Eèèèchooooooo!

Hoi meiden,

Gister hebben we het met eigen ogen mogen aanschouwen: kruimeltje zit lekker bij mij in mn buik en het hartje klopt stevig door. We zijn in de zevende hemel, want nu is het echt (met name voor manlief): we krijgen een kindje!

De hele echo was een behoorlijke desillusie.
Om 10.20uur hadden we een afspraak en we konden bijna direct doorlopen. Mijn gynaecoloog is een jonge houten klaas en zag in het dossier dat ik pril zwanger ben. Nou dat wilde hij wel eens bekijken (was een poging om soepel over te komen) en verwees me naar 'de stoel'. Nog steeds onwennig -kun je wennen aan een inwendige echo?- kreeg ik de camera ingebracht en inderdaad, binnen een paar seconde was kruimeltje te zien als een apartgevormd garnaaltje met een kloppend hartje. De gyn deed het vluchtig, ragde wat heen en weer om te bepalen welke eierstok het werk had gedaan en drukte in no time twee foto's af, één voor hem en één voor mij.
Dat was het, we konden gaan, hij wilde ons niet meer zien, veel geluk verder.
Ja, zo snel kom je niet van me af. Ik had nog vragen, legde hem medicijnen voor, wilde weten over een combinatietest enz. Tjee, wat voelde ik me 'lastig'.

Meneer kreeg wel zn zin want binnen 5 minuten stonden we echt buiten zijn kantoor. Een beetje gedesillusioneerd hebben we het ziekenhuis verlaten met het gevoel, was dit het nou? We zijn naar het centrum gereden om met het mooie weer nog een rondje te doen en wat te drinken. Toen we de fiets neerzette en elkaar aankeken drong het tot ons door... Er groeit leven in mijn buik en we hebben het gezien! Mijn man heeft wel 100x als een klein kind geroepen dat hij 'kudunk-kudunk-kudunk' het hartje heeft gezien... Oké, ff is het vertederend, maar na meer dan 2x is het lichtelijk irritant. Maar dat ligt voor een groot gedeelte ook aan mij.
Sinds twee dagen is er een valse kat in mij wakker geworden. De krassen staan nog net niet op de rug van mn man. Ik ben me er bewust van en hoop dat ik het weet te onderdrukken. Maar ook mijn man heeft last van zwangerschapshormonen...hij is overbezorgd, wil ineens dingen gaan bepalen (beetje dominant), niet altijd tactisch, afijn, we moeten allebei ons best doen om het leuk te houden, haha.

Nou meiden, inmiddels heb ik de echo ingelijst en op mijn nachtkastje gezet. De foto is niet meer dan een afbeelding van een grijze waas met een cirkel en een vlek erin, maar ik vind het zoooo mooi.

Nu een verloskundige zoeken. Wie weet tracteert zij ons op een tweede echo.

Grx Joosje

479 x gelezen, 0

reacties (0)


  • lena83

    Joh, jullie vinden je weg wel... het is even wennen aan het idee dat je nu echt zwanger bent. De verloskundige is meestal wat soepeler met echo's, wat makkelijker en neemt er meer de tijd voor dan de gyn. Al een afspraak staan met de vk?

  • gwynyth

    Meh wat een niet-meelevende gyné... In elk geval: blij dat alles ok is met jou en het mini-ik-groei-nog kindje :)

    Profiteer maar van de extra's die je ventje nu doet hoor ;) De mijne is gestopt met de kattenbak proper te maken: als ik dat niet doe, gebeurt dat niet meer :(

  • mama van damian25

    Nou wat fijn dat je je krummeltje hebt gezien en dat hij het goed doet:D... maar wat een mafkees die man zeg... ik moet dinsdag naar de vk en dat gesprek duurt een uur zei hij al....

  • Mama-van-lieve-J

    Jeetje zeg, wat een kwal van een man, hij hoort toch naar jullie te luisteren en naar je vragen...
    Ik zou echt pissig zijn, en er wel wat van zeggen gelijk.
    Mooi is dat he om het hartje te horen! Lekker genieten

  • mamaSebastian

    Super! En dat hartje horen is echt heerlijk hé!
    Wat de gyn betreft: sommige dokters zijn nu eenmaal niet goed in menselijke contacten. Daar heb ik het ook vaak moeilijk mee.

  • IkBenAlMama

    Nou, super goed nieuws! Ik zou me niet te druk maken om de gyn. Hij had wel wat menselijker mogen zijn, maar misschien nog een nieuwelingetje. Hopleijk blijft het zo voorspoedig gaan. Doe rustig aan!

  • Loeka

    Jeetje wat een ongevoelige en onpersoonlijke man! Die heeft geen liefde en hart voor zijn vak....
    Maar het belangrijkste was het kloppende hartje, en die was er. Super meid!!! Van harte gefeliciteerd!! En lekker gaan genieten!

  • xXxpoekiesxXx

    wouw gefeliciteerd met het goede nieuws !!!!!
    kus sas

  • Yvje1977

    Wat fijn dat jullie kleine kruimel het goed doet

  • 2x mama

    Fijn dat alles goed is met de kleine . En met zo een gyn wil je gewoon niks meer te maken hebben, nu op zoek naar een goede vk maar bovenal: Geniet van je zwangerschap.

  • caky

    Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej...ik ik ga je gewoon volgen..zo!!

  • LotteA

    Ach, helaas had je deze ervaring, maar meer dan je hebt gezien is er ook nog niet. Ik begrijp van verhalen van andere meiden hier dat inderdaad een VK wat meer tijd voor mensen neemt, daar hoop ik dan ook maar op ;-)

    Fijn dat we beiden goed nieuws hebben. Leuk he zo'n mooie grijze waas foto, hihi