Mama`s met ADD/ADHD, hoe ging dat bij jou?

Hallo mama's en aanstaande mama's!
Bij mij is sinds kort ADD gediagnosticeerd. Nu ben ik erg bang om fouten te maken als mijn kindje straks geboren is.
Momenteel heb ik een groot motivatie probleem en structuur is ver te vinden. Ik krijg vaak te horen dat dat wel vanzelf komt maar ik vind het nogal wat om het daar op aan te laten komen.
Hoe is dit bij jou gegaan? Maakte jij je ook zo druk? Hoe gaat het nu? Of ben jij ook zwanger en ben je ook een beetje bang voor de toekomst?

1368 x gelezen, 1

reacties (0)


  • having-a-baby

    Via een vraag kom ik op je profiel, ik ben een jar geleden met add gediagnostiseerd, als je het leuk vind om ervaringen uit te wisselen, voeg me gerust toe! Liefs!

  • angel-eyes-1980

    Hoi! Hoe komt het dat je je er nu alsnog (ivm leeftijd) op hebt laten testen?
    Ik twijfel zelf nl ook heel erg hahaha
    ik ben ook onzettend chaotisch etc maar ben volgens mijn dochter de liefste mama die er is dus komt goed ;-)

  • aiden

    Hoe zijn jullie er achter gekomen dat jullie add hebben. gr

  • noora1983

    Ik heb waarschijnlijk ook ADD (en als niet heb ik de kenmerken er van zwaar aangeleerd gekregen haha), ik zit midden in de onderzoeken nu. Ik had me er helemaal niet in verdiept vroeger toen ik net kinderen kreeg, dus maakte mer wat dat betreft niet bewust druk om. Ik maak vooral gebruik van de positieve kanten van ADD, ik ben erg flexiebel en pas me daardoor makkelijk aan aan een kindje. Ik probeer vooral niet krampachtig vast te houden aan schemas en roosters en lijstjes wat daar kan ik gewoon niet tegen, als ik het prbeer word ik er bijna lichamelijk onwel van het is benauwend en gaaat gewoon niet. Ik laat dingen gewoon komen zo als ze komen en volg mijn gevoel en het gaat echt super! Ik heb nu 2 kinderenen ik moet zeggen dat ookal gaat er van alles mis in mijn leven en kom ik maar niet vooruit en zijn sommige dingen een chaos dat ik wel altijd het gevoel heb dat het met mijn kinderen goed gaat, dat ik hen kan bieden wat ze nodig hebben. (ok , er zijn wel mindere dingen zo als optijd nagels knippen elke avond en ochtend aan tandenpoetsen denken, het eten optijd aan tafel hebben en optijd op school aankomen enz). Ik heb zelf vooral moeite om mijn administratie op orde te houden maar daar heb ik hulp voor ingeschakeld, en dat het bij mij thuis soms een rotzooitje is heb ik gewoon geaccepteerd, het is nooit zo erg dat mijn kinderen er last van zouden hebben (maakt me niet uit wat andere mensen die hun huis tip top in orde hebben denken). Het komt wel goed, vertrouw vooral in jezelf en je gevoel, ADD heeft niet alleen negatieve kanten, haal het positieve er uit en focus je daarop maak er gebruik van. Succes.

  • babynext

    wat B-J ook al zegt aan een baby is weinig te plannen en eigenlijk gaat het daarna allemaal vanzelf, in het begin moest ik mijn zoontje om de 2 uur wakker maken voor een voeding ook s'nachts dat was wel even zwaar maar dat zal het voor iedereen zijn. Daarna nemen ze vanzelf hun eigen ritme aan het gaat allemaal heel natuurlijk! Geniet van je zwangerschap meisie!

  • babynext

    Komt allemaal vanzelf, ik heb zelf ADHD maar mijn zoontje komt niks te kort, hij heeft alles altijd rond de zelfde tijdstippen dus wel structuur komt niet op 5 min aan natuurlijk. Ik zelf heb door mijn zoontje ook meer structuur gekregen je moet wel. Iedere moeder doet het op zijn of haar manier, en ik krijg gelukkig vaak complimentjes en ook op het buro dus ik ga er dan maar van uit dat ik het echt goed doe, me zoontje loopt netjes op schema of zelfs voor op schema. Maak je niet te druk. Waar ik zelf nog wel eens moeite mee heb is met opstaan, nou ja het daadwerkelijke in actie komen als hij wakker is pak ik hem vaak even bij me en krijgt ie eerst een fles en dan gaan we rustig aan ons klaar maken, als ik alles te snel doe dan ben ik zelf een beetje uit me doen haha. En vooral nu ik ook nog eens zwanger ben moet ik eerst even rustig bij komen anders word ik ook misselijk. Enne ik geloof dat ieder mens wel iets heeft als ze getest zouden worden toevallig zijn wij door omstandigheden getest, nobody is perfect!

  • Zoeylove

    @B-j: Bedankt voor je reactie. Dat stelt me wel gerust!
    Wat heerlijk voor je dat je meisje zo rustig is zeg! Ik bereid me er wel een beetje op voor dat ik gebroken nachten zal krijgen. Zal veel zelf moeten doen omdat ik wel borstvoeding zal geven.
    Vind je reactie super :) Thanks!

  • Zoeylove

    @Mamavangm: Fijn om te horen dat het allemaal vanzelf gaat!

    @Proud mommy: Lijstjes maken werkt momenteel helemaal niet. Ik heb het helaas in me om overal tegen in te gaan.

    Binnenkort zal ik een cursus volgen voor mensen met ADHD en dan komt het uitstel gedrag ook aan bod. Da's wel fijn!

    Goed van je hoor dat je zo goed bezig bent!

  • 1girl2boys

    kheb adhd ben super gaoties! maar maak me nergens druk om alles gaat vanzelf !