Toch nog even proberen met borstvoeding

vandaag gesprek gehad met de verloskundige en met de kraamhulp.


we gingen het gesprek voeren over kunstvoeding en ze begreep mij heel goed!


ze snapte dat het me te veel werd en was ook zeker heel blij met mijn inzet en kon zien dat het genoeg was.


de kleine woog bij zijn geboorte 3450gr


in het ziekenhuis viel hij veel af en woog hij op zijn lichtst nog maar 3133 gr. hij kwam daar gelukkig na bijvoeding aan en woog toen we naar huis mochten 3170 gram.


thuis kwam de kleine de eerste dagen een beetje aan en woog eergisteren 3220 gr.


helaas woog hij gisteren nog maar 3180 en waren we bijna weer terug bij af.


dit was de reden voor mij dat het kwa alles wat we de afgelopen week hadden mee gemaakt (zie vorige blog) genoeg was en ik over wilde op kunst voeding.


vandaag gingen we hem weer wegen en bleek hij wonderbaarlijk toch veel te zijn aangekomen en woog 3240 gram.


ze zijn er van overtuigd dat het echt niet ligt aan mijn borstvoeding en dat hij echt aankomt.


het volgende advies is gegeven (als ik dit natuurlijk wilde)


om de 3 uur borstvoeding geven. 1x per dag geheel afkolven en dit flesje bewaren in de koeling of vrieskast.


ik mag echt niet langer dan 15 min per borst geven met tussen door een luier verschonen zodat hij nog even goed wakker word voor de volgende borst.


mocht hij dan toch na 30 min totaal honger hebben kan ik de voeding uit de koeling gebruiken om deze honger te helpen stillen.


als ik geheel afkolf zit ik al ruim op 110 cc met 2 borsten dus aan de productie ligt het niet.


als ik heel moe ben en ik wil rusten kan mijn man met de voeding in de koeling de kleine ook voeden.


we kijken hoe het loopt . we hebben zelf een baby weegschaal en gaan hem vanavond voor ons zelf wegen.


mocht hij over 1 week toch nog niet voldoende zijn aangekomen dan gaan we toch over op de kunstvoeding maar de verloskundige en de kraamhulp geeft aan dat ze denken dat dit volgende week echt niet nodig is!


voeding met het tepelhoedje zou goed moeten zijn maar ik moet dus wel 1x per dag goed afkolven om er voor te zorgen dat er geen melkresten blijven zitten. ook moet ik goed controleren op bultjes/schijven en rode plekken.


het geeft mij rust dat mocht het straks weer niet goed gaan dat ik weet hoe de stap gezet moet worden naar kunstvoeding.




492 x gelezen, 0

reacties (0)


  • HannB

    https://www.facebook.com/groups/lalecheleague.nl/ meld je hier aan stel je vraag! ze zijn geweldig!!!!

  • Neiltje

    Ooh ja, als je zoveel kan kolven is er zeker geen productieprobleem. En kv bevat niet per sé meer calorieën. Bvmamadaantje heeft ergens een blog over het verschil in samenstelling tussen bv en kv. Ik denk ik jouw geval dat he gewoon rustig verder kan met bv geven. Ik wens je alle succes!

  • janet1983

    Succes ermee ! Ik had ook genoeg melk en kleine man dronk goed, maar meneer had extra calorie nodig, dus na de bv nog beetje kv nageven. Hier groeide hij goed op verder, uiteindelijk gestopt omdat ik door werk en spanning steeds minder melk kreeg, toch 4 maanden gegeven