Had ik toch bijna een papegaai gekocht

Gisteren was het weer mn nod, na de myserieus overgeslagen cyclus van april. April doet wat ie wil, en dat klopt dus.


Ik ging kattenvoer halen bij de dierenwinkel en zag drie soorten vogeltjes. In het eerste glazen kooitje zaten gekuifde grasparkietjes met lieve blozende wangetjes. In het tweede glazen kooitje lagen drie tropisch gekleurde vogelkoters tegen elkaar aan te slapen. Het zag er warm en gemoedelijk uit en ik had er graag even bij genesteld, ware het niet dat ik daar toch echt het juiste postuur niet voor heb. In de grootste glazen 'bak' zat een baby papegaai. De veren een beetje recht overeind, glanzende kraalogen en nog wat kale plekjes hier en daar tussen de verwilderde veren door. Toen het beessie me zag, hopte het naar het glas en spreidde zn vleugeltjes. Hij deed zijn snaveltje open en riep. Ik zei nog tegen de verkoopster 'het is net of ie me roept, dat ie een wurm in zn snavel wil ofzo'. 'Dat is ook zo', zei ze. Waarna ze hem uit de bak haalde en hem in haar handpalm vasthield.'Hij krijgt nog pap'. Het beessie viel na nog een kleine schreeuw om zn pap in slaap. O...ik smolt. Kom maar hier, dacht ik. Kom maar, dan neem ik je gewoon mee. Ja, ik ben zo een impuls mens. Die uit 'love at first sight' de nadelen en verantwoordelijkheden maar even ontkent. De kosten, de lange termijn, de rommel. Ook zei de dame dat ie misschien in zijn eentje wel eenzaam zou zijn. Dus dan moesten het er twee zijn. En waar moest die idioot grote kooi eigenlijk staan?


Heus, mn overwegingen kwamen me bekend voor. Zo gaat dat ook (hier dan) als je een kindje krijgt. Dus met de papegaaienbaby uit de kooi komt daar komt ook de aap uit de mouw: ik heb nesteldrang!


Thuisgekomen, jawel hulde en applaus, zonder babyvogel, werd ik meteen ook maar ongesteld. Wat krijgen we nou? Ik was toch zwanger zonder bewijs? Had toch weer allerhande klachten? Het tegendeel bewees zichzelf. Helaas.


De afgelopen week gedroeg ik me zwanger. Ik was xtra waakzaam, vroeger naar bed, misselijk, geuren die wel in mijn neusgat leken te ontploffen, een rondere buik dan normaal. En weer zit ik er finaal naast. Ik wil helemaal geen vogel, ik verlang zo naar een kindje.


Nog even wat stuiptrekkingen want als er dan geen baby komt en geen vogeltje, als ik dan echt met zakken vol moederliefde sta en niet weet waar ik met zoveel liefde heen moet....dan...kijk ik toch even online naar een tweedehands auto. Of zal ik een crosstrainer kopen en weer slank worden en fit en mn positiekleding ook meteen maar op zolder brengen?


Voor ik naar bed ga, kijk ik nog even naar de echo van Benjamin.Ik schrik even. 'Hoi lieverd', fluister ik. 'Jij was er echt'. Ik huil en val in slaap


Vandaag is een nieuwe dag (hoewel het nu avond is,haha). Mijn emoties liggen zo netjes als ik kan gestructureerd ergens op een plank in mn binnenste. Ik verzamel moed om fris en fruitig opnieuw te beginnen. Hopelijk kom ik de volgende cyclusook  door zonder spontaan aangeschafte weesdieren ;-)

381 x gelezen, 0

reacties (0)


  • Willemijn2015

    Mooi geschreven, k leef met je mee. Sterkte

  • Deez

    Jammer meis.. had het je zo gegund.. sterkte.. liefss

  • Droemama

  • Mijn Wondertjes

    mooi geschreven,begin nooit aan een papegaai, bij onze buren hadden ze ereen toen ze geen kinderen hadden ging het goed en kon hij zelf praten en zingen maar toen er kinderen in beeld kwamen werd de papegaai eenzaam en vervelend, schreeuwen en bijten. Nu hebben ze hem weggedaan naar een vogelopvang en zit hij heerlijk bij de andere papegaaien. Wij als buren werden ook gek van dat beest, ik was blij als de buren niet thuis waren want dan was hij het rustigst.

  • Maja31

    Zo kregen wij er n adoptiecavia bij , en we hadden al 2 katten, die vervolgens iets teveel interesse in het beestje toonden... cavia kreeg n plekje op de logeerkamer en heeft nog n goed leventje gehad, maar begin er nooooit meer aan!

    Je hebt t mooi gezegd trouwens

  • Melodie1974

    Mooi geschreven ik dacht echt dat je een papegaai had gekocht en die herkenning bij de echo van je zoon, ik ben zo bang dat er geen broertje of zusje meer komt. Ivy wordt in september 3 jaar en dan wordt het leeftijdverschil erg groot, hebben ze dan nog wat aan elkaar> Of worden het dan van die kids die pas als ze volwassen zijn goed met elkaar optrekken?

  • panini

    Wat heb je dat toch prachtig verwoord.. ik herken het wel hoor, als we niet zo klein zouden wonen zou ik een hele dierentuin aan dieren hebben. gelukkig heb je het niet gedaan, want die papegaaien kunnen ontzettend oud worden en na een tijdje wordt de imitatie van het autoalarm toch best irritant.