Altijd weer leuk om blogs van anderen te lezen hoe het er in andere huishoudens aan toegaat. Nu ook weer een blog van mij hoe het hier gaat; lekker druk!
Mijn zwangerschapsverlof is officieel afgelopen en nu geniet ik nog van vakantieuren die ik eraan vastgeplakt heb en hoef ik pas over krap 4 weken weer te werken. Wel lekker hoor! Nu ben ik zo gewend aan het leven hoe het nu is, en ook de dagen dat ik met kleine man alleen ben en dame naar de creche of naar mijn ouders is wat mij extra ruimte geeft om bij te komen of wat in het huis of in de tuin te doen, lekker wandelen naar het dorp, gewoon alles rustig aan. Dat zal als ik moet werken toch echt anders zijn en daar probeer ik nog niet teveel aan te denken! De vorige keer toen ik weer aan het werk ging vond ik dat enorm wennen. En vooral erg vermoeiend. Het werk was snel weer als vanouds alsof ik er niet zolang was uitgeweest, maar de combi van alles oef.. dat moest echt weer even wennen en die eerste tijd was zó vermoeiend. Dus daar kijk ik wel een beetje tegenop, alhoewel ik er ook naar uitkijk om weer aan het werk te gaan. Het voelt dubbel!
Met kleine man gaat het supergoed! Wat een heftige weken waren het zeg. Eerst de krampen waar hij erg pijn aan had, en toen bleek hij ook nog verborgen reflux te hebben. Vanalles geprobeerd zelf maar dat hielp niet en toen kwam de medicatie: geweldig! Ik kreeg er een blij en tevreden mannetje voor terug. Geen pijn meer voor hem. Hij lacht lekker, en lachtte 2 weken terug ook hardop dat was ontzettend grappig. Hij vond het wat minder grappig geloof ik want hij heeft het verder nog niet laten horen haha!
Na de voeding lekker knuffelen en daarna nog even in de box naar zijn muziekmobiel kijken of tegen een bal aanschoppen , om daarna weer lekker te slapen.
Hij slaapt sinds hij 4 weken oud is ingebakerd omdat hij zo wild met zijn armpjes kan zijn en zichzelf wakker houden (wakker schrikken BAM hand in je gezicht, brul, zo ging het) en met de Pacco slaapt hij heel goed. Nu ga ik binnenkort toch beginnen met afbouwen voor het geval hij met 4 maanden ineens gaat omrollen. Ik merk nu in de box al dat hij wil draaien, of als ik hem op zijn zij leg dan rolt hij naar zijn buik dus voordat hij echt goed kan draaien moet hij wel zonder kunnen slapen. En zo blijven we bezig :)
Met dame gaat het ook heel goed. Ze had nog niet zoveel tandjes maar nu komen er ineens 3 tegelijk door, en daar heeft ze flink last van. Vooral savonds lukt het haar niet makkelijk om de slaap te vatten. Alhoewel ik nou niet weet of dat te maken heeft met de tandjes of dat het een fase is waar meer dreumesen last van hebben. Of wie weet loopt het in elkaar over. Sinds ze 14 maanden is loopt ze. En ze besloot ook niet meer te kruipen want lopen is natuurlijk véél interessanter. Ondertussen loopt ze harstikke goed en ook nog snel dus volgende week ga ik shoppen voor haar eerste schoenen. Weer een mijlpaal, wat wordt ze alweer groot! Ze eet bijna alles met de pot mee, de ene keer wat makkelijker dan de andere keer. 'zelluf' doen speelt nu maar als ze na 10 min. haar bord bij het avondeten nog niet op heeft omdat als ze het zelf doet wel nog erg langzaam gaat (met een hongerige maag) dan vindt ze het toch wel weer fijn om geholpen te worden. Maar owee als ik haar lepel pak en ze is het er niet mee eens, dan kan ze ineens driftig worden! Hihi heerlijk die ontwikkelingen. Ze balt haar vuistjes, spant ze aan en trilt met haar hele lijfje uit boosheid en kijkt er heel boos bij. Als ze vol zit dan wil ze spelen met haar eten. Dus dat betekent voor ons als ouders opletten en als ze klaar is dan zeggen we haar dat ook 'ben je klaar?' om dan haar bordje weg te halen. Nu krijgt ze het zelf ook door dus als we dat zeggen dan schuift ze zelf haar bord weg.
Ze is een blije ondernemende dame, ze vindt het heerlijk als ik voor haar zing dan gaan we bijv met grote olifantenpassen door de woonkamer lopen in een rondje, dan loopt ze met een grote big smile achter me en probeert me na te doen. En als ik dan een kikkersprong na doe dan ligt ze helemaal dubbel van het lachen. Lekker gek doen haha!
En dan de combi met die 2.. tsja ik denk dat het zwaarste nog moet komen als ze gaan peuterpuberen. Ja het is druk maar zwaar? Nee. Dat komt denk ik als ik ga werken.
En ook dat zal dan weer wennen. Hij slaapt veel, zij slaapt ook nog 1 a 2 keer per dag. De avonden zijn sinds een week ook rustig en dan hebben we vanaf 20.30 de avond voor onszelf. Ik vind het moederschap heerlijk en word er blij van!
Ik ben ook alweer fanatiek bezig met sporten. Thuis welteverstaan. (Nicki Hollander, you tube). Dat doe ik 2x in de week en daar knapt mijn hoofd als mijn lijf gigantisch van op. Wat nou geen tijd om te sporten met 2 jonge kinderen? Ik vind het onzin. Als ze allebei slapen heb ik echt wel een half uur daarvoor, want meer is het niet. Een half uur knallen en brandende spieren maar daarna is het zooo lekker! Kan er weer helemaal tegenaan. En hij kan je ook zo goed motiveren in zijn filmpjes, echt een aanrader
Het is hard werken om mama te zijn van twee kinderen , en juist daarom zó belangrijk om zelf in balans te blijven en dat betekent ook sporten en mijn hobby's weer oppakken en weer een beetje volledig mens te worden ipv mama zijn & veredelde huishoudster.
Tsja behalve als er dan een vervelende verkoudheid langskomt zoals nu, dan valt het ook gewoon even niet mee en is het zwaar omdat ik mezelf gewoon niet lekker voel. En oh wat is het dan weer genieten van de dagen , hoe druk ze ook zijn, dat ik wel helemaal fris & fruitig ben, dan valt het dagelijks leven best wel mee met 2 kids :)
reacties (0)