Papzak

Voor mijn eerste zwangerschap, woog ik 65 kilo. Iets te veel, maar akkoord. Tijdens die zwangerschap, kwam ik 15 kilo aan. In eerste instantie leek dat geen probleem: een week na mijn bevalling was ik ze alle 15 weer kwijt! Maar............. beláchelijk maar waar: 3 maanden later, zaten ze er weer alle 15 bij!
Ik was uiteraard súper gefrustreerd: ik at namelijk geen hap teveel, en snoepen deed ik ook niet fanatiek. Ben er zelfs mee naar de huisarts gegaan. Alles is getest, bloedwaardes, schildklier... alles functioneerde naar behoren. De pil kon ook oorzaak zijn, maar nee: de pil die ik slik is zó licht dat ook die niet die overdaad aan kilo's kon veroorzaken.

Acht maanden na mijn bevalling wilde ik gaan lijnen. Mijn man hield me tegen: "Doe nou maar niet, want je wilt weer zwanger worden. Dan doe je alle moeite voor niets". Een maand later was ik inderdaad zwanger van de tweede.

Tijdens deze zwangerschap, groeide ik van mijn bestaande 80 kilo, naar bijna 100 kilo!!! Auw...
En jawel, 3 dagen na mijn bevalling stond de teller al op 83. Heel netjes dus. Maar je voelt hem al aankomen.... Ik slik inmiddels weer 3 weken de pil, en jawel: de teller staat alweer op 86 kilo. ZUCHT.

Ik wil NIET wéér al mijn zwangerschapskilo's terug!!! Dat zou inhouden dat ik straks 100 kilo weeg!!!

NO WAY !!!!

Mijn man, de schat, opperde al heel lief; "Dan slik je de pil toch niet, schuif ik er wel een condoom om". Heel lief hoor, maar absoluut geen oplossing. Ten eerste vind ik condooms vréselijk lastig als je net fijn bezig bent. Ten tweede vertrouw ik ze niet. Dus voorlopig slik ik de pil. Maar hoe voorkom ik dat ik weer zo ga groeien?

Sterker nog, hoe raak ik al die kilo's kwijt?

In het verleden bewees een low-carb dieet (als atkins, south beach of dr frank) zich nuttig. Eén probleem echter, de bijwerking: Mijn lijf reageert zó heftig op een tekort aan koolhydraten, dat ik na een week ga vloeien.... en blíjf vloeien tot ik met het dieet stop! Heb het door de jaren 2 keer geprobeerd, en 2 keer heb ik 3 maanden lang, non stop, gevloeid! Ook geen optie dus.

Dan is er het standaard 'minder en gezonder eten. Sja. Heb ik niets tegenin te brengen. Maar ik éét al niet veel. Te weinig misschien zelfs. En snoepen doe ik óók niet veel. Maar áls ik snoep, vergéét ik gewoon dat ik een papzak ben. Tot ik voldaan ben... berouw na de zonde! Dan voel ik me twee keer zo dik....
Lang leve het gebrek aan discipline, dus.

Help?

523 x gelezen, 0

reacties (0)


  • MamaLiekje

    Een dietiste inschakelen, dat zou ik doen. Want je wil geen 100 kilo wegen. Ik ten minste niet hoor. Ik ben ook zwaar aan de lijn, want ik heb ook nog steeds niet alle zwangerschapskilo's eraf. De ene maand gaat het beter als de andere. Waarom zijn we niet gewoon allemaal mooi slank.. pfff. Zo gemeen.