitten al op 600/700 in de maand. Vind dat je het erg netjes doet!

  • Sylvestertje

    Wij eten hello fresh, 5 maaltijden en 1 zak verse friet. We delen met onze peuter. De kleinste krijgt nog bv. Verder hebben we daarnaast 200 euro boodschappen budget per maand. Maar daar redden we het niet altijd mee. Ik gok in totaal zo'n 475 per maand met 2 volwassenen een peuter en baby. Maar dat is dus inclusief hello fresh!

    Wasmiddel ed altijd in de aanbieding evenals luiers billendoekjes etc.

  • Amatullaah

    Ik denk dat we een beetje van 100 pw naar 150 zijn gegaan door wat meer ekologisch eten te kopen. We eten wel dagelijks vlees.. we zijn met zn 5 maar kids (oudste is 6) eten niet zoveel..

  • Anna-76

    Ik probeer €150,- p.w aan te houden. Exl. bakker. We zijn met zijn 4-en. Hond en kat reken ik niet mee. Ik zou e.e.a kunnen besparen, maar we lusten graag vlees en vis en ik ben ook kieskeurig met wasmiddelen en kaas. Bepaalde A merken ( bv Venz, pindakaas van Calvé etc) willen we niet vervangen door huismerken...
    We kopen op dinsdag brood ( aanbiedingen) en in het weekend. De boodschappen doe ik bij voorkeur voor de hele week.

  • 6e-wonder

    Ik heb geen vast budget, maar wij zijn gemiddeld 850 euro per maand kwijt met 7 personen, een hond en een kat. Er wordt bij ons vooral veel water en thee gedronken, dat scheelt denk ik wel in de kosten. Mijn man verkoopt zelf aardappels, eieren en uien, dus die heb ik altijd gratis.
    Ik doe twee keer in de week grote boodschappen en tussendoor haal ik wel eens wat. Koop eigenlijk alles bij de AH.

  • mammavaneenmeisje

    Hier 2 volwassenen en 3 kinderen (jongste eet nog niet mee) rond de €70-90 per week

  • Sophie-123

    2 volwassenen en 1 dreumes: ongeveer €50,- per week, zo’n €250,- per maand

  • Dazielle13

    2 volwassenen(grote eters), 3 kinderen en een kitten. Wel even details: oudste wil niet warm eten(4,5 jaar), tweede eet alles gewoon mee(3 jaar) en de jongste is nog maar 6 maanden en begint nu wat meer te eten. Eten wel iedere dag vlees en ook regelmatig iets van sap.

    Wij zijn zo'n 550 kwijt aan boodschappen ongeveer zonder luiers, wel met voeding van de kleine (tegen spugen en moeizame ontlasting) per maand. Dus op zich heel netjes

  • Lispeltuut

    2 volwassenen, 2 kinderen. Ik heb een budget van €700,- per maand waarmee ik het bijna altijd red. Ook geen gekke dingen als sapjes en veel chips, koek oid, wel veel fruit, verse groenten, rauwkost etc. En wij eten best wat kaas weg in een week, en niet de goedkoopste soorten zeg maar.
    Schoonmaakmiddel oid zit hier ook wel regelmatig bij.

  • Girl89

    Wij zijn met zn 3tjes thuis (1 kindje van 1.5 jaar). Wij geven veel te veel uit. Denk zo'n 150 tot 180 euro per week.. ligt er maar net aan wat we nodig hebben. Vind dat je het heel netjes doet

