Bezoek aan de gyn

Vandaag het bezoek aan de gynaecoloog, de afspraak die ik eigenlijk gepland had omdat ik nu inmiddels 9,5 week zwanger geweest zou zijn maar die ik in overleg met de VK heb laten staan omdat ik nu bij de groep van "meerdere miskramen" hoor.

Wat was dat confronterend zeg, stond natuurlijk ingepland in een ochtend met zwangeren....dus ik kon er echt niet omheen, werd omringd door continu zo'n 20 dikke buiken,  blije blikken op echoplaatjes en jonge babies....vreselijk, kon wel janken! En natuurlijk zit je dan 45 minuten te wachten, alsof 5 minuten al niet vreselijk voelt...Momenteel gaat alles wel weer zn gangetje en probeer ik er niet teveel bij stil te staan maar alle emoties, gevoelens van leegheid, insufficientie en verdriet borrelden weer omhoog.

Er ontstond dus ook een discussie bij het bloeddrukmeten aangezien ik als  "nieuwe zwangere" ingepland stond en moest vertellen dat ik er kwam na een tweede miskraam.....dus de verpleging verschoot behoorlijk van kleur, tja, dat kunnen zij natuurlijk ook echt niet weten of helpen...

Maar het bezoek aan de gyn maakte veel goed, wat een prettige man is dat...vertelde me weinig nieuws, dat ik waarschijnlijk echt veel pech heb gehad en er zeer waarschijnlijk niets mis is en het een goede kans van slagen de volgende keer heeft...maar het was wel erg fijn om het uit zijn mond te horen....
En verder begon hij gelijk over het misverstand bij het bloeddrukmeten en hoe vervelend het voor me geweest moest zijn in de wachtkamer met zoveel zwangeren om me heen....dan voel je je zo begrepen.
Verder had hij veel begrip voor het feit dat ik langskwam, al weet ik wel dat er waarschijnlijk niets mis is en dat ik er niets aan kan doen, maar dat dit me wel heel onzeker maakt, zo fijn.
Verder heeft hij nog een echo gemaakt die er goed uitzag en waarop te zien was dat ik waarschijnlijk net na mijn ovulatie zit, wat met mijn verwachtingen klopte. En we gaan toch genetisch onderzoek laten inzetten, mochten kiezen of we dit nu wilden of na een eventuele 3e maal... niet alles kon nu bepaald worden, daarvoor moet ik 3 maanden niet zwanger zijn geweest. De uitslag van het onderzoek krijgen we over 3 maanden en ik hoop zo ontzettend dan al weer in een nieuwe fase te zitten!
Ohja, moest nog 6(!) buisjes bloed inleveren, dus er wordt wel wat bekenen, mijn man was na 2 klaar.
Ik ben nu niet erg bezig met het onderzoek, verwacht er eigenlijk niets van.

Maar op zich zijn we wel blij geweest te zijn al krijgen ze me met geen tien paarden weer zo'n wachtkamer met zwangeren in na een miskraam, vreselijk was dat! Ondanks alle zwangeren op mijn werk en in mijn  naaste omgeving was dit toch weer een flinke confrontatie erbij.

484 x gelezen, 0

reacties (0)


  • daniest

    Oef heftig hoor in zo'n wachtkamer! Ik heb dat ook meegemaakt in het ziekenhuis toen ik moest wachten om gecurreteerd te worden. Ten eerste alle 'leuke' info boekjes op tafel, de memoborden die vol hangen met borstvoedingtips etc. Ja, het is heel confronterend om dan ook nog tussen de zwangeren te zitten. Ik leef met je mee meis. Wat ben je dapper en wat heb je je kranig gehouden, petje af!
    Wat een fijne gyn, er werd echt even naar je geluisterd. Ook de bloedonderzoeken, wat fijn dat ze daar nu al naar kijken. Op naar de uitslag en een betere fase met een succesvolle ronde!

  • mama.van.e.en.m

    Ai dat is wel erg confronterend ja. En dat je dan zo lang moet wachten tussen al die zwangeren is al helemaal niets. Ik hoop dat je inderdaad de bevestiging krijgt dat er helemaal niets aan de hand is. Ach en wie weet wat er in die 3 maanden wachttijd gebeurt... Ik hoop echt dat binnenkort jouw moment is.

  • moeder1978

    vervelend dat er allemaal dikke buiken in de wachtkamer zaten tewijl jij net een mk gehad hebt.
    duim voor je dat er snel positief nieuws is voor je

  • mamaongeduld

    jeetje meid, ik MOET er niet aan denken dat ik met zoveel dikke buiken zou moeten zitten in een ruimte..... fijn dat het er allemaal goed voor je uitziet!!!

  • mariken80

    Zo confronterend moet dat zijn inderdaad :( Wat een mooie dag had moeten worden, is een dag waarop je nog eens met je neus op je verdriet gedrukt wordt .. zucht .. laten jullie ook de stollingsfactoren onderzoeken bij jou middels bloedonderzoek? Ik hoop dat we snel weer goed nieuws hebben en ik hoop dat we dan in de zomer met ons dikke buikje mogen pronken :) xx

  • Bloem28

    Meissie, hoop zo dat het snel goed komt! Duim voor je! Op naar een prachtige zwangerschap! knuffel

  • starry80

    Begrijp je helemaal: ook zo in de wachtkamer gezeten met een super enthousiast koppel dat hun echo's aan het bekijken waren ... ik kon wel huilen toen... Maar jij gaat daar ook zo zitten hoor meid. Fijn dat je een begripvolle gyn hebt en dat jullie wat dingen laten nagaan... maar hopelijk bewijs je lekker zelf binnenkort dat er helemaal NIETS aan de hand is!

  • linda19091979

    Hey meis,

    Ik vond het ook echt verschrikkelijk dat ik na mijn miskraam in een wachtkamer met zwangeren plaats moest nemen! Jammer dat ze daar niet iets op kunnen verzinnen ofzo.
    Fijn dat je zo'n fijne gyn hebt en ook fijn dat er in ieder geval een onderzoek gedaan wordt! Ben benieuwd naar de uitslag! Ik hoop dat je snel weer opnieuw zwanger bent en dat je binnenkort ook met een dikke buik in de wachtkamer mag gaan zitten!

    xxx

  • mjmcvr

    Ik kan me heel goed voorstellen dat het verschrikkelijk moet zijn geweest om nu in een wachtkamer te zitten met allemaal zwangeren. Ik vond het al erg toen ik het bericht net had gehoord, dat ik door de wachtruimte moest lopen. Ik was al heel blij dat ze alles van tevoren in orde hadden gemaakt en dat ik zo door kon lopen. Wel fijn dat de gyn aandacht had voor jouw gevoelens!!!!