De vroege vogel

Mijn allerliefste dochter is van een uitslaapster veranderd in een ontzettend vroege vogel. Sliep ze de eerste 2,5 jaar (minus de eerste 6 weken dan....) uit tot 8.30 uur.....nu trippelt ze al ruim een week rond 6 uur onze slaapkamer binnen. Met een fijne uitschieter naar 5.30 uur vanochtend. Dit doet ze sinds ze een grote meidenbed heeft en er dus zelf uit kan. Waren we maar nooit overgegaan naar een groot bed.......pfff. Ik ben al geen ochtendmens, maar deze tijden trek ik ff helemaal niet. Tussen 6.30 en 7.00 uur sluit Ravi ook gezellig aan en zo zitten dit gezinnetje ineens op een onchristelijk tijdstip te ontbijten tegenwoordig. Ik besef me dat het in de meeste gezinnen zo gaat en dat ik eigenlijk niet mag klagen omdat we in de eerste jaren voldoende slaap hebben gekregen, maar oei.......ik ben er echt niet voor in de wieg gelegd en bid en smeek dat dit een tijdelijk iets is en dat onze vroege vogel straks weer veranderd in een schone slaapster.

Met Ravi gaat het zo langzaamaan weer de goede kant op. Hij is nog steeds niet helemaal zichzelf maar drinkt wel weer redelijk. Naarmate de dag vordert drinkt hij wel steeds minder per fles maar we komen in ieder geval wel op de 600 cc die hij minimaal binnen moet krijgen. De late voeding is er nu ook definitief af en dus ligt hij om 20.00 uur in bed voor de nacht en slaapt dan dus door tot 6.30 uur of soms nog een half uur langer. Tussendoor krijgt hij nu ook wat fruit en groente. Fruit gaat prima, soms lust hij wel 3/4  potje. Groente.......da's nog niet echt z'n ding. Een paar hapjes hooguit en dan vaak ook nog met een vies gezicht. Alleen worteltjes gaat redelijk. Niet dat het erg is want totdat hij 6 maanden is mag hij er van mij van eten wat hij wil, puur om te wennen aan smaakjes en niet-vloeibare voeding. Hopelijk heeft het ook een positief effect op z'n reflux. Vraag me alleen wel af of hij gezien zijn gewicht - 7,5 kg - wel voldoende is als hij "maar" 4 flesjes binnenkrijgt en niet meer dan dat. Binnenkort even navragen op het cb.

462 x gelezen, 0

reacties (0)


  • Miss-angellisch-mommy

    Hahahah sorry maar ik zag het opeens voor me, ik was namelijk ook een vroege vogel.
    Fijn dat het met Ravi de goede kant op gaat. Hopelijk is hij snel weer de oude!

  • C.vdS

    Ik kan niet meepraten over 'niet ochtendmens zijn', want dat ben ik wel.. maar kan me voorstellen dat het zwaar is . V.w.b. Ravi, zou ik me idd niet al teveel zorgen maken, want 7,5 kg voor zijn leeftijd is echt fors hoor! Maar goed, als je het niet vertrouwd, of je wilt gewoon bevestiging dat je het goed doet, zou je zeker het CB kunnen vragen.
    Succes de komende tijd 's ochtends..

  • hengeltje

    Haha nou dat van dat vroege opstaan is heel herkenbaar hoor, nu gaat het hier ook nog goed maar das echt waar ik tegenop zie, gewoon iedere dag vroeg op Ach ja als ze 16 zijn, zijn ze niet meer uit bed te branden

    En geen zorgen maken over 4 lessen hoor, nienke krijgt dat ook zonder enige bijvoeding tot 6 maanden. In principe hebben ze dat ook nog niet nodig voor de bouwstoffen en zijn zelf echt wel zo kien dat ze zorgen dat ze genoeg hebben en hij groeit er prima op toch!! Komt goed

  • MvanD

    Oh meid! Haha, ik kan me voorstellen hoe je je voelt want ik heb ook graag m'n rust om het maar even zo te zeggen Dr zijn toch ook van die rekjes die je tegen het bed aan kan zetten? Misschien helpt dat? Of je spreekt iets met haar af, dat ze eerst nog even zelf moet spelen totdat papa en mama haar komen halen???? I don't know.. heb zelf geen kindje van die leeftijd.. hoop dat je dr uit komt haha! Kan me voorstellen hoe "zwaar" je het nu hebt haha!

    Gelukkig gaat het iets beter met Ravi Hopen dat het vanaf nu beter blijft gaan. Ik zou indd het CB even vragen of ie wel genoeg binnenkrijgt.. beter het zekere voor het onzekere toch?! Aangezien het wel een flinke boy is Nou succes dan maar, hopen dat jullie eruit komen.