Lieve Christopher,
Het is al weer even geleden dat ik geschreven heb over hoe het nu met jou, met mama, met ons gaat. Zodat we later kunnen teruglezen over onze tijd in jouw eerste jaren.
Je loopt sinds 13 maanden, maar nu sinds een paar weken heel vlot, het lijkt wel of je je klaarmaakt voor een flinke sprint binnenkort. Mama is heel trots dat je dat zo goed kan al. Sinds vorige week beklim je ook de trap. Ik sta wel achter je, maak je maar geen zorgen.
Je mag nu ook af en toe aan mijn hand buiten lopen, kleine stukjes maar, anders wordt je moe. Er gebeurt zoveel om je heen dat het moeilijk is om niet steeds om te draaien en weg te lopen. Ik moet je dus goed in de gaten houden en je hand stevig vast blijven houden.
Je bent ontzettende ontdekker. Zo niewsgierig als je bent, je doet je historische naamgenoot wel eer aan. Mama geniet er van om te zien hoe jij de wereld ontdekt en eigen maakt. Je lijkt onbevreesd! Maar zodra er iets onverwachts gebeurt, zoals vandaag toen de buren ineens flink aan het boren waren, spring je bijna in mijn armen en klamp je je aan me vast alsof er iets heeeeel engs gebeurt.
Met een paar woordjes geef je al heel goed aan wat je wil. Je zegt al best veel. Ik heb een paar weken geleden wat opgeschreven zodat ik het niet vergeet:
k oken (koken), oko (auto), amp (lamp), poe (poes), boek, bah, bal, open, nijntje, oom(boom), eten, drinken, baby, boe, koe, eendje, mama, opa, oma, apen (slapen, of apen - ligt eraan waar we zijn). Zo kun je dus al aardig wat kenbaar maken. Ik vind het fijn.
We hebben het gezellig samen. Af en toe is het moeilijk, dan is mama een beetje moe van het werk.
Vandaag was zo'n dag. Je had vannacht ook nog eens geen zin om te slapen dus overdag voelde mama dat wel. Gelukkig heb we ons beide wat aangepast en hebben we aan het einde van de dag samen een uur lang op de bank gezeten met een leuk filmpje op.
Je moest vandaag erg lachen om mama toen ik de krokodil nadeed. Dat was leuk :)
Je hebt het naar je zin met alles wat je over je hoofd heen kan trekken. Verstoppertje spelen met het gordijn bijvoorbeeld. Je duikt er elke keer maar weer onder en ik hoooop dat je je niet bezeert.
Terwijl ik je naar bed bracht vandaag, tijdens je fles, zong ik een liedje voor je. Schaapje schaapje heb je witte wol, twinkle twinkle little star en het slaapliedje van Woezel en Pip (alles aan jou is zo leuk is zo lief, slaap liefje slaap, mijn hartedief).
Elke keer als ik je zo aan het einde van de dag in mijn armen heb vul je mijn hart met zoveel liefde en dankbaarheid. Je heelt mijn hart, keer op keer.
ik hou van jou,
x, Mama
reacties (0)