Er is hoop...





Morgen moet ik weer werken. Ik kan me natuurlijk ziek melden, maar dat doe ik niet.
Papa past morgenochtend op, dan heb ik een aantal taken die echt mijn volle aandacht vereisen, morgenmiddag haal ik 'm op en gaat de kleine man gewoon mee naar locatie twee, waar als het goed is genoeg stagiar-armen zijn die graag een baby knuffelen zodat ik een paar klussen kan doen. Collega's zijn op de hoogte en vinden het geen probleem.

Maar dan iets structureels... heb ik ook gevonden!
Lang leve het internet en de sociale media.
Vandaag ben ik op bezoek geweest bij twee, ja twéé lieve dames die allebei van te voren al aangaven een andere insteek te hebben dan mijn eerste gastouder.
Op eigen initiatief vertelden ze al dat vijf minuten huilen de grens is, en dat slapen vooral geen gevecht moet worden.
En beiden wilden van mij graag op papier een overzichtje met hoe het thuis gaat. Dat vind ik grappig, want toen ik die schreef voor mijn eerste opvang verklaarde mijn man mij voor gek, vertelde me dat ik hiermee als een niet fijne klant zou overkomen omdat ik er teveel bovenop zou zitten. 
Deze dames vroegen er zélf om!

Nu moet ik dus een keuze maken, en dan heb ik toch nog wel een klein probleempje.
Adres één is letterlijk aan de andere kant van de stad, daar ben ik in de spits wel een tijdje zoet mee voor ik er ben, dus dat wordt een uur eerder opstaan. Zij heeft wel op mijn werkdagen tijd en heeft maximaal 4 kindjes en was overduidelijk superlief naar mijn kleine man. Ze vertelde alleen ook wel eerlijk dat ze nu 3 maanden zwanger was dus dat het echt maximaal maar voor een half jaar is, mogelijk korter.
Adres twee zit hier vijf minuten vandaan, maar zij heeft alleen op donderdag plek, tót december. Vanaf december kan hij er gewoon bij op dinsdag. En waarschijnlijk kan ze hem er nu ook wel op dinsdag wel bij hebben, maar aangezien dinsdag druk is wil ze hem graag eerst beter leren kennen voordat ze hem er zomaar bij neemt.
Ik ben wel superenthousiast over die laatste; ik kom er net vandaan: leuk huis, écht, superopvangplek en haar ideeën en opvattingen komen in grote lijnen overeen met hoe ik erover denk. En ze wil alles in overleg doen, maar vooral luisteren naar het kind. 
En, en dat vind ik toch wel leuk, een hart voor huisdieren. Er lopen een heerlijke chocoladelabrador, 3 lieve katten en 2 cavia's rond. 
Nou... geweldig toch! <3

Beiden konden overigens morgen (dus) niet, vandaar mijn meeneem-oplossing, voor deze ene keer. Daar wil ik natuurlijk echt geen gewoonte van maken!

Tsjongejongejonge wát een dilemma nu dus... kiezen tussen twee hele lieve dames, beiden met voor- en nadelen.
Ik wil morgen verwegoppas bellen om te kijken of ze misschien een tijdje de dinsdag wil doen, maar kan me voorstellen dat ze het voor hele korte tijd niet ziet zitten. En dat zou terecht zijn.
Dan moet ik misschien met papa maar overleggen of hij niet tóch weer een papadag zou willen pakken... Of met m'n werkgever overleggen dat ik kleine man iets vaker meeneem. Dat laatste moet natuurlijk alleen laatste redmiddel zijn.

Pfff spannend... ik merk dat ik er weer helemaal vol van ben.
Moet wel eerlijk zeggen dat mijn vertrouwen in het algemeen een deuk heeft opgelopen, dus eerst maar zien hoe het gaat.
Ik zou dolgraag thuis willen blijven voor de kinderen, maar weet ook dondersgoed dat ik een leukere mama ben als ik lekker kan werken, bovendien hebben we het geld ook gewoon nodig.
Worst case scenario moeten we weer op de wachtlijst voor het kdv. En zelfs het kdv ben ik na mijn ellendige ervaring van vorige week met andere ogen gaan bekijken; zo slecht hebben de kindjes het daar helemaal niet...




632 x gelezen, 0

reacties (0)


  • Nijnemijn

    Gevoelsmatig zeg ik de 2de.. Maar ik ken haar niet, jij hebt haar gezien en kan dus beter oordelen. Je klinkt in ieder geval positief!

