Vannacht ben ik opgenomen in het ziekenhuis. Ik had wat bloedverlies. Op zich geen paniek, want ik heb vaker wat rozige afscheiding gehad. Vannacht was het echt rood en er zat een stolsel bij. Dit was toch wel reden om even met het nachtnummer van de gynaecologie te bellen.
We moesten meteen komen. Ik had nog heel optimistisch de vluchttas thuis gelaten en Lieve zei opbeurend, we zijn vast om 02.00 weer thuis.
Nou mooi niet dus...
In het ziekenhuis werd ik meteen aan het CTG aangesloten. Met het kindje gaat het heel erg goed. Ze was zo druk dat het apparaat af en toe niet goed kon meten omdat ze zo hard aan het schoppen en draaien was.
Daarna hebben we eerst een uitwendige echo gemaakt. Daar was ook op te zien dat het kindje het prima maakt. Ook aan de placenta waren geen bijzonderheden te zien in zo verre dat de plek waar bij ligt, helemaal bovenin, met een deel dat naar voren loopt en een deel dat naar achter loopt, wel een beetje bijzonder schijnt te zijn. Maar dat levert geen problemen op.
Daarna een inwendige echo om te kijken hoe het met de baarmoedermond en die omgeving was. Dit was ook gelukkig helemaal goed. De baarmoedermond zat nog goed dicht en was niet aan het verstrijken.
Toen een inwendig onderzoek om te kijken of ze het bloedverlies konden achterhalen. Dat onderzoek was minder prettig! Vanuit de hele IVF rondes ben ik daar wel wat in gewend en ik vind het niet echt een probleem, maar dit was erg gevoelig en zelfs pijnlijk! Ze kregen de baarmoedermond ook niet in beeld. Wel zagen ze dat het bloeden nog niet gestopt was.
Dat is een reden om je op te nemen op de afdeling gynaecologie! Er was geen onderhandelen mogelijk! Zelfs aanvoeren dat ik vandaag jarig was had weinig zin! Ik moest blijven!
Er is een hele, hele kleine kans dat het bloeden ontstaat door dat de placenta los laat. Op de echo was absoluut niets te zien wat daar op wees. Maar ze nemen geen risico. Op zich wel goed natuurlijk, maar voor mij wel heel erg balen.
Ik kreeg boven ook meteen weer een anti-D prik omdat ze niet zeker weten waar het bloed vandaan komt, bij mij of bij het kindje en om er zeker van te zijn dat het geen problemen op gaat leveren als het bloed van het kindje en van mij met elkaar in aanraking is geweest geven ze weer zo'n injectie...
Wordt ik ook nog eens geprikt op mijn verjaardag!
Dus om 02.30 lag ik in een bedje op een kamer met een mevrouw die om 07.00 ingeleid zou gaan worden.
Ik heb geen oog dicht gedaan. Daar lig je dan!
Het is warm, je hoofd is druk, je ligt niet lekker, je hebt een ritsel laken, het kussen is te plat, je wilt naar huis...
Voor ik het wist was het 06.00 en moest die mevrouw zich klaar gaan maken voor de bevalling.
De ronde van de arts was toch wel een tegenvaller. Ik had de hoop dat ik naar huis mocht omdat ik geen bloed meer heb gezien. Alleen is het protocol heel erg streng. Overleg met de verpleegkundigen leverde ook niet veel op. Als je 24 uur achtereen geen bloedverlies hebt gehad wordt er bekeken of je naar huis mag. Het laatste bloed was om een uur of 6 vanmorgen. Dus ik mag morgen na 6 uur pas maar huis. Is dat even een tegenvaller! Ik moet hier nog een nachtje blijven!
Baal, baal, baal...
Ik maak me niet zo veel zorgen over dat bloedverlies. Ik denk dat ik ergens een niet zo sterk vaatje heb zitten wat af en toe bloed. Net als aan het begin van de zwangerschap, toe had ik ook 'onverklaarbare' bloedingen.
Omdat het steeds ook vanzelf weer ophoud denk ik niet dat het iets ergs is.
Maar daar hebben ze hier in het ziekenhuis duidelijk geen boodschap aan! Ze nemen het zekere voor het onzekere.
Dus ik vermaak me een beetje met achter de laptop zitten, die Lieve vanmorgen heeft langs gebracht, verder heb ik hier tv, radio, van alles, daar moet ik het mee doen. Bedrust noemen ze dat ook wel. Je mag plassen en douchen en verder mag je alleen in bed liggen.
Ik hoop zo dat het bloeden weg blijft, dan mag ik morgen gewoon weer lekker weer naar huis en kan ik zaterdag (rustig) mijn verjaardag vieren.
reacties (0)