Ervaring eerste ronde IUI

De eerste ronde IUI was toch een heel bijzondere ervaring. Omdat ik Puregon krijg om de follikelgroei te stimuleren, mag ik mijzelf van dag 3 tot de Pregnyl spuit halverwege de cyclus dagelijks spuiten. De Puregon mag ik met een prikpen toedienen, wat extra makkelijk doseren is en best meevalt.

Al met al viel de eerste ronde IUI mee, het vraagt vooral veel tijd. Tijd om telkens weer naar het ziekenhuis te gaan, dan weer voor een echo, dan weer voor de inseminatie. Een beetje teleurgesteld wanneer bij de echo maar een follikel te zien is die groeit (daar gebruiken we tenslotte de hormonen voor). En dan de wachtweek..... ik kan mij niet herinneren dat een wachtweek zo ontzettend lang duurde.

Ondanks de statistieken (na 6 rondes kans van 35% dat je zwanger bent, dus minder dan 10% per ronde) ben je tijdens de wachtweek toch extra hoopvol, je hebt er zoveel voor gelaten (minder koffie, veel minder wijn), zoveel voor gedaan (spuiten, echos), dan kan het toch niet anders dan raak zijn? Des te groter de teleurstelling wanneer je gewoon na 28 dagen ongesteld wordt.

Samenvattend: IUI, het spuiten valt mee, het vraagt heel veel flexibiliteit en tijd, maar is bovenal emotioneel best zwaar.

Dan toch wel fijn dat we deze ronde even op eigen kracht gaan en dan de volgende ronde vol energie voor IUI ronde 2.

446 x gelezen, 0

reacties (0)


  • carmpien

    Jee... wij gaan ook voor IUI, deze week horen we of het voor ons 'zin'of 'nut' heeft. Dan volgende ronde beginnen. Wat vervelend dat het niet is gelukt deze keer, wel fijn dat er 'hulp' is en dat jullie de volgende ronde ingaan met meer energie. Veel succes en sterkte. Wij moeten vooral (nu nog) lachen om het hele potjesverhaal, racen naar het ziekenhuis, ergens op een toilet (!!) iets produceren. Belachelijk dat ze er niet eens een kamertje voor hebben