Van alles over niets

Oeioeioei, ik geloof dat ik me misschien een beetje moet schamen voor het feit dat ik al zo lang geen blog heb geschreven en überhaupt veel te weinig van me heb laten horen. Gelukkig heb ik daar helemaal geen goede reden voor, met andere woorden, er is hier niets aan de hand. Alles gaat prima.

Dat gezegd te hebben, kan ik jullie wel vertellen dat er dus ook niet veel te vertellen valt. En een blog over niets is weer eens iets anders, dus laat ik dat maar eens proberen!

Ik ben ondertussen ruim 30 weken zwanger en hoewel ik niks te klagen heb, wordt het wel wat zwaarder.

De baby groeit goed (en ik ook). Ik voel het dagelijks met regelmaat bewegen.

Het schopt en draait en ruimt regelmatig driftig z’n kamertje op, want zo voelt het.

Ik blijf het waanzinnig vinden om mijn buik te zien golven en bewegen.

Het kindje lag de laatste keer dat de gyn het checkte met het koppie naar beneden, maar is nog niet ingedaald. Dat hoeft ook nog niet. Het hartje klopt mooi regelmatig.

Mijn bloeddruk was goed: 70/120. De verloskundige had in mijn dossier gezet dat ik met 28 weken nog een keer de glucosetest zou moeten doen voor de zekerheid. Dit schijnt gebruikelijk te zijn. Ik zag dit uiteraard helemaal niet zitten, omdat ik de test de vorige keer al zo vreselijk vond en mijn lichaam vrij goed ken. Ik denk dan ook zeker te weten dat ik geen zwangerschapssuiker heb, maar ja, ik ben geen arts en moet natuurlijk wel verstandig zijn. Ik besloot het gewoon niet op te noemen bij het eerstvolgende bezoek. De gyn dacht daar anders over en noemde het helaas WEL op. Maar ze vermeldde hier wel bij dat ze het niet snapte. Mijn vorige test was namelijk uitzonderlijk netjes en zij zag er echt de noodzaak niet van in. MOOI! Nu moet ik binnenkort een dag voor mijn volgende afspraak even langs het lab in het ziekenhuis om bloed te laten prikken. Ik hoef er niet nuchter voor te zijn en kan langsgaan op een moment dat het mij uitkomt. Dat klinkt al beter. Maar het grootste voordeel is natuurlijk dat ik niet weer zo’n ranzig suikerdrankje hoef weg te klokken.

Alleen als mijn waardes slecht zijn, moet ik de glucosetest opnieuw doen. Kijk, dat vind ik dan wel weer logisch en als dat het geval is, doe ik dat uiteraard, maar liever toch echt niet als het niet nodig is!

Verder ben ik voor iedereen hartstikke blij dat het lekker weer is hoor, maar de warme dagen vind ik echt niet te doen, dan blijf ik lekker binnen met de pui open.

En mijn buik begint af en toe behoorlijk in de weg te zitten, maar omdat ik nu lekker vakantie heb, kan ik het gewoon heel rustig aan doen. En dat is maar goed ook, want ik ben behoorlijk sloom. Laten we zeggen dat ik goed ben in rusten, hahaha!

Ik heb dan ook weinig last van nestel- of poetsdrang. Behalve als mijn moeder een dag komt helpen (lief hè) omdat ze vindt dat mijn buik in de weg gaat zitten.

Dan doe ik hard mijn best om het eruit te laten zien of ik poetsdrang heb.

Mijn moeder poetst driftig in de badkamer of keuken of wast de gordijnen of poetst de lampen (nee, serieus!), boent het toilet en ga zo maar door.

En dat terwijl mijn vader ondertussen de schuur van een nieuw (niet lekkend) dak voorziet en de tuinen beide onkruidvrij maakt.

Wat moet een aanstaande moeder nou toch zonder een goed voorbeeld???

Ik ben ze natuurlijk superdankbaar, maar laat het wel uit mijn hoofd om net zo hard te sloven als zij doen en bij mij gaat alles ongeveer tien tandjes langzamer.

En … dat vinden ze niet eens erg. Mijn moeder knikt al goedkeurend als ik de vaatwasser leegruim, de schat!

Wat wel gek is, is dat ik weinig zin heb om de geboortekaartjes te regelen en de babykamer af te maken. Ik heb al heel wat geboortekaartjesboeken doorgenomen en onze kaart zit er gewoon niet tussen. Ook online heb ik al minstens 20 sites (zonder overdrijven) helemaal doorgespit. Wat overblijft, is natuurlijk het zelf ontwerpen van een kaartje. De opzet lukt aardig, maar nu lukt het weer niet om de afbeelding te downloaden. Daar moeten we dus eerst weer wat op verzinnen. Het komt uiteraard goed, maar ik heb ondertussen zoveel kaartjes gezien en ontworpen dat ze me even de neus uitkomen.

