Heb ik eerst naar haar verhaal moeten luisteren

Gisteren wilde de oudste uit spelen, vond dat geen probleem. Mijn ork haald haar dan meestal op bij het vriendinnetje. Gisteren ging dat niet goed en nu heeft ze huisarest.

Ik had met haar afgesproken dat ze haar telefoon bij haar moest houden en dat ik zou bellen of papa haar zou halen of ik en als dat niet lukte dat ze dan alleen naar huis moet komen. na 3 bellen nam ze niet op, ork was bij haar vriendin en ook daar was ze niet.

Nu blijkt dat ze naar de speeltuin waren en dat haar vriendin nog niet naar huis wilde waardoor zij te laat kwam bij het vriendinnetje thuis. Die moeder gaf aan dat mijn ork  te vroeg was en dat het niet mijn oudste haar schuld was.

Ja klopt niet mijn dochter haar schuld maar die van haar opmdat die nog even wilde spelen terwijl mijn dochter naar huis wilde om er op tijd te zijn. Omdat ze zo gehaald zou worden.

Ze werd rond 16.50 gisteren thuis gebracht door de moeder van haar vriendin, nog gebeld naar haar en naar haar moeder nergens werd er op genomen. En we waren dood ongerust.

Als ik nu me straf verminder zal ze me nooit seriues nemen en niet zelf de verantwoording nemen, maar ik vind wel dat ik misschien te hard ben geweest.

Aan de andere kant ze had vandaag ook haar werk niet mee naar school van project ze is 10 en moet toch eens zelfstandig worden en zelf verantwoording gaan nemen. net als het maken van haar huis werk meot er ook steeds achter aan zitten.

Beginnende pubers zijn net zo erg als peuter pubers, en kleuters die net naar school gaan.

nog 1.5 jaar gaat ze naar het voortgezet onderwijs kan ze dat wel aan, is ze dan zelfsatndig genoeg om op de fiets te gaan en een toch van 30 min af te leggen of langer?

dit is moeilijk

437 x gelezen, 0

reacties (0)


  • maaike36

    Lastig hoor maar als je nu echt vindt dat je te streng bent geweest, zou ik dat wel uitleggen aan je dochter. Zeker omdat zij ook weet dat het niet haar schuld was en de straf dus waarschijnlijk niet eerlijk zal vinden (voor een gedeeltelijk terecht). Met een goede uitleg waarom je dingen toch nu anders doet (niet meer zo boos en ongerust), kunt je best nog iets aan de straf veranderen.

  • Appel

    ohhh we hebben nog wat voor de boeg... ik zou open kaart spelen met haar: vertel dat je weet dat het niet volledig haar schuld was maar leg ook uit waarom ze toch niet vrij uit gaat?

  • BolletjeB

    joh niet te streng voor haar zijn, ze is pas 10! Komt heus allemaal goed met haar hoor! Gewoon duidelijk uitleggen wat er verkeerd is gegaan en hoe je het anders wil de volgende keer! begrijpt ze heus wel!

  • BolletjeB

    joh niet te streng voor haar zijn, ze is pas 10! Komt heus allemaal goed met haar hoor! Gewoon duidelijk uitleggen wat er verkeerd is gegaan en hoe je het anders wil de volgende keer! begrijpt ze heus wel!