Als dromen uitkomen

Ivo is alweer 9 weken vandaag. Sinds de geboorte van Ivo ben ik druk met mijn gezinnetje en niet meer veel (eigenlijk niet) op babybytes. Dat voelt een beetje als verraad: jarenlang zoek en vind je steun bij lotgenoten in de kinderwens. En als je gezin dan compleet is, dan geef je niet meer thuis op de site. Anderzijds is het ook iets moois. Het is gelukt! Voor mij heeft het allemaal goed uitgepakt. De eerste via IUI, de tweede via ICSI. Als je vooraf toch eens wist dat het zo goed als dit zou uitpakken, dan zou dat een boel tranen hebben bespaard.


Het gaat goed met Jasper. Hij wordt deze maand alweer 3 en is een ware peuter. Zoekt iedere grens die hij vinden kan en gilt soms het hele huis bij elkaar als hij niet krijgt wat hij wil. Maar hij is ook een heel sociaal kind dat contact maakt met iedereen die er open voor staat. Hij trekt als hij de mogelijkheid ziet ook de energieverkopers en de pakjesbezorgers het huis in: 'kom maar binnen', Gelukkig geen sprake van verlegenheid, nooit gehad ook.


Ivo is een schat van een baby. Hij mag nog wat beter gaan doorslapen, maar verder een lieve zachtaardige baby die heel tevreden is. Natuurlijk ook wel dagelijks zijn huilmomenten (bij voorkeur tijdens ons avondeten uiteraard), maar ik ben de laatste die klaagt over Ivo. Hij zit nu ook tevreden naast me in de maxi cosi zodat ik dit even kan typen. Dat was bij Jasper ondenkbaar. Die zette meteen een keel op als hij geen aandacht kreeg. Maar de opstartproblemen met Ivo zijn gelukkig voorbij (zeer veel spugen, poepen, enorm onrustige uitslag in zijn gezicht enz).


Ik kan dus gerust stellen dat ik erg gelukkig ben momenteel. Dit is waarvoor we het allemaal hebben doorstaan. De teleurstellingen en tegenslagen, de hoop en de kleine succesjes. Ik heb twee prachtige zoons, wat een rijkdom.


Ik blijf wel online op bb,maar niet meer zo actief. Doorgaans via de mobiel, wat niet zo uitnodigd tot lange reacties door het te kleine schermpje en de trage verwerkingstijd van het laden van schermen. Een aantal van jullie volg ik nog wel degelijk op de voet, ook al reageer ik niet veel.


Het is een gek idee dat mijn gezin compleet is nu. Met het zwanger zijn deel ben ik wel klaar. Ik kan wel eens melancholisch kijken naar vrouwen die nu nog wel zwanger zijn, maar dat is vooral omdat zij de mooie newborn-tijd nog tegoed hebben. Het geschop in mijn buik mis ik niet echt, de zwangerschap al helemaal niet, ook al heb ik er van genoten. Het is heerlijk dat ik me nu weer vol energie en vrij kan bewegen.


Volgende week loopt mijn verlof officieel af, maar gelukkig heb ik nog wel een tijdje vrij (vakantie ed). Ik probeer er optimaal van te genieten dat Ivo nog zo lekker knuffelbaar is en nog zo volledig afhankelijk.



611 x gelezen, 0

reacties (0)


  • hoopnog1x

    Fijn dat het zo goed gaat met Ivo, ben zelf ook niet meer veel online best druk met me meisje en straks me eigen bedrijfje . groetjes en tot babbels

  • DSM

    Niemand neemt je het kwalijk dat je hier minder komt, soms moet je ook plaats maken voor de jongere generatie

  • danika

    Geweldig A;s je alles vantevoren weet...tja, dat had bij mij ook heel wat frustraties en tranen gescheeld....maar nu kunnen we beide genieten van onze rijkdom! Ik kan ook wel eens melancholisch kijken naar jonge babies, jee wat aat dat snel en de tijd komt niet terug...des te meer reden om er nu ten volle van te genieten, wat fijn dat je nog lekker even wat langer thuis kunt zijn!! Oh, en het kost mijzelf ook veel moeite babybytes bij te houden, dus van mij zul je zeker niets horen hoor, kennelijk toch een andere fase dan eerst

  • mama2009-2010

    Wat een heerlijk blogje!!!! Super dat het zo goed gaat en dat jullie heerlijk aan het genieten zijn!!!!!! Xxxx

  • schemering

    Ik ben echt blij voor je. Wat schrijf je dat allemaal zo mooi. Geniet van jje gezin. Ik wens je veel geluk!

  • n.e.m.

    Een happy end, zo hoort het en hoop je dat het bij iedereen is. En ja, de drukte in combinatie met een afgenomen behoefte betekent dat je bb achter je laat. Prima toch! Ik kom er nu ik zwanger ben van de derde ook echt niet meer aan toe. Twee kleintjes die aandacht vragen, werk, een zwangerschap die energie vraagt. We groeien door. Wie weet treffen we elkaar ooit weer op een forum over pubers ;-) Genieten nu, na al het gedoe is dat wat we hebben verdiend!

  • nevyah

    Wat een mooi happy end.. Lekker van genieten meid!

  • keesjes76

    Heel begrijpelijk dat je je minder onder ons begeeft. Je bent natuurlijk druk met twee kleintjes. En daarnaast zit je nu in een andere fase. Ik ervaar het bij jou niet als ondankbaarheid. Je hebt iedereen heel erg gesteund toen het kon. Straks heb je je contacten via de voorschool en later nog de lagere school. Zo hoort het ook, je groeit door. Ik ben blij om te lezen dat het goed met je gaat en ik hoop je in ieder geval nog een keer te kunnen laten weten dat het bij ons ook gelukt is....

  • mamaongeduld

    Fijn dat het zo goed gaat! Ik merk ook dat ik minder op bb ben..... Maar probeer af en toe een blogje te doen als herinnering aan deze zwangerschap. Ws is dit ook mijn laatste kindje al sluit ik een derde niet uit.... Of wil ik nu teveel?? Al met al zijn ons beider dromen uitgekomen, fantastisch!

  • waterman84

  • ph

    wat een mooi einde van een avontuur. zo zouden ze idd allemaal moeten zijn. Geniet van alles wat nog komen gaat. Het is niet voor niets een cliche, het is zo voorbij!

  • Wendyk83

    Wat een heerlijk verhaal om te lezen! O, en 3 jaar is zo'n lastige leeftijd! Heb hier een dochter rondstuiteren van ruim 3, kleine draak is het maar ook superlief! Geniet van je gezinnetje! Ik hoop dat ik over een maand of 10 een soortgelijke blog kan schrijven :)

  • ragazza

    Geniet ervan meid... Dat heb je wel verdiend na alle spanning en stress!