  • H1987

    Ongeveer 550€/maand met 2 volwassen en 3 kinderen tussen 4 en 8jaar (incl de nachtluiers van de jongste waar ik deze zomer komaf mee wil maken).
    Wij eten 1x per week vegetarisch, maar heb de hoeveelheid vlees die we op de andere dagen eten ook vermindert tov vroeger (soms tot de helft). We maken wel zelf ons brood met een broodmachine en ik koop diepvries afbakbroodjes voor de zondag.
    In onze nieuwe keuken hebben we een kraan geplaatst waar we gefilterd plat en bruis water uithalen, dus geen gesleur meer met glazen flessen water.
    We moeten bijna een gans jaar geen aardappelen kopen aangezien we die via mijn schoonouders krijgen die dat zelf kweken. Soms de laatste 2 maanden voor de nieuwe oogst wel, afhankelijk hoe de oogst vorig jaar was. Scheelt een heel pak met die bodemloze magen van mijn man en kinderen.
    Nu geef ik wel iets minder uit omdat we eigen aardbeien, frambozen, sla, spinazie uit de tuin hebben (binnenkort ook komkommer, wortel en tomaten). Volgend jaar hoop ik ook paprika, boontjes en witloof eens te proberen. Stap voor stap, want ben pas vorig jaar begonnen met zelf groentjes kweken en ieder jaar enkele soorten erbij.
    Ik maak zelf wasmiddel. Ik doe wel nog altijd een scheutje wasverzachter bij voor de geur, want dat vind ik niet zo'n succes met die geurdruppels.
    We gebruiken shampoobars en conditionerbars en wil er niet meer vanaf, want zoveel beter voor mijn haar en dat van mijn dochter.
    Volgende stap hier is om bij de lokale slager vlees te halen en fruitsap bij de wereldwinkel om minder plastic te hebben. Want voor het gemak doe ik 1x per week boodschappen in dezelfde supermarkt. Enkel de producten om zelf wasmiddel te maken en onze shampoo/conditionerbars bestel ik online.

  • My-two-Pride-and-Joys

    Ik merk dat de prijzen vooral de afgelopen 2 jaar flink zijn gestegen. Konden wij het hier voorheen redden met 50 euro per week, is dat nu wel 75 euro per week en soms wel iets meer. Wij zijn met 4 personen nu. Ik koop alleen geen biologisch spul, als je dat doet zou het meer kosten vermoed ik. Wij eten wel iedere dag vlees. Als ik dat zou weglaten zouden we wel met minder toe kunnen maar ik houd van een stukje vlees bij mijn maaltijden ;)

  • Talv

    Leuke vraag! Ik vind voor 7 personen met jouw bewuste eco uitgaven echt heel netjes!

    Hier zijn we met zn 4en (kids 9 en 3) en gemiddeld rond de 90 euro per week kwijt. Dit is echt alleen supermarkt. Kruidvat 1x per maand ong 50 euro aan shampoo en deo voor mijn man. Ik heb zelf eco spullen die ik 1x per half jaar online bestel bij biggreensmile, ook mn wasmiddel etc.
    Mijn man is lactose intolerant dus daar koop ik nog wel eens wat duurdere producten voor, denk aan alpro toetjes etc.
    Verder probeer ik ook eco keuzes te maken in biologische groenten en vlees. Probeer 50/50 vega/vlees per week aan te houden.

    Al met al ben ik best tevreden met het bedrag wat ik uitgeef 🙂

  • jjma

    Gezin van 2 volwassenen en 2 kinderen. Ik heb 200 euro per week. Waarvan voor de grote boodschappen 100 euro, 15 bij de bakker, 5 euro bij de slager voor aanbiedings gehakt 1 kilo. Rest van het vlees haal ik overal. Meestal voor het weekend nog boodschapjes en dan ben ik 50 kwijt.

    Waspoeder ariel koop ik online 20 euro voor 110 wasbeuren. Pampers, shampoo enz koop ik allemaal online en altijd in de aanbieding. Ik reken de pampers per stuk uit. Vaak lijkt iets een aanbieding maar is het nog duur per stuk. Ik heb ze allebei nog in de luiers. Billendoekjes ook online en dan gelijk een hele voorraad.

    Persoonlijk vind ik jumbo echt een dure winkel. Ik ga altijd naar de boni en de lidl ( stuk verder weg) vind ik ook fijn. Boni heeft altijd goede aanbiedingen. Ik heb een voorraadkast waar de extra's ingaan van aanbiedingen.

  • Joeppiej89

    Ik koop bijna alleen bonus aanbiedingen, en dan alleen spullen die ik anders ook zou kopen. De boodschappen worden 1x per week bezorgd, en daar doen we dan ook zeker een week mee. Ben dan tussen de €50-80 euro kwijt, inclusief schoonmaak producten, shampoo etc, en melkpoeder voor de baby. Luiers haal ik 1x per maand bij Kruidvat 4 pakken voor €50,-. Kleding haal ik alleen in de sale, en 2e hands.

