Borstvoeding van een ander

k las laatst een artikel over een borstvoedingsbank, hier kunnen vrouwen die teveel borstvoeding produceren hun moedermelk inleveren voor vrouwen die niet genoeg produceren.  Hoe sta jij hier tegenover? Zou jij je melk inleveren? Wat ik vooral wil weten zou je er gebruik van maken? Hoe sta jij er tegenover dat je kind melk krijgt van een andere vrouw? Vind je het raar of juist een goede oplossing? Geef je dan liever de fles?


Melk van een borstvoedingsbank zou ik geloof ik nog wel kunnen handelen, want ik geef mijn kind nog steeds zelf melk. Ok wel via een fles, maar wel met de voordelen van moedermelk. Echter denk ik niet dat ik het zou kunnen accepteren wanneer een andere vrouw mijn kind aan de borst zou hebben. Ik weet niet goed waarom, maar krijg dan zo’n “grom het is mijn baby” gevoel . Het voelt juist als een speciaal moment met mijn kind dat ik het de borst geef. Terwijl dit  best wel  vaak in de minder goed gestelde landen voorkomt.. elkaars kinderen voeden.


Wanneer het ook hier “normaal” zou zijn ook iemand anders kind de borst te geven, dan zou ik misschien niet dat grom gevoel krijgen. Hoe denken jullie hierover?  Ben enorm nieuwsgierig!

519 x gelezen, 0

reacties (0)


  • seonsyain

    Als ik een vriezer vol heb met afgekolfde melk die m'n kindje nooit op kan krijgen, dan zou ik dat graag willen doneren.
    Als ik een prematuur kindje of een zorgenkindje zou hebben en de borstvoeding komt bij mij maar niet op gang, dan zou ik maar wat graag bv-melk van een ander willen hebben voor m'n kindje.
    Als ik een gezonde baby die gewoon op tijd geboren is en de borstvoeding wil niet lukken om één of andere reden, dan stap ik over op kunstvoeding.
    Het idee dat ik een ander haar baby aan mijn borst zou hebben, of dat een ander mijn kindje aan haar borst heeft, dat gaat mij echt te ver. Dat zou ik niet willen. Dan zouden we al in een oorlogssituatie of iets dergelijks moeten zitten waardoor het de enige manier van overleven is voor de baby's, maar anders gebeurt dat niet.

  • merle4

    maar ik heb ook ergens gelezen dat de uitspraak dat bv beter is dan kunstvoeding vooral gebaseerd is op de omstandigheden in 3e wereldlanden...

  • merle4

    borstvoeding geven is ook hechten, dus mijn pasgeboren baby zou ik meer bij grommen dan bij mijn oudere kindje...
    ik heb er niks op tegen, het liefst gekolfd, maar de natuurlijke manier heeft ook weer voordelen met binding/geur.
    mijn zoon hield niks binnen vanwege rs en koemelkallergie (bleek later) en toen had ik niet genoeg melk en zijn we vrij snel overgegaan op de fles... ik had graag wat extra melk van andere moeders gehad, zodat ik het toch had kunnen doorzetten.

  • (l)trotse(l)mama(l)van(l)michael(l)

    Nee ik zou dat niks vinden.ik zou me dan verdrietig voelen omdat ik dan niet genoeg bv heb en van een ander. Dat dan moet geven dus voor mij.een.absolute nee