Hallo Meiden,
Na de vele reacties van gisteren heb ik besloten dat ik het anders aan ga pakken. Bevalt het niet wat ik schrijf, jammer dan, verlos jezelf als mijn vriendin want ik geef mijn mening, en zal dat ook blijven doen. Ik blijf dan ook nog even de BV promoten, nogmaals niet om mensen tegen de schenen te schoppen, maar eigenlijk omdat ik merkte dat ik leuke tips kreeg over BV naar aanleiding van mijn blogje.
Tip 1: Je bij de Agis verzekering (en mogelijk bij meer verzekeringen?)
een vergoeding (75 euro) terug krijgen als je een electrische kolf koopt of huurt! Altijd mooi meegenomen, dan kan je het in ieder geval een maand gratis proberen! Zij vergoeden ook deskundige begeleiding van een lactatiedeskundige.
Er waren meer meiden die net als ik op hun "eigen" manier met BV omgingen. Ik ben het er mee eens dat mijn manier, met kolven en een tepelhoedje absoluut niet de ideale manier is! Maar zoals ik merkte ben ik niet de enigste waarbij het "gewoon" niet lukt en er dus hulpstukken nodig zijn, en die zijn er gelukkig! Maar voor degene die nog moeten bevallen, ik kan iedereen aanraden om een lactatie bijeenkomst te volgen! Want daar wordt veel uitgelegd over hoe een borst werkt, waarom je BV geeft en hoe je kwaaltjes kan voorkomen, en voorkomen is veel beter dan genezen, want je zal toch welke 3 uur de borst moeten geven, en dat doet reuze pijn met tepelkloven! Dus als je dat kan proberen voorkomen (idemdito geld voor borstontstekingen) door goede voorlichting dan is het zeker de moeite waard.
Tip 2: Ga naar een
lactatie bijeenkomst en laat je inlichten!
Tip 3: Ga ook naar
werken en lactatie mocht deze er zijn, want je leert veel over je rechten als werknemer m.b.t. BV!
Wist je dat? Je recht hebt op 3 manieren van tijd voor BV geven tijdens je werk?
1. Je gaat kolven (max 1/4de van de tijd dat je werkt mag je daar aan besteden)
2. Je laat je kindje naar je toekomen en geeft de borst
3. je gaat naar huis om de borst te geven
Als je ver weg woont van je werk is keuze 3 natuurlijk niet te doen in 2 uur werktijd. Maar mocht er geen ruimte zijn op je werk om te kolven, dan heb je daar wel recht op!
Zo zijn er ontzettend veel tips die je bij een lactatie bijeenkomst kan krijgen, waar je echt iets aan heb, ik heb er heel veel van geleerd, kon ze helaas niet allemaal toepassen, maar wist wel erger leed te voorkomen.
Tip 4: De bustier (voor degene die kolven)
Of je nu handkolft of electrisch kolft, er zijn grote voordelen aan de bustier. Om te beginnen blijven je borsten warmer dus heb je meer productie. Je zou hem zelfs even kunnen laten opwarmen, want men raad aan met kolven om warme doeken op je borsten te doen, goed voor de doorbloeding! Ten tweede ben je zelf ook warmer, leuke bijkomstigheid want soms is dat best fris in je blote borsten zitten! Ten derde heb je dan je handen meer vrij om bijvoorbeel dje borsten te masseren, wat zeker in de eerste weken erg goed is om te doen om borstontstekingen te voorkomen! Ik kreeg de warme rode bulten althans alleen tijdens het kolven weg door er op te masseren.
Wist je dat je vroeger een melkbank had? Die is in de jaren 80 opgeheven, maar men wil hem weer op gaan zetten, speciaal eigenlijk voor de zieke baby's en prematuren waarvan de moeders (vaak door stress) niet kunnen kolven of of te weinig borstvoeding hebben.
Als je leuke tips heb, laat ze dan weten, dan zet ik ze erbij, ik wil het een beetje verzamelen! Nutteloze negatieve reacties worden overigens verwijderd;)
reacties (0)