Redressiehelm - Fitting

Daar gaan we dan, vandaag wordt de helm op Ds hoofd gezet. Om andere moeders een idee te geven wat het is, en hoe de vorderingen zullen zijn, zal ik periodiek een blog bij houden over zijn helmpje. Ik weet hoe moeilijk het is om een keuze te maken!


Bij D begon het allemaal met een bezoekje van de fysio aan huis in december. Hij was toen 2 maanden oud, en had een lichte voorkeur naar de rechterkant. Volgens de fysio was er niets aan de hand, je zag de voorkeur nogeneens. Wel vond ze hem wat stijfjes, en kregen we oefeningen om hem meer bewegelijk te maken. Een maand later zou ze weer komen. Tijdens haar tweede bezoek had D zijn voorkeur van rechts naar precies in het midden gemaakt. Een lichte afplatting was nu zichtbaar op zijn achterhoofd. Ze gaf aan dat we wel steeds zijn hoofd moesten draaien als hij ging slapen, en overdag konden we hem het beste in een zijligkussen leggen.


Zijn hoofd draaien was een drama, lag hij eindelijk te slapen (erg moeilijk in slaap te krijgen in zijn eigen bedje) met zijn hoofd recht in het midden, kwam ik weer aan zetten... Drama dus. De zijligkussen was ook geen succes, hij wrong zich zo in het kussen dat zijn lichaam wel zijdelings lag, maar zijn hoofd gewoon lekker recht achterover.


De afplatting werd steeds erger, en begin maart wilde ik wel weten wat de meting was. Dylans hoofd werd opgemeten bij de fysio. Normaal is de verhouding van oor-naar-oor 70/90% van neus-naar-achterhoofd. Bij Dylan is de verhouding 102%. Van oor-naar-oor is zelfs breder dus. De fysio gaf aan dat zijn meting zeer ernstig is, zonder helmtherapie niet meer naar 90% te krijgen, zelfs niet onder de 95%, met helmtherapie kan zijn verhouding tussen de 5 en 10% verbeteren. Wel gaf ze aan dat Kinderartsen terughoudend zijn bij een afplatting van het achterhoofd, het is namelijk symmetrisch en er zal niets scheef groeien. Om de mening zelf te horen, maakten wij die week nog een afspraak bij de Kinderarts. Alle metingen verder, kwam de Kinderarts tot dezelfde conclusie: 102%, zeer ernstig. Maar hij was helemaal niet terughoudend, enige reden om niet voor een helm te gaan, was de financien (kosten zijn 1100 euro). Nu had ik gehoord van een goedkoper bedrijf, maar hij gaf aan dat er bij dit bedrijf er geen kennis wordt gedeeld met Kinderartsen, ze doen het geheel zelfstandig. Kosten 50% minder, maar dan heb ik liever een bedrijf die samen werkt met Kinderartsen dan een bedrijf zonder. Alles voor de kleine man!


We konden in het ziekenhuis gelijk verder naar Livit, om zijn helmpje op te meten. En vandaag is hij dus klaar...


784 x gelezen, 0

reacties (0)


  • unnie

    Hey Laurean! Goed dat je mee leest, hoe meer info hoe beter lijkt me voor je. Jammer dat je zoontje al bijna 5 maanden is, want dan moet je wel snel een beslissing gaan nemen. Ik weet niet of zijn afplatting recht op zijn achterhoofd zit net zoals bij mijn zoon? Door fysiotherapie is zijn afplatting namelijk niet te verhelpen, het ligt niet aan de soepelheid van zijn nekspieren, hij kan gemakkelijk alle kanten opkijken, rolt beiden kanten op... Het ligt echt aan het feit dat hij recht op zijn achterhoofd slaapt, en ja dat is moeilijk te verhelpen met oefeningen.

    Wetenschappelijk onderzoek was er volgens de kinderarts niet... Weet niet welk onderzoek jij bedoeld? Hij gaf aan dat niemand namelijk in de groep van 'geen helmpje' wilt zitten. Zou ik ook niet willen! Iig biedt bij ons het helmpje ruimte voor zijn achterhoofd om te groeien, en hersenen groeien als je slaapt toch?

    Hij heeft hem nu 2 dagen op gehad: een keer 2.5 uur en een keer 4 uur. Ging goed! Morgen 8 uur en dan zo verder uitbreiden. Alleen afzetten is hel...

    Succes met de keuze, en je kunt betalen in termijnen, mocht dat wat helpen (voor ons even wat minder naar de kroeg/uit eten)

  • Laurean

    hoi, via via kwam ik op je blog. mijn zoontje (bijna 5 mnd) krijgt nu ook fysio ivm een voorkeurshouding en afplatting. Misschien moet 'ie ook een helmpje. Maar ik vindt het zo duur Vooral ook omdat is gebleken uit onderzoek dat er nauwelijks verschil is tussen helmpje/fysiotherapie op langere termijn.
    Ik blijf graag je blogs volgen om ons te helpen bij de keus (als dat nodig mocht zijn).

    Hoe vindt je zoontje het? Kan hij er lekker mee spelen enz.?? Succes voor jullie allebei

  • 0gries0

    Respect voor jullie keuze, lijkt me moeilijk! Zet em op!

  • Elientje2

    ik wens jullie veel succes en hoop dat hij toch snel kan wennen aan zijn helmpje. ben benieuwd hoe het er over een paar maand uitziet!wat heeft hij veel haar al!

  • madeliev

    Je weet waar je het uiteindelijk allemaal voor doet, meid! Succes, je kleine manneke weet straks niet beter...

  • wompe

    Wat goed om dit bij te houden! Er zijn zoveel mensen die steeds weer het wiel moeten uitvinden. Dit is niet alleen voor jezelf prettig om eens terug te kijken, maar ook voor veel andere ouders in dezelfde situatie :)

    Succes!