Ik snap eerlijk gezegd echt niet waar jij je druk om maakt. Ons meisje duimt ook en hoezo vies? Ik weet niet of jou zoontje altijd duimt of alleen in bed, maar mijn dochter duimt alleen maar in bed, en als ik het vies vind, doe ik eerst haar handjes wassen voor ze naar bed gaat. Maar Zo vind ik dat echt niet vies, ze bouwen ook weerstand op. En scheefgroeiende tandjes kan meevallen, dat hoeft echt niet zo te zijn. Bovendien vind ik het een leuker gezicht als ik een kindje in de winkel met zijn duim in de mond zie dan een 3 of 4 jarige met de speen in de mond. Ik zou hem lekker laten duimen, zo VIES is dat niet!
Dit las ik op een opvoedkundige site, misschien heb je er wat aan....
Zuigt je kind nog steeds op zijn duim? Maak je maar geen zorgen, want op deze leeftijd zal duimzuigen nog niet voor tandproblemen zorgen. Zodra hij vijf of zes is, kun je het hem beter afleren. De meeste kinderen stoppen rond die tijd vanzelf met duimzuigen, vooral als niemand erop let. Als je probeert een kind te laten stoppen met een voor hem plezierige gewoonte, versterk je het gedrag misschien alleen maar doordat je zijn behoefte eraan benadrukt.
misschien kijken of je nu de speen weer zou kunnen introduceren? Die kan je uiteindelijk makkelijker afleren dan een duim.
Ik snap het helemaal, zou mijn ideaalbeeld ook zeker niet zijn! Toch denk ik dat je er nog maar heel weinig aan kan doen! Als hij wakker is zijn duimpje uit zijn mond halen en wanneer hij slaapt nog even zo laten. Dan op termijn maar voor zijn grote mensen tanden byte-ex smeren of wanten/washanden aan zijn handen. (Die oplossingen vind ik nou niet echt baby-vriendelijk, vandaar op termijn) Bij mij hielp het dat ik op 10 jarige leeftijd een bekertje water naast mijn bed had. Ik duimde vanwege dorst!
ik zou er ook niet zo,n probleem van maken.....wat maakt het nou uit.....en ook zonder duimen kunnen ze een beugel moeten hoor!! Laat je kind gewoon lekker duimen
ik zie liever een kind in de winkel met de duim in zijn mond dan een kind van een jaar of 4/5 met zo,n vieze speen mijn kindjes waren na een week al speen af en vonden hun duim.
ik zou er niet zo,n probleem van maken.
gaat er van zelf wel weer af.
reacties (0)