Update bijt-incident

Zojuist hebben wij een gesprek gehad met het KDV van Zoey n.a.v. het bijt-incident van vorige week. Gelukkig werden we zowel door het kdv als ook door de ouders van het kleine dadertje erg serieus genomen. Sterker nog, de ouders van dat jongetje waren ook al langs geweest voor een gesprek en kwamen zelf met een uitstekend voorstel. Het jongetje wordt over een paar maanden 2 en zou dan naar de peutergroep gaan. Zijn ouders hebben voorgesteld om hem eerder naar de peutergroep te laten gaan. Ten eerste kan hij van de oudere kinderen leren hoe hij met zijn emoties moet omgaan en ten tweede is hij daar weer de jongste waardoor hij misschien wat "nederiger" wordt. Hij blijkt behalve op het kdv thuis ook regelmatig zijn ouders en broertje te bijten. Dit zou dan zijn m.i.v. 1 juni dus moeten er nog zo'n 3 weken overbrugd worden. We hebben nu afgesproken dat in die weken er voor gezorgd wordt dat Zoey nooit alleen gelaten wordt met dat jochie. Ze hebben vandaag op de groep ook kunnen zien dat Zoey een beetje bang is voor dat jongetje, waarschijnlijk door wat er gebeurd is en dat vinden ze daar een zeer alarmerend signaal. Ze willen hoe dan ook dat ons kind zich veilig voelt daar. Verder hebben we ook afgesproken dat ze voorlopig wat extra hun best doen om Zoey te betrekken bij het spel van andere kindjes. Dit omdat Zoey m.n. bij het vrij spelen er altijd een beetje verloren bij loopt en wij als ouders dat niet van haar herkennen.

Al met al zijn wij heel blij met de uitkomst van dit gesprek.

471 x gelezen, 0

reacties (0)


  • 123kwartet

    wauw, wat goed. fijn dat julliezo serieus genomen zijn en ook de andere ouders meegdacht hebben!

  • mama2403

    Goed dat het zo opgelost is. Helaas bijt mijn mannetje ook wel eens, en alleen op het kdv. Thuis kunnen we er dus niks aan doen, aangezien ze te klein zijn om nog te snappen waar je het over hebt als je ze erop aanspreekt over iets wat op het kdv is gebeurd. Wij zijn ook naar het kdv gegaan om een plan van aanpak te bespreken want het is echt niet leuk om te horen dat je kind andere kindjes toetakelt. Je schaamt je rot! Mijn zoontje deed het als er van hem iets werd afgepakt en als hij zich verbaal nog niet kon uiten. Gelukkig is het al een tijd niet meer voorgekomen. Hij wordt ook ouder.

    Hopelijk gaat Zoey straks weer lekker spelen en voelt ze zich daar weer thuis. Maar wat anderen ook al gezegd hebben....het is echt een fase die meer peuters doorgaan. Misschien gaat Zoey het ook wel doen.....

  • Aoife.

    Fijn dat het zo wordt opgelost!

  • misslovejoy82

    O fijn zeg dat het gesprek goed is gegaan. Het is toch ook wel heel belangrijk dat je als ouders je kind met een gerust hart achter kan laten. Hopelijk kan dat nu weer en hoeft jullie meisje niet meer bang te zijn!

  • Houkje

    Wat fijn dat er zo gereageerd wordt op het bijtincident. Ook fijn dat die ouders zo hebben meegedacht. Het is ook voor hen te hopen dat deze 'periode' snel over gaat. Zo zie je maar weer, actie ondernemen geeft resultaat. Super!

    Ps. Was vandaag (ben met verlof) even op het werk (kdv) en zag een kind van anderhalf met z'n mondje ook al wijdopen gaan naar een speelkameraadje toe.....De wereld is dus ook hier in deze buurt weer een pitbulletje rijker.

  • mama-happinez

    Een goed gesprek, zo hoort het ook te zijn ;-))

    Liefs,

  • mama van S-c en D-p

    Wat fijn dat de ouders van dat andere kindje ook wilde meewerken. Hopelijk krijgt ze het weer naar haar in op de kdv
    liefs

  • Angelique27

    Hee, wat fijn dat het gesprek zo goed verlopen is en dat de ouders van het jongentje ook zo meewerkend zijn. Het zal voor zijn ouders ook niet fijn zijn om te horen dat hij zo bezig is geweest. Dan kun je je meisje weer met een gerust hart daar achter laten. Helemaal super!
    Liefs

  • wondertje-noelle

    Gelukkig dat jullie er met z'n alle goed zijn uitgekomen.

    groetjes Chantal