Het begin van het einde deel4

Want Frankrijk is niet moedervriendelijk. In Frankrijk krijgt degene met de betere levensomstandigheden de kinderen (in geval beide ouder per se de kindjes willen).

En dan de laatste twee maanden van de zwangerschap gingen nog net iets beter tussen ons, en met de bevalling ging alles weer in een snelle tempo achteruit, zoals ik het in mijn andere blogs al beschreef.

In februari heb ik hem mededeeld, dat ik het zat ben, en als er geen echte veranderingen komen, dan pak ik echt mijn spullen en ga weg, zodra ik crèche voor de kindjes en een baan voor mezelf heb. Alweer kwamen we ook terug op Het Geld. Hij stelde ineens uit zichzelf voor om mij iedere maand 150 euro te storten op een aparte rekening, als een soort zakgeld, waarmee ik deed wat ik wilde, hij zou daar zich helemaal niet mee bemoeien. Het was een advies van zijn moeder. Zij adviseerde hem de helft van het bedrag wat hij iedere maand overhoudt en op zijn spaarrekening stort, maar dat vond hij zelf te hoog. (Want ik ben 12 jaar oud en heb geen besef van geld.) Ik was eigenlijk met zijn moeder mee eens, maar ja, als je al een hele jaar niets te vertellen hebt, dan pak je greep, wat je kunt, en hou je kop. Dat heb ik al geleerd ondertussen. Hij bood me zelfs aan om mij op vakantie te sturen, naar een soort boot-camp, luxe uitvoering, met mijn favorite fitness trainster. Want volgens hem moest ik even bijkomen. Heb al twee jaar geen nacht doorgeslapen, zorg altijd zo goed voor het hele gezin, ik verdien dat!

Ik wist zo gauw niet, of ik mijn oren moest geloven, maar hij bleef zich vasthouden aan deze standpunt. Per 1 april 2012 (alweer geen grapje) begon hij mij maandelijks 150 euro storten op een aparte bankrekening en heeft mij laten weten, dat ik me mag aanmelden voor de boot-camp met zijn credit card.

Maar dan kwam het ongeluk. En alles van dien. En het ging weer van kwaad tot erger.

Tot vorige week, toen het al zo erg was, dat hij al zo’n 3 dagen echt géén één woord tegen mij heeft gezegd, niet eens antwoord op mijn vragen. Maakt niets uit waar het over ging: eten, kinderen, hem, mij. Géén één woord. En het gekste is, ik had werkelijk geen idee waarom hij zo deed. Op maandag ochtend was hij Sophia aan het aankleden, Maxime lag al beneden in de box en ik ging mezelf ook aankleden boven. Ik riep goede morgen en kreeg geen reactie. Dus ik riep nog eens goede morgen.

Hij zette Sophia op de grond, keek me aan en zei:

“Ik ga je geen goede morgen wensen, want in mijn ogen ben je dát niet eens waard.”

Nou, dit kwam echt uit het niets. Mijn ogen liepen meteen overvol met tanen. Hij had me gewoon in mijn gezicht kunnen slaan, dat zou niet eens zo veel pijn gedaan hebben.

Ik kon me natuurlijk niet inhouden en ben erop in gegaan. Wat moet dit nou weer voorstellen?

Hij begon onzin kranen, dat ik een paar dagen eerder hem in zijn slaap expres geschopt had.

Dat was de aanleiding voor dit.

We hebben op die maandag ochtend nog een fikse ruzie gehad. Hij heeft me in mijn ogen staan te vertellen, dat hij me een luie nietsnut vindt, een profiteur. Dat ik zomaar van hem wil leven. Dat ik niks waard ben.

Op een gegeven moment kon ik zelfs niet meer huilen, ik was geschokt.

En na de lunch (wat ik alsnog met mijn achterlijk kop op tafel heb gezet voor hem) vertrok hij naar Corsica voor zaken. Hij zal pas op donderdag avond thuis komen. Op vrijdag ochtend komt hij vader en blijft tot maandag lunch. Na de lunch gaat hij weer en mijn man gaat ook weer op zakenreis, en komt pas de zondag daarop terug naar huis.

Er zal dus niet gepraat worden tussen hem en mij. Maar dat maakt op zich ook niets meer uit, ik heb mijn keuze al gemaakt. Ik ga bij hem weg.