  • Momtini

    Hier gemiddeld 140 per week voor 2 volwassenen en 2 kids . Het fruit en de groentes haal ik bij de lokale boerderijen hier . Ik heb t vaak geprobeerd om te minderen maar t lukt niet. Vind t oké zo verder 👍 Voor luiers, doekjes , eigen verzorgingsartikelen besteed ik zo’n 50 per maand , 2 kids in de luiers nog. Zijn sinds kort bezig met zindelijkheid vd oudste dus ben benieuwd hoeveel we daar van gaan merken al (krijg wel luier om als we weggaan enzo)

  • Yetka

    Hier geen groot gezin, maar ik merk echt wel dat de boodschappen duurder zijn geworden de laatste jaren/jaar. Voorheen konden wij denk ik wel met 90 euro per week uit, dat redden wij nu echt niet. Ik denk minstens 100 euro per week. Wij zijn met z'n drieën. Wij eten nagenoeg geen vlees, geen frisdrank. Wel veel eco boodschappen, maar echt niet alles.

  • 12345678

    Ik ben zo tussen de 100-120 euro per week kwijt voor 2 pers 2 kinderen. Koop dan gericht veel aanbiedingen, en eten vaak verse soep (kost weinig en is gezond) maar koop ook wel weer alleen bio groente/vlees/zuivel. Eten dan wel in de week weinig vleesproducten, meestal 1, max 2 keer in de week (bijv bio kipdijfilet), dan 1 dag bijv zalm door de pasta of een verse tonijnpizza (jumbo heeft de lekkerste verse pizza’s voor 6€ p.s) en verder (ook ivm de soep) gewoon zonder vlees. Er zijn dagen dat we met zn 4-en avondeten voor totaal 5€ (bijv verse broccolisoep met creme fraiche en n broodje) en op andere dagen bestellen we met zn tweetjes sushi voor 70€.. 😅 zo houden we balans ☺️
    Verder koop ik fris, koffiecups, chocola en koekjes alleen in de aanbieding (gek op 1+1 gratis). Van (starbucks of Illy) koffiecupjes bijvoorbeeld leg ik dan een klein voorraadje aan, waar we zeker 1 a 2 maanden mee vooruit kunnen. Zo ook met wijn, lipton ice tea, tony’s etc. Chips koop ik nu alleen tijdens de zwangerschap (ineens trek in) 1 zak per 2 weken. Koekjes koop ik 1 a 2 rollen per week. Waterijsjes (80 cent) gaan iedere week wel mee voor de kleintjes. Verder alleen vruchtenyoghurt voor het toetje als het met 50% is bijvoorbeeld.
    Word er heel gelukkig van als ik op het bonnetje kijk en ik op 100 euro 50€ aan korting heb ☺️☺️ Zaterdag is online folders kijken voor mij dan ook vaste prik

    Leuk om ook bij anderen mee te lezen!

  • Shrimp

    Mijn man vindt soep geen maaltijd 🤣. Alleen verse ministrone soep met brood is oké . Maja daar zitten dan ook echt veel groente in en ook bonen en left overs pasta die ik in stukjes ram als “ vermicelli “ .( maak die van Jamie s Italy “

  • 12345678

    Haha mijn man is degene die het maakt eigenlijk. Verse tomatensoep, paprikasoep (zo lekker), broccolisoep, zoete aardappelsoep, bleekselderij-kaassoep (jum)... en dan overal wel lekker creme fraiche doorheen.. De kleintjes eten het moeiteloos mee en vinden zo alle groente lekker. In stukjes hoef ik het niet te proberen 😅

  • LisanW

    He wat leuk om te lezen dat er meer zijn die dat doen! Elke zaterdag spiek ik even snel, en dan zondag maak ik een lijstje wat er evt die dag nog gekocht kan worden (gaan elke zondag maar de appie ivm brood voor de week), en maak lijstjes voor de aankomende week. Is mijn boodschappen momentje

  • Druif89

    Ik vind dat best een netjes bedrag voor de manier waarop je boodschappen doet? Wij zijn met vier personen en een kat. Ik geef gemiddeld €450 per maand uit aan supermarkt, bakker, slager, Kruidvat (incl. luiers) en kattenspullen.

    Ik maak ook week menu's, we eten weinig vlees en veel groente+fruit. De baby eet nog niet met de pot mee. Verder is mijn man ook een grote eter en m'n peuter die doet nauwelijks voor 'm onder 😅

    Jij geeft het dubbele uit, maar jullie zijn ook met het dubbele aantal personen.

