Weer een receptje zonder melk en ei van mij :D

Dit keer heb ik mayonaise gemaakt met sojamelk en zonder ei. Ik ging op zoek naar eivervanging en kwam op een website voor veganisten terecht . Er staan nog veel meer recepten op maar deze heb ik inmiddels uitgeprobeerd.

Je kan extra kruiden toevoegen of zelfs ketchup om zo cocktailsaus of andere variaties te maken! (In het geval van cocktail saus wel de agavesiroop weglaten!!!)

Ingredienten:

100 ml sojamelk
250 ml zonnebloemolie
1 el appelazijn
1 tl mosterd
1 of 2 tl zeezout
1 of 2 tl agavestroop (zoet kan ook suiker)

aanpassen naar eigen smaak.

De appelazijn kon ik niet vinden in onze supermarkt dus ik heb natuurazijn gebruikt en dat ging ook prima. Waar ik de agavestroop vandaan moet halen wist ik ook niet dus ik heb ook gewoon suiker gebruikt. De agavestroop heeft is gezonder omdat het langzamer in het bloed wordt opgenomen maar daar kom ik wel overheen ;)

Het recept is heel simper je gooit de ingrediënten allemaal in de bak van de staafmixer en mixt het door elkaar en klaar is je mayo. Simpeler kan niet ik was in 5 minuutjes klaar en stond versteld van het resultaat.

429 x gelezen, 0

reacties (0)


  • iemand12

    Ik vind t knap hoe je t allemaal maakt, maar klinkt niet moeilijk inderdaad. En lekker??

  • mama3klavertjes

    wat goed zeg ik heb zelf een dochtertje met kma maar zit er in mosterd ook geen km??