Morgen maar weer een nieuwe poging ondernemen.

Het kamertje is wel klaar. Het enige wat nog moet gebeuren is een babyfoto van Botti en een babyfoto van mij laten inlijsten, maar Botti vergeet steeds een foto te zoeken bij zijn moeder. Verder hebben we zo’n beetje alle spullen in huis en is het nu tijd om de linnenkast en commode nog in te delen, maar ik zie alleen maar stapels linnen (spuugdoekjes, hydrofielluiers, kleertjes, omslagdoeken, lakentjes, dekentjes en ga zo maar door) en weet niet goed waar ik zal beginnen. Alles is gewassen en gestreken en hoeft alleen nog maar een logische plek te krijgen, maar logica is de laatste weken niet echt mijn sterkste punt, hahahaha.

Met andere woorden: wat legden jullie in de bovenste la van jullie commode? Wat gebruik je nou dagelijks en moet echt binnen handbereik liggen in de babykamer?

Verder zijn we alle spulletjes aan het uitproberen; het verwisselen van de kinderwagenbak en de maxi-cosi op het kinderwagen onderstel, de maxi-cosi in de auto, het badje vol laten lopen (waar past het in de badkamer?) en leeg laten lopen, de babyfoon uitproberen, de sterilisator, de flessenwarmer. Pfoe, wat een hoop spullen. O ja, en de Dyson stofzuiger natuurlijk.

Mijn ouders hadden ons eigenlijk een kinderwagen cadeau willen doen, maar die hadden we zelf al gekocht. Wij waren er ondertussen vanuit gegaan dat hun eventuele cadeau (by the way: een cadeau was sowieso niet nodig, hun hulp in ons huis is al een zegen!) hun wekelijkse oppasdag is, als de kleine er is, maar dit alles vonden zij nog niet genoeg en we kregen ook nog eens een nieuwe Dyson stofzuiger. Waarom? Omdat er een scheurtje in het kunststof van de zuigmond van de ouwe zat… En omdat we twee katten hebben, een aanstaande moeder met astma aanwezig is en een kleintje op komst is. Genoeg reden toch? Ik kan je zeggen, als je een nieuwe stofzuiger zoekt en er een lieve duit voor over hebt, is een Dyson echt de juiste keuze. (Echt waar Mike? Dat is amazing!)

Tot slot nog even deze:

We gingen even bij mijn broer en schoonzus langs. Mijn broer is diep onder de indruk van mijn zwangerschap en vroeg dus ook geïnteresseerd hoe het met me ging. Ik zei dat ik niks te klagen had en dat het allemaal erg voorspoedig verliep.

Toen vond Botti dat ie me toch echt even moest onderbreken…

“Nou,” wist hij mijn broer lichtelijk bezorgd te vertellen,“van de week was ze wel weer een paar keer flink misselijk, hoor!”

Zijn ze niet eeeeeeeeeenig, die mannen?!! Hahahahahha!

Ik bof maar met zoveel lieve, bezorgde mensen om me heen!

Toch een mooie lange blog geworden over ‘niets’.

Ik zal Botti van de week nog even lief aankijken of hij nog even een buikfotootje van me kan schieten.

Liefs totti

498 x gelezen, 0

reacties (0)


  • si78

    Klinkt goed, klinkt lekker. Alles zijn gangetje en geen stress van problemen rond je zwangerschap! Ik gun het je van harte meid!
    Liefs

  • mamavanstacey

    Wat fijn dat het allemaal zo goed gaat. en ook zo enorm snel allemaal... ik weet nog als de dag van vandaag dat het allemaal niet wilde vlotte en nu ben je algewoon om ruim 75% van je zwangerschap, hahahaha. Enjoy en vooral met dit weer een tandje of 10 terug hoor. Wij hebben het al zwaar, laat staan de zwangere vrouwen.

  • snuffie1

    fijn om te horen goed gaat allemaal meis!!
    geniet ervan

  • Ize

    Lekker dat alles zo soepel verloopt (mag ook wel, toch?). Bij ons is de bovenste lade van de commode gevuld met luiers, luierzakjes, rompertjes en andere kleertjes, we hebben geen aparte kledingkast namelijk . Het is gewoon een kwestie van uitproberen denk ik. Je zult zien, dadelijk als je kleintje er is verleg je hier en daar wat spulletjes omdat het gewoon niet praktisch blijkt te zijn. Veel plezier met inrichten!

  • enitam

    Ahhhh dat klinkt allemaal goed zeg! Een doodgewone zwangerschap voor een buitegewone leuke vrouw en man ;-) Ga zo door Mike! Echt amazing!

  • ingel

    altijd leuk om een blog over van alles en niets te lezen hahaha!!