  • Liselott

    Hier 70 euro per week en 50 euro bbq-potje per maand... Meestal red ik dat aardig, soms met verjaardagen lastige..
    Maar is nu wel lastiger laatste maanden merk ik. TGTG-pakketjes heb ik soms wel nodig om rond te kunnen komen met dat budget: Eerder kocht ik dat vooral omdat ik het zo leuk vond en voelde fijn voedselverspilling tegengaan

    2 volwassenen en 1 zoon van 2 in de luiers: dat dus inclusief

  • Blondie-mama

    Bbq potje dat klink leuk wat houd dat in dat je elk maand bbq? Of is dat puur voor als jullie keer willen bbq dat je daar geld uit pakt ?

  • Liselott

    Elke maand? Nog veel vaker haha!
    We hebben in december onze lange wens in vervulling laten komen: Een big green egg gekocht. We hadden als voornemen om er dan ook goed gebruik van te maken: dus voornemen 1: wekelijks de bbq aan, en om het wat makkelijker te maken dat potje dus ;) Ook voor houtskool, maar ook voor x wat luxer vlees bijvoorbeeld..

    Maar het is niet altijd spectaculair: afgelopen weekend varkenshaassaté met salade en gepoft aardappeltje, pas met verjaardag echtgenoot kippendijen aan het spit 'versneden' als shoarma in wraps met een thaise salade. En de biefstuk die volgt over 5-6 weken weer haha

  • .Familyfirst

    Wij zijn met ze 6e en geven per maand rond de 800 aan boodschappen uit, elke keer als ik naar de winkel ga dan ben ik minstens 50 euro kwijt, en dan heb ik vrij weinig bijzonders. We eten veel fruit, vlees en vis, en houden wel van lekkere dingen ook etc. Ik probeer het zo goedkoop mogelijk te houden maar helaas lukt dat niet heel goed.

  • Paperdoll

    Ik heb geen idee. Ene week betaal ik 250€ in de winkel, week erop kan dat 170€ zijn of minder. Ik tel het niet zo uit. Zolang we toekomen en niks te kort hebben, is dat prima zo.

  • Paardebloem94

    2 personen en 2 katten (die eten bij mij vlees en vis) 300 euro per maand

  • MNAZ

    Wij met 5 personen (10,8 en 1.5 jaar)
    Geven hier elke week 150 euro pw uit aan boodschappen.wij kopen voornamelijk vers en veel bio,weinig tot bijna niet frisdrank,chips etc.

  • Nog-even!

    Met zijn vijven, ben ik gemiddeld 150 per week kwijt aan boodschappen, incl drogist en zonder luiers.

  • seonsyain

    Doordat we het afgelopen jaar het financieel goed hadden,heb ik er niet meer op gelet. Ik wou zeggen dat we met zijn vieren € 425 gemiddeld uitgeven. Geen pampers meer. Maar dankzij jouw vraag ging ik even kijken in mijn bankapp. En jemig! Het afgelopen jaar is het niet onder de € 500 geweest. Sterker nog, eerder € 550. Ik schrok ervan. Moet er wel bij zeggen dat we tegenwoordig vaker het vlees bij de slager halen, omdat we minder conserveringsmiddelen proberen binnen te krijgen.

  • Anonymous93

    Wij zitten met z'n 3en (2 volwassen 1 baby 6mnd oud met hapjes) op zo'n 450- 500 euro in de maand.
    Dit is incl. luiers en nutrilon potten.

    Luiers koop in aanbieding na aanbieding

  • Maartje07

    Oeh, ik weet t niet, maar ik denk rond de 550-600 per maand voor 5 personen (+ 1 baby, maar krijgt bv).
    We winkelen bij de Lidl, Jumbo en AH.

  • Flamingootje

    Wij met twee personen +baby die borstvoeding krijgt en nog geen hapjes tussen de 350 - 400 per maand.

  • Yune

    Gemiddeld tussen de 500-550 voor zijn 3en, vaak in het weekend is mn pa er ook, dus dan met 4en.

