Ff klagen.....
De eerste dagen met je baby zijn zwaar en vermoeiend, maar vooral wennen...daar zal iedereen het mee eens zijn.
Na een zeer onverwachte en vooral heeeel snelle (en daarom zeer pijnlijke) thuisbevalling van 5 uurtjes was het natuurlijk bijkomen!
Op zich doe ik het volgens de kraamzorg en verloskundige buitengewoon goed. Na de bevalling liep ik eigenlijk alweer door het huis. 1 dag na de bevalling deed ik zelfs huishoudelijke taken. Ook de zorg over Yasemin gaat me goed af.
Maar heb toch last van een kraamdipje..... De hele dag draait het alleen maar om de baby. De nachten zijn helemaal een ramp want Yasemin slaapt niet in haar eigen bedje, maar wilt per se bij ons in bed...anders is het alleen maar huilen, huilen en huilen.... Omdat ons bed niet zo groot is, slaapt mijn vriend nu dus op de bank en ik met ons kleintje in ons bed.
En dan mijn hechtingen... pfffff... Het is nu de 4de dag na de bevalling en zitten is een ware ramp. Weet me geen houding te geven...het trekt en doet pijn! (Plassen doet me gelukkig geen pijn)
Oke...en tot overmaat van ramp is vandaag in alle hevigheid de stuwing losgebarsten! Mannnn, wat een vervelende pijn, zeg! Mijn borsten zijn zoooo groot geworden in 1 nacht en keihard! Verschrikkelijk.... Heb nog niet eens een voedingsbeha kunnen kopen, mijn oude beha's pas ik echt no way meer.. Dus: geen beha om te dragen, maar wel hevig lekkende borsten..grrr.
De vermoeidheid, slaapgebrek, het in huis opgesloten zitten, de hechtingen en die rot stuwing... sja, mix het samen en je hebt een mooi recept voor een 'kraamdepressie'.
Ik zat er net echt even doorheen en moest mijn tranen bedwingen!! De kleine begon weer te huilen om aandacht en ik was zo geirriteerd dat ik haar in de slaapkamer heb gelegd, de deur heb dicht gedaan om haar maar niet te horen.. Was er even helemaal klaar mee... Ik dacht: laat maar lekker huilen (achteraf natuurlijk hartstikke zielig want weet zij veel..?)
Kan niet wachten tot die hechtingen minder zeer gaan doen en die stuwing over gaat... Kan vooral niet wachten tot ik weer lekker naar buiten kan!!!
reacties (0)