  • tantesjaan

    ik geloof ook dat ik voor de tweede zou gaan... pfooeeehhh... lastig hoor... en ik snap je deuk die je hebt opgelopen... eerst maar weer een beetje vertrouwen kweken.

  • Rosaatje

    Kiezen uit twee goede opties, een luxe! Zou toch voor de 2e optie gaan. Anders is je kleintje zo gewend en dan moet hij daar al weer weg... Misschien tijdelijk een opa/oma of papa op de dinsdag?

  • Lilium

    Fijn dat er een oplossing in zicht is, succes met het maken van je keuze!

  • gizmoo

    Tjee, lastig hoor. Maar volg je gevoel, dat is het belangrijkste!

  • lispeltuut

    Wat fijn meid, dat je nieuwe gastouders hebt gevonden!!! Succes met je keuzes en hopelijk is er snel continuiteit voor je kleine man!!

  • tessa75

    Hummm, in de eerste alinea klonk het nog als een luxe probleem, maar verder lezende zie ik dat beiden niet helemaal meteen ideaal zijn.
    Ik zou dan idd ook voor de vrouw gaan die eerst de donderdag wil proberen en later wellicht de dinsdag erbij. Maar nu de dinsdag opvullen tot dec. Desnoods probeer je bij het eerste adresje of hij daar tot dec op de dinsdag kan komen? Maar ja dan zit je wel met 2 nieuwe adresjes. Niet ideaal. Ik hoop dat je een goede oplossing vindt voor de dinsdag, maar het is fijn dat het schipperen maar voor een relatief korte periode is. En misschien als jouw ventje bij haar is, is de gastouder wel zo gecharmeerd van hem dat hij ook op dinsdag kan komen. Succes hoor!

  • babycoming

    Fijn!! IK deel helemaal je mening, over aandacht voor je kindje en niet laten huilen. En het gaat hier hartstikke goed. Mijn kleine man huilt als hij iets duidelijk moet maken wat hem op een andere manier nog niet lyukt, of als er echt iets aan de hand is,
    We hebben ook meteen geleerd goed te luisteren, elk huiltje vertelt iets, en als je er adequaat op reageert, ben ik van mening dat je je kind geetf wat het nodig heeft.
    https://www.babybytes.nl/Fotoboeken/showphoto.php?id=299d91dfe382ea5fd3ace95c2ee09f5e
    Vind het heel goed van je dat je een andere gastouder gezocht hebt!! Daarvoor zijn ze, voor die persoonlijke aandacht voor je kind en aansluiting op jou opvoeding!!

    Ik zou alleen, als ik jou was, niet de zwangere vrouw kiezen, ik denk dat het voor je kindje fijn is als hij
    een vaste plek gaat vinden, en niet over een paar maanden switchen. En gatouder is een "zwaar" beroep, kindjes heel de dag optillen enz... constant in beweging, Wie zegt dat ze het tot die tijd volhoud? Met alle respect voor haar, wantr ze klinkt idd geweldig!
    Kan je niet bij hen beiden gaan?

    Wil ik je even meegeven...

    Succes met je keuze!!

  • wendy73

    Ik hoop voor je dat dit de oplossing is!!

  • mojo

    Bij Grumpie / dopie langs de a13 bij afrit delft noord hebben ze geen wachtlijsten meer (door 3 nwe kdv's in ypenburg). Het zijn grote groepen, maar lieve leidsters die je kindje niet laten huilen. Ze doen ook flexibele opvang (dus elke maand bepalen hoeveel je nodig hebt). Misschien kun je ze bellen voor de dinsdag? En dan donderdag bij die leuke vrouw dichtbij?? Jolie zat daar op de babygroep van Grumpie.. Nu ook overgestapt naar ypenburg maar soms vraag ik me af wat beter was..

  • !.StefmvSylvie.!

    spannend zeg....
    ideaal een gastouder vinden die ook naar je gevoel luistert en kijkt hoe jullie de opvoeding doen ipv grote lijnen werken
    misschien doet de vrouw die verder weg woont het weg, kan ze toch nog wat verdienen tot ze met verlof gaat.... aangezien zij zelf ook maar een half jaar kan, waarom zou ze er dan een probleem van maken voor 3-4 maanden
    veel succes

  • Annahs

    Wauw dit zou toch super zijn!!! Ik hoop het voor jullie!
    Dat geeft je toch weer een goed gevoel!