Suiker?

Heb ik weer! Vandaag bij de vk geweest voor controle en uitslag van de glucosetolerantietest. Helaas was m'n suiker nét iets boven de waarde die het zou mogen zijn (8,1 ipv 7,8) maar ja, ik heb nou eenmaal een trage stofwisseling... Toch ben ik ter plekke overgedragen aan het ziekenhuis/gyneacoloog en ga nu het traject in van diëtisten, diabetesverpleegkundigen en groei-echo's (die laatste zijn dan wel "leuk"). 8 Weken voor de vermoedelijke bevallingsdatum. In mijn ogen zwaar overtrokken, had met Sophie hetzelfde maar ben nooit dat traject ingezet, nuchter zijn de waardes ook perfect (5,1) dus hopelijk valt het allemaal mee en kan ik gauw weer terug onder controle van de vk want op een dieet zit ik echt niet te wachten, ik eet al niet veel maar wel veel fruit (fruitsuikers iemand?) dus ik zit er echt niet op te wachten dat ik ineens van 2 á 3 boterhammen er nu 6 of 8 moet gaan zitten wegkauwen met afgepast avondeten en gereguleerde snackmomenten (wat zijn dat, ik snack nu al bijna nooit?). Ik hoop ook niet dat ik weer zo'n glucosetest moet doen want met een vertraagde stofwisseling zal ook die weer iets hoger uitvallen. Wel zal ik voorlopig m'n suiker moeten gaan bijhouden (lekker prikken in je vinger en alles bijhouden en ik ben al zo'n drama met administratie). Al met al heb ik dus zwaar de pé in, ik voel me gezond (bekken reken ik nu even niet mee) m'n bloeddruk is om in te lijsten en ik ben netjes binnen de marge aangekomen. Ik wil als mens behandeld worden niet als statistiek! 

388 x gelezen, 0

reacties (0)


  • alicemay

    schat, ga nou maar gewoon je eigen gang en prik je suikers netjes om ze te laten zien dat je het prima zelf kan. Ik prik standaard 1,5 uur na de maaltijd, hoewel mij destijds gezegd is dat ik een uur na de maaltijd moest prikken, scheelt weer een paar puntjes als je stofwisseling inderdaad wat traag is. Ik moet helaas nu wel spuiten, maar dat vind ik niet zo'n punt omdat het eind in zicht is. Wel blijkt dat ik bij mijn zoon acht jaar geleden suiker had, maar daar is toen niets mee gedaan. Als ik ze nu al hoor over bloedsuikers prikken bij de baby als die geboren is word ik een beetje opstandig omdat ze daar acht jaar geleden ook niets mee deden en onze zoon kerngezond was! (4090 gram, niet slecht toch?). Wat je zelf doet en hoe je eet is aan jou, als jij je goed voelt en je hebt het idee dat je het goed doet voel je je ook beter. Mijn grootste zorg nu was de bloeddruk, omdat die acht jaar geleden te hoog was, die is nu ook om in te lijst, dus ik denk: laat mij maar lekker schuiven.... Het komt goed hoor, jij weet zelf heel goed hoe jouw lijf in elkaar zit en dat je geen statistiekje bent!

  • ummadisa

    Oww wat vervelend joh! ik snap echt wat je doormaakt alleen heb ik het uiteindelijk allemaal niet hoeven doen dat prikken enzo, maar ik kan begrijpen dat het erg vervelend is :S
    ze zijn tegenwoordig echt overdreven met hun voorzorg. met mijn eerste zwangerschap leek het allemaal wat milder te zijn. tegenwoordig draait alles om suiker of geen suikerziekte :S:S:S
    sterkte ermee, en je moet maar zo denken we zijn bijna af van de verloskundige en dergelijke hahaha