  • Manon3

    Wij zitten met 2 personen rond de 300 euro per maand, inclusief soms wat duurdere producten omdat ik veganistisch eet. Soms wat meer in maanden dat een van ons jarig is (Dat tikt toch best hard aan qua snacks en drinken en dat komt bij jullie wel vaker per jaar voor). We zijn nu wel gemiddeld wat meer gaan uitgeven sinds corona omdat we nu boodschappen bestellen via de AH, maar als we daar binnenkort weer mee stoppen en weer boodschappen bij de dirk gaan doen vermoed ik dat we weer makkelijk onder de 300 komen.
    Vind 900 voor 7 als echt heel veel klinken. Kinderen eten immers toch wat minder dan een volwassene.

  • Shrimp

    Wij eten best veel. Ik weeg weinig maar heb hoog energie verbruik. Ter indicatie ; s ochtends is een normaal formaat brood al op en m’n man ontbijt niet. Er gaat 10 kg fruit doorheen per week.Onze kinderen (die van 5,7,9) eten denk ik evenveel als de gemiddelde volwassen vrouw ( als ik kijk hoe weinig bezoek opschept 🤣)

    Ik weeg zelf 48 kg. M’n 5 jarige 18 kg, 7 jarige 20 kg en 9 jarige 24 kg. Dus denk dat ze allemaal mijn verterings systeem hebben. Bovendien houd ik van koken. Aardappelen groente vlees met appelmoes. Dat eten we bijna nooit .

  • Narnar

    Wij zijn met z'n drieën, (baby krijgt borstvoeding), en geven denk ik zo'n 700 per maand uit. Best fors vind ik zelf, maar we kopen graag lekkere dingetjes en bestellen 1x per week eten. Genieten van het leven he!

  • 8schatjes

    Hier met 9 personen. We gebruiken echt wel tussen de 1000-1100€ in de maand. Hier zitten dan wel de luiers bij. En nee in mijn ogen doen we echt niet luxe boodschappen ofzo maar het is gewoon heel duur. Het lijkt wel of de prijzen blijven stijgen. Waar ik eerder een grote kar voor de boodschappen voor 150 euro had heb ik nu voor 225 ongeveer. Tja het leven is duur denk ik dan maar. Zolang we het kunnen betalen vind ik het geen probleem. Maar ik schrik vaak wel bij de kassa🤭.

  • LisanW

    Koop je alles/bijna alles eco?
    En hoe zit het met vlees?

    De enige tips die ik voor je heb, is om in de namiddag naar de super te gaan om te kijken of er een korting sticker op vlees en vis zit, een boer in de regio contacten om vlees daar te kopen, en de reclamefolder app te downloaden.
    Maar ik heb gespiekt naar de leeftijden van je kinderen en ik zou met 7 personen op hetzelfde uitkomen denk ik.

    Wij hebben 4 supermarkten in de buurt, en ik pas mijn boodschappen daar op aan, koop heel veel 1+1, en heb een grote vriezer. Normaliter doe ik 1 of 2x per week grotere boodschappen, afhankelijk waar welke aanbieding is, en voor ijsbergsla bijvoorbeeld ga ik dan op de dag zelf nog even langs de winkel.
    En weekmenu's maken.
    Maar...... tijdens de zwangerschap ging dat niet zo goed, had vaak wat bedacht en de dag zelf er geen zin in. Nu in mijn verlof is gaat het ook niet van een leien dakje, wandel dagelijks naar de super...

  • Shrimp

    Ik heb kleine vreet zakjes 🤣 net als ik zelf ben. Maar we blijven lichtgewichten 😅. Ja zwanger en week menu’s … das lastig . Ik husselde ze wel door elkaar en koos gerechten die ik uit ervaring wel kon verdragen.. ook het maken ervan 🤢. Back up spulletjes voor de rest als ik m’n hoofd niet van de bank af kon met etenstijd ( rond 10wk)

  • Vi3r-kindjes

    Wij zijn met 6 waarvan 2 volwassene, en 4 kinderen tussen de 3 en 11 jaar oud. Ik denk dat wij tussen de 550 en 600 euro per maand kwijt zijn aan boodschappen.

  • Lissje31

    Wij met 2 personen zitten nu per maand rond de 400 euro voor boodschappen 🙈 soms iets meer.. maar wil dat toch proberen terug te dringen hahaha

Populaire topics
Populaire blogs

Babynamen zoeken

Jongensnamen | Meisjesnamen | Babynamen top 50