Ik wil als eerste iedereen bedanken die me afgelopen dagen heeft gesteund en een (digitale) arm om me heen heeft geslagen. Bedankt voor alle reacties en alle lieve woordjes die ik heb gekregen. Velen zeiden dat ik er de tijd voor moest nemen en het over me heen moest laten komen. Het verdriet moest toelaten. Er was zelfs iemand die me vertelde dat dit alles een soort rouwverwerking is… en ik ben het met haar eens, denk ik.
Op wikipedia kun je alle stappen van het rouwproces vinden. Ik had dat vanmiddag opgezocht en ik denk dat ik wel het hele proces heb gehad.
Fase 1) ontkenning
Ik begon dinsdag al te vloeien. Weliswaar druppeltje voor druppeltje, maar het werd wel steeds meer. Ik wilde het gewoon niet weten. Ik zei steeds dat het innestelingsbloedingen waren.
Fase 2) boosheid
Deze fase kan gepaard gaan met huilen, schreeuwen en “waarom ik”. Nou, gehuild heb ik zeker en hard ook. Schreeuwen niet zo, maar wel een boos gevoel en jaloers zijn op anderen. “Waarom ik niet” en “waarom zij wel”. Ik herken dat wel.
Face 3) Onderhandelen en vechten
In deze face “kan men proberen het verlies te verwerken door zich doelen te stellen of beloften te doen”. Ook dit heb ik gedaan. Ik heb een nieuwe doel gemaakt en wil minstens 2 kg afvallen voor de volgende poging begint.
Face 4) Depressie
“Als het verdriet niet langer te ontkennen is en protesten, onderhandelingen, tegenaanvallen, etc. niet geholpen hebben, treedt vaak depressie op. De persoon voelt zich machteloos en sluit zich vaak af voor contact of gedraagt zich teruggetrokken.”
Een hele lange uitleg, maar dit heb ik het grootste gedeelte van het weekend gedaan. Ik wilde niet mijn schoonmoeder spreken en ik heb zelf bijna niet gesproken (over het onderwerp). Ik wilde gewoon even in stilte het verwerken.
Face 5) Aanvaarding
Ik weet niet hoe lang hier voor staat en misschien is het nog niet zover, maar ik voel me vandaag een stuk sterker en ik voel me veel beter als afgelopen week. Ik voel me weer strijdbaar. Is het normaal om dat zo snel alweer te krijgen?
reacties (0)