  • daniellebooij

    mooi dat alles super gaat en de warme dagen zullen vast niet zo lang blijven

  • miss-angellisch-mommy

    ik vond je blog plezierig om te lezen hoor meis
    Ik kan ecven niet op de naam komen maar waar je de baby verschoond hahah daar heb ik 2 laadjes boven en daar liggen links alle sokjes, rompertjes en rechts hydrofielen doekken, slabbertjes, spuugdoekjes.
    Daaronder heb ik ook nog ruimte en aan de ene kant liggen alle handoeken, badjas, zwemspullen, luiers en aan de andere kant dekentjes, slaapzakken etc.

    Je vind vanzelf een systeem.
    Alles wat je vaak nodig heb dus luiers en hydrofielen doeken binnen handbereik.
    Boven op eeplank liggen luiers, billenzalf enz

    Niet iedereen heeft last van nestel drang haha komt misschien bij jouw nog

  • Mariken80

    Voor ons heb je geen excuus nodig om hier weg te blijven hoor.
    En ook over niets lees ik graag heb je bij deze bewezen ;)
    Wij hebben ook de Dyson en het is inderdaad een fijne stofzuiger.
    Onze commode heeft 3 lades (heel praktisch al zeg ik het zelf;)
    Bovenste la: VEEL reeds uitgepakte luiers, spuugdoekjes/slabbetjes, hydrofielluiers en -washandjes en waskussenhoezen en snoetepoetsers.
    Middelste la: De kleertjes waar hij nu in past in kort/lang. En mandje met sokjes.
    Onderste la: De maten die echt nog te groot zijn. Maar het loont de moeite af en toe even door de kleertjes te gaan, want maten zeggen echt niks kwam ik al snel achter hihi.
    Op de commode heb ik een klein afvalbakje staan (Xenos) voor wattenstaafjes, gaasjes etc, bepanthen, watjes, thermometer en doos met billendoekjes..
    Op plankje boven de commode: Shampoo, Bad'schuim' etc. (zet ik klaar wanneer nodig is)
    In de kast (staat naast commode): Beddengoed, schaartje, badcapes, overige kleding liggen/hangen(ook voorraad van billendoekjes) en alle babyspullen die ik ergens kwijt wilde ;)
    Maar is allemaal natuurlijk maar net wat jij handig vindt.
    Ik gebruikte heel veel hydrofiel luiers voor onze wildplasser in het begin, want alle andere dingen schopte hij van zich af. Ook hier extra spuugdoekjes bijgekocht destijds.
    Wat ik zelf prettig vond is een mandje beneden met basisspulletjes (spuugdoekjes, billendoekjes, hydrofielluiertje, luiers etc) Dat scheelt onnodig de trap op moeten (tip van onze kraamzorg destijds en we hadden een leuke mand met zijn naam, dus staat ook leuk in de box)
    Ook hier het badje en tummy in de slaapkamer op standaard
    Ik vind het zo leuk voor je en ik kijk uit naar je volgende buikfoto! x

  • mamavan3boys85

    Heeee heeeee,.. een teken van leven hihi, ik dacnt al, engerd!
    Heel fijn om te lezen dat het goed gaat, dat alles wat langzamer en zwaarder gaat is normaal, laat je lekker in de watten leggen en geniet ervan, als de beeb er eenmaal is krijg je het nog druk genoeg! Kan me dat nog erg goed herinneren die laatste weken in die hitte, dus ik kan met recht zeggen dat ik weet hoe je je voelt en dat ik met je te doen heb!

    En ach, die commode en het inruimen wijst zich vanzelf joh, ik heb ook nog wel es wat omgegooid omdat het praktischer was. Wat je vooral veel nodig hebt zijn de luiers, rompertjes en hydrofiel doeken (en spuggdoekjes, daar gebruikte ik echt bakken van!)
    Het badje had ik trouwen ook op zijn slaapkamertje staan, niet op de badkamer, was niet zoveel plaats en ik vond het handiger om hem vanuit het badje meteen veilig op de commode te leggen!

    Whaha echt waar mike? ja warrr kevin, isn't it amazing?

    Ik wilde inderdaad vragen waar je buikfoto was maar ik zie dat je me voor bent hihi! ben benieuwd hoor!

    xxxxxx

  • De-Daltons

    Jeetje! Alweer 30 weken zwanger. Wat gaat dat snel. Wat fijn dat alles goed gaat.

    Wat is dat suikerwater vies hè? Ik heb het net kunnen binnen houden. Als ik er aan denk krijg ik al zo'n misselijk gevoel.

    En de kasten..tja...hahaha...ik had het eerst heel netjes en nu ligt het een beetje door elkaar heen. Alles krijgt zijn plek omdat dat dan handiger is. Als ik Tristin in bad doe, dan leg ik alles gewoon op een stapeltje naast de aankleedkussen. Maar dat komt helemaal goed, Totti!

    En wat heb je een geluk met je familie

    Liefs XxX Angelique