Hij heeft het niet gezegd tegen me, maar ik kan het zelf ook bedenken, dat ik dus niet naar die boot-camp ga. Op 25 juni heb ik een vlucht naar Hongarije met de kids, wij blijven tot 2 augustus. Mijn man komt vanaf 16 tot 24 juli ons “vergezellen”. Het is een lange verblijf, maar werd zo gepland, omdat de boot-camp van 28 juni tot en met 1 juli zou zijn, daarna wilde ik zeker blijven tot 22 juli, dan is mijn moeder 50 jaar en wordt er een groot feest gegeven voor haar. Daarna is er een festival in Bagnols sur Ceze van 25-29 juli, waar mijn man heen gaat met zijn vrienden, en die vrienden komen bij ons logeren voor deze dagen. Zo’n 8 man. 8 dronken, stoonde mannen rondhangen in onze thuis, daar wilde ik met de kinderen niet bij aanwezig zijn. Vandaar ons lange verblijf.

Gisteren heb ik meteen plannen gemaakt voor mezelf:

Superintensief franse cursus tijdens mijn vakantie (ja, ik weet het, ik had eerder eraan mogen denken om mijn Frans te verbeteren)

Een non-profit advocaat vinden, die mij de weg kan wijzen in de scheiding

Uitzoeken wat voor sociale uitkeringen ik kan aanvragen

Uitzoeken hoe ik een goedkope woning krijg

Autootje vinden

Kinderen met urgentie voor 4 dagen op te laten nemen bij de crèche

Enige punt is, waar ik nog over zit na te denken:

Hoe kom ik op het geld, wat ik nodig zal hebben voor een huurborg en een auto.

(Auto is hier absoluut nodig, in Frankrijk heb je geen fietspaden en franse chauffeurs houden helemaal geen rekening met fietsers. Sophia’s creche zit in een afgelegen dorp en de kans dat ik in hetzelfde dorp ook een woning EN een baan kan vinden, is erg klein. Praktisch nihil.)

Want zoals ik al eerder beschreef, uit naïviteit heb ik mijn geld eigenlijk uitgedeeld.

Ik heb er helemaal geen spijt van, dat ik mijn ouders zoveel cadeau heb gedaan, maar eigenlijk wel een stomme actie geweest om dat bed gekocht te hebben, en zulke dure cadeaus voor mijn man.

Ik kan eventueel wat spullen verkopen, bijvoorbeeld mijn goude sieraden, maar dat vind ik dan zo jammer, want je krijgt er niet eens de helft ervoor, wat ze waard zijn. En allemaal hebben ze emotionele waarde voor me.

Van vrienden lenen wil ik niet, omdat ik niet kan weten wanneer ik het kan terugbetalen.

Ik heb nog een vage hoop in de vader van mijn man. Hij heeft het geld (en nog veel meer). Maar hij is de vader van hem. Dus hij hoort eigenlijk zijn zoon te steunen en niet de vrouw, die van plan is om bij zijn zoon weg te gaan.

Zo. Dat is mijn verhaal.

Zo ziet mijn leven eruit in het zonnige Zuid Frankrijk.

Bedankt voor het lezen.

Groetjes en liefs, Katic.

521 x gelezen, 0

reacties (0)


  • minikers

    Tjemig, wat een verhaal. Veel sterkte, kracht en wijsheid!

  • ~pebbles~

    Hoe gaat het nu met jullie ?

  • mamavan2kleintjes

    Jeetje meid... Terug gaan naar nederland waarom zou je daar blijven? Kan je niet bij je ouders gaan wonen tijdelijk? Ik heb ook alles opgegeven om bij mijn man te gaan wonen, heb ook niks te besteden dus weet wel wat je voelt... Maar goed ik heb n dak boven mn hoofd en eten dus ik doe maar niet te moeilijk... Maar als ik dagcreme zou willen haalt ie t denk niet uit de kar hoor ;)

  • mama van levi en yoel

    Zo wat een l#l. Mn man praat soms ook dagen niet. Weet dus hoe,het voelt.
    Heel veel sterkte

  • KiekiexQuienn

    Geen woorden voor,, echt niet... ik ben geschokt...

  • .Mama-van-4.

    Jezus schat...Ik heb er geen woorden voor, behalve dat de tranen in mijn ogen staan.. Ongelofelijk dat de man die je zo lief had..zo'n harteloze man blijkt te zijn ten opzichte van jou eigenlijk.. Dat verdien je toch echt niet, zeker niet na alles wat je voor hem hebt gedaan! Ik vind het zo knap van je dat je hier je hartje durft te luchten & de stap durft te nemen om te zeggen ik vertek! Je weet het je kunt altijd met me praten, echt altijd! HEEL veel succes en sterkte mop, ik denk aan je en veel liefs voor S&M

  • MamavanJ.

    Heftig zeg en sorry dat ik het zeg maar wat is joun man een enorme klootzak! en wat ben jij een verschrikkelijk sterke vrouw! Ik hoop voorje dat het niet lang meer duurt dat je de tassen kan pakken en je los kan maken van die man! heel veel succes en sterkte!

  • brenilda

    jeetje.... kan je niet naar nederland terug proberen te komen?
    heel veel sterkte, ik wens je alle goeds!!

  • brenilda

    jeetje.... kan je niet naar nederland terug proberen te komen?
    heel veel sterkte, ik wens je alle goeds!!

  • juweel

    Ik heb je laatste blogs in een adem gelezen. Wat ben jij een sterke vrouw. Ik wens je echt heel veel succes en geluk met alles. En ik hoop dat je de juiste beslissing zal nemen en hier ook achter zal blijven staan.
    Dit leven wat je nu leid, wens je niemand toe.
    Hoop dat je er sterker uit komt.
    Mocht je terug in je oude home town zijn en hulp nodig hebben, je mag me contacteren!

    Liefs
    Juweel

  • MamaSyl1981

    Vol ongeloof heb ik zitten lezen, in een ruk! En ik kan je vertellen dat mijn bloeddruk behoorlijk gestegen is! Wat een ongelofelijke lul zeg!! Hij is je gewoon psychisch aan het mishandelen! Wegwezen daar, dit verdien je absoluut niet, sterker nog dit verdient geen enkele vrouw! Zet alles op alles om zo snel mogelijk samen met je kindjes een nieuw bestaan op te bouwen. ga terug naar NL of naar Hongarije. Ik zou het vertikken om in dat klote land te blijven, waar hij zo nodig perse heen moest om zo nog meer controle over jou uit te oefenen. Sorry hoor, ik laat me even helemaal gaan, maar dit is geen gezonde situatie en ik hoop echt dat je hier snel uit kan komen!! Heel veel sterkte meis xxx

  • baby.layla

    Het is inderdaad een hele boterham voor jou om te verteren en te bedenken dat jullie 2kindjes hebben waar hij notabene achter stond. Je bent een sterke vrouw maar je mag gerust toegeven aan verdriet en pijn, kwaadheid want dat is je volste recht. Niemand verdient het om zo behandeld te worden en zeker niet de mama van zijn kindjes waar jij het meeste voor zorgt. Als het mogelijk is voor jou en je kindjes, mss beter terug naar nederland? Als het enigzins gaat. Qwa werk en opvang mss beter als frankrijk? Voor en nadelen tegen elkaar opwegen...wat je ook doet, doe het voor jezelf en je kindjes en laat hem z'n eigen sop garen...want meisje, JIJ VERDIENT VEEEEEEEEEEL BETER! echt waar. Veel sterkte xxx

  • LostLuna

    Ik heb alle delen gelezen en ik vind dat je het wel heel lang hebt volgehouden. Je bent sterk en ik hoop dat je nu ook sterk genoeg bent om daadwerkelijk de stap te nemen bij hem weg te gaan, samen met je mooie kindjes. Ik las het al van iemand anders, maar kun je ipv naar Hongarije niet terug naar Nederland gaan zonder dat je hem dat laat weten? Is Sophia Nederlandse en is zij door hem erkend? Welke nationaliteit heeft Max en is hij geboren voor of na jullie trouwen? Ik ken de Franse wetgeving hierover niet. Hebben jullie gezamenlijk ouderlijk gezag? Zijn allemaal belangrijke dingen die invloed hebben op je te nemen stappen. Je had je zaken heel goed voor elkaar hier in Nederland en ik denk dat je sneller terug op de been bent hier dan in Frankrijk. Heel veel sterkte met alles!!

  • MamaLovesRuneke

    Ik sta werkelijk met mn mond vol tanden... Ik hoop dat alles goed komt voor je, want dit verdien je niet!

  • BVMAMADAANTJE

    Moppie, ik vind het zo knap wat je doet. zo ontzettend sterk. Want het is een stap zeg. maar idd, zo kan het gewoon niet langer, en je hebt alles geprobeerd wat in je macht lag.

    Als jij een NL paspoort hebt, misschien kan de Nederlandse ambassade nog iets betekenen voor je?

    xxx

  • Doenjah

    Wat een verhaal zeg! echt niet te geloven dit. pas goed op jezelf!

  • saskia100

    Wat goed dat je alles hebt opgeschreven. Niet te begrijpen dat hij zo moeilijk doet over geld terwijl jij je baan, woning etc. allemaal voor hem hebt opgegeven. Ik hoop werkelijk oprecht dat je snel je nieuwe leven op de rit zult hebben en gelukkiger wordt dan ooit !

  • MamaLiekje

    Wat een mooi verhaal.... En dan heb ik het dus niet over een leuk verhaal, want dat is het zeker niet. Je hebt het wel heel erg mooi geschreven. Ik heb het zonder te stoppen in 1 keer gelezen en zat er helemaal in.

    Ik vind ook dat je bij je man weg moet gaan. En zoiets zou ik niet snel zeggen. Ik heb ook jarenlang met een depressieven man geleefd maar dit is nog een stukje erger dan dat. Kom terug naar Nederland. En laat hem in zijn sop gaarkoken. Wat de toekomst brengt weet je niet, en je kinderen hebben hun vader nodig, maar misschien dat hij pas echt goed gaat nadenken als hij jullie echt kwijt is. En dan kan hij eens een tijdje gaan leven naar jou regels. Ik heb weinig respect voor jou man na dit verhaal. Natuurlijk ben je er zelf bij geweest, maar dit had hij jou nooit aan mogen doen. Daarom vind ik je beslissing dus niet meer dan logisch. Sterker nog, ik heb er erg veel respect voor.

    Ik zou zo snel mogelijk stappen ondernemen, en daar weg gaan. Als dat mogelijk is natuurlijk.

    Heel veel sterkte, en bedankt dat je dit verhaal zo mooi geschreven hebt. Ik hou van mooi geschreven teksten. Liefs, liekje

  • Mama van E. en F.

    Wow.. Wat een verhaal. En wat gemeen vn hem dat hij zegt dat je een pprofiteur bent terwijl hij zo graag wou dat je mee ging naar frankrijk. En je baan opzegde!
    Heel veel succes! Hopelijk komt het geluk je aanwaaien en kan je snel weg bij je man.!

  • mamavan-job-en-thijs

    Ohhh meid! Ik kan alleen maar zeggen...pak je kinderen en je nodige spullen en ga heel snel weer naar je appartement in Nederland! Dit is toch geen leven meid!

  • Lopertje

    Tjonge wat een verhaal, heel veel sterkte met de keuzes die je gaat maken. Dingen zullen niet makkelijk zijn maar zijn het nu zeker ook niet. Heel veel (nieuw) geluk voor jou en de kids

  • RealLove

    verschrikkelijk meis.. en ik heb echt respect voor je dat je de keuze hebt gemaakt deze tiran te verlaten, want dat is het, je was een onafhankelijke vrouw, en je bent gewoon door die man vernederd en gekleineerd.. bah walgelijk gewoon.. mijn ex (de vader van mijn dochter) is ook een zielig figuurtje , zelfs met mishandelingen .. hoop dat het bij jou nooit zo ver is gekomen... waarom kom je eigenlijk niet terug naar nederland? ik wenste dat ik je ergens mee kon helpen.

    Liefs Chantalle

  • miracle2010

    wow............ik heballes gelezen maar kan zo snel geen uitgebeid antwoord neerzetten, die volgt later dus maar meis, ik hoop dat het van je afschrijven voor nu heel eventjes geholpen heeft. Er komt een moeilijke tijd aan maar eigenlijk is die er dus al een poos. Heel heel heel veel sterkte met alles regelen.....je hoort later van me x

  • Miss-angellisch-mommy

    Jeetje meid wat heftig allemaal. Ik vind je super sterk en deze weg naar onafhankelijkheid en scheiden dat kan jij wel aan. Wij zijn hier op BB voor je! Je verdient zo veel beter! Heeft hij spaargeld! Ik sou proberen dat tr legen en zijn creditcard pakken! Misschien nasty maar als hij het zo wil spelen prima ! Aan geld komen is lastig. Meid verkoop je spullen zoals je zelf al zegt die bed enz heb je niet modig althans niet z'n dure. Kan je nit naar NL komen??

  • mimseltjuh

    Mijn hemel lieverd..ik heb alles gelezen..ik hoop echt dat je zo snel mogelijk alles bij elkaar kunt hebben om bij die l*l weg te gaan!...
    Ik vind het echt heel erg voor je
    Denk aan jeen een hele dikke knuffel...
    Weet eigenlijk niet wat ik verder moet zeggen..als ik wat voor je kan doen hoor ik het graag..

  • Fiora

    Je krijgt van mij even een dikke knuffel....

  • Katic.

    en het is gelukt! in 4 delen kon ik mijn verhaal plaatsen..
    bedankt voor het lezen, voor diegenen, die zover zijn gekomen!

    groetjes en liefs, Katic.