Definitief: de tweede miskraam

“Wacht hier maar even,” zegt de blonde vrouw in de witte jas. Haar toon is zacht en haar ogen vol medeleven. “Ik ga de dokter zoeken”.Met het laatste beetje kracht in mijn lijf werk ik mijn loodzware ledematen vande onderzoekstafel af en wankel naar het stapeltje kleren dat van mij moet zijn.De waas voor mijn ogen maakt dat ik mijn ondergoed achterstevoren aantrek, maar merken doe ik het niet. Ik werp een blik op mijn lief en zie hem staan, vol ongeloof en aan de grond genageld. Hij spreidt zijn armen en ik zweef naar hem toe. We zeggen niets, houden elkaar alleen heel stevig vast. Er zijn geen tranen, de schok is gewoon te groot.

Er moeten dingen geregeld en we kunnen meteen terecht bij de gynaecoloog. Gelaten beantwoorden we de vragen die hij ons stelt over erfelijkheid, ziekten, afwijkingen en eventuele onderzoeken en in ruil daarvoor tovert de beste man een serie statistieken, tabellen, losse cijfers en kansberekeningen tevoorschijn. De vele getallen vullen de kleine ruimte en weerkaatsen tegen de kale wanden, maar ze zeggen ons niets. We beginnen er al bijna aan te wennen dat we telkens nét tot die kleine, ongelukkige minderheid behoren. Er wordt een doos tissues mijn kant op geschoven en automatisch pak ik er een paar. Fysiek ben ik aanwezig en ik zorg ervoor dat ik op de juiste momenten op de arts reageer, maar mijn bewustzijn heeft de echokamer nooit verlaten en staart nog altijd naar het beeld van ons levenloze kindje – het heel kleine kindje dat zes dagen daarvoor nog een prachtig hartje liet zien. Hoe kán dit?!

Wanneer de dokter met klem de verwachting uitspreekt dat wij ooit een gezond kindje op de wereld gaan zetten, kom ik langzaam weer een beetje terug in mijn lichaam. Hij zegt daar niet aan te twijfelen, hoe verontrustend deze tweede miskraam in vier maanden tijd ook lijkt. Dit wil ik horen, dit wil ik ontzettend graag geloven. Deze hoopvolle gedachte wil ik mee naar huis nemen, en we beëindigen het gesprek. Morgen gaan we terug om te besluiten wat we nu verder gaan doen – maar eerst moeten we naar buiten. De zon in. Het is een prachtige lentedag – het contrast met dit zwarte nieuws had niet groter kunnen zijn.

Op weg naar huis probeer ik mezelf wanhopig op te beuren. Ik wil altijd iets positiefs halen uit een nare gebeurtenis en dit moment vormt geen uitzondering. Ik bedenk dat ik nu tenminste het houtwerk in ons nieuwe huis kan schilderen. Weer intensief kan sporten. Zonder toxoplasmosegevaar in mijn nieuwe tuin mag werken. Sushi eten en veel koffie drinken. Lang in een heet bad kan zitten en de sauna bezoeken. Ik probeer te visualiseren hoe ik straks een fles wijn ontkurk en hoe ik het glas naar mijn lippen breng. Hoe de geur mijn neus vult en… Opeens voel ik weerzin. IK WIL DIT HELEMAAL NIET! Niets van dit alles! Het is zó onzinnig! Zó gemeen en oneerlijk! En voor het eerst vandaag durf ik te voelen hoe ongelofelijk veel pijn dit doet.

417 x gelezen, 0

reacties (0)


  • me0985

    pffff jeetje meis, k zit met tranen in mn ogen in de bus je blog te lezen gatverdarrie wat erg!heel veel sterkte meis k kan van alles zeggen maar dr zijn geen woorden voor!liefs knuf m

  • kelgia

    Heb net je blog gelezen en plots kwam al de pijn terug van in juni en december, het voelde even aan alsof je binnengedrongen was bij ons in de dokterskamer en mijn verhaal beschreef. Ook ik heb al 2 mk meegemaakt, in de echokamer gestaan in een innige omhelzing met mijn vriend, de doos tissues aangeboden gekregen, me ongelofelijk sterk gehouden in de auto op de terugweg en de "voordelen" proberen opsommen, terwijl je alleen maar in jezelf denkt "Ik WIL TERUG ZWANGER ZIJN, wij verdienen dit niet! Nu zijn we weer enkele maandjes verder, verschillende onderzoeken zijn achter de rug, we hebben nog af en toe moeilijke dagen. Maar het belangrijkste is, we gaan er weer voor. Veel angstiger dan voorheen, heel graag willen zwanger worden, maar aan de andere kant toch niet om niet terug gekwetst te worden. Maar stilletjesaan wordt het beter, het vertrouwen in jezelf komt terug, in het kunnen "krijgen" van kindjes. en ja, ik zie mezelf terug lopen in mijn dromen met een kindje in mijn armen. Heel veel sterkte! en zoals lau85 zegt 3maal scheepsrecht! (is zowat mijn lijfspreuk geworden)

  • pindaatje

    Neeeeeeee, dit meen je niet!!! Ow meis, wat super erg...! En natuurlijk doet dit je vreselijk veel pijn.. Ik weet even niet wat ik moet zeggen, ik had echt goede hoop dat het allemaal goed zat Ik wil je heel veel sterkte wensen en (nu zijn het miss loze woorden voor je) ooit komt het echt goed!! Veel liefs

  • Mam11

    Herken van alles in jouw verhaal, dezelfde gevoelens bij mijn eerste miskraam. Laat staan hoe het is om het opnieuw te moeten mee maken. Je hebt het knap van je af kunnen schrijven. Ik wens je ontzettend veel sterkte toe met het verwerken van dit verlies. Denk aan je meis.

  • lau85

    sterkte! ik heb dit helaas ook gehad, na mooie echo's met kloppende hartjes.. 3x scheepsrecht?

  • anoukiiejh

    heeel erg veel sterkte je blog raakt me echt ik leef met jullie mee

  • Agngirl82

    Veel sterkte ermee..