Gisteren 27 september was het dan zover, Guus moest naar het LUMC voor het isotopen onderzoek. We moesten om 13.00 uur op de kinderafdeling aanwezig zijn om het infuus te laten plaatsen.
Guus vond het allemaal prima, er lagen speeltjes in de onderzoekkamer en daarmee vermaakte hij zich terwijl de zuster alles klaar legde. Ook op de onderzoektafel lag hij rustig en liet hij het allemaal over zich heen komen. Helaas ging het prikken in zijn rechterarm niet goed en ging de co assistent even zoeken met de naald en dat doet natuurlijk zeer (weet ik uit ervaring), dus Guus moest erg huilen. Tja toen moest het infuus dus in zijn linkerarm gezet worden, Guus vond het nu natuurlijk eng, maar bleef heel netjes liggen en heeft zich niet bewogen. Nadat het infuus gezet was moesten we naar de afdeling radiografie, daar aangekomen moesten we helaas wachten tot 14.30 uur. Gelukkig kon Guus zich vermaken met de boekjes en speeltjes. Hij moest drinken en normaal geen probleem, maar ja, als het dan moet dan hoeven we niet natuurlijk ;-)
UIteindelijk mocht Guus komen en we gingen naar de kamer daar mocht hij op een "kussen" liggen die ze vacuum zogen rond zijn bovenlichaam. Dit liet hij rustig toe en keek heel geintreseerd hoe ze de vloeistof in zijn infuus spoten. Nadat dit gedaan was moesten we 45 min. op de tafel blijven liggen. Gelukkig hadden ze een televisie staan met Pieter Post, dus Guus was afgeleid. Hij bleef heel netjes liggen en was heel rustig. Toen er nog 5 minuutjes te gaan was zei Guus, Mama, poepie daan. Dat moest dus even wachten tot hij er weer uit mocht.
Ik kon hem verschonen op een bed en nadat ik zijn luier aan had gedaan, stond hij even lekker te springen op bed. Nou van mij mocht hij, hij had het allemaal zo netjes gedaan, dat hij zich wel even mocht uitleven.
Nadat we te horen hadden gekregen dat alles gelukt was mochten we naar huis, we waren uiteindelijk om 16.30 thuis en Guus moest even lekker dollen. Om 17.00 uur belde de kinderarts met het goede nieuws dat Guus zijn nieren dus uitstekend functioneren, er is niets mis mee!!! (behalve dan die niersteen) We moeten vrijdag naar het Sophia Kinderziekenhuis voor een afspraak met kinderuroloog, want nu is de vraag, hoe komt die steen daar en hoe gaan we hem verwijderen. Nog even spannend dus, maar wat een opluchting om te horen dat zijn nieren dus helemaal in orde zijn.
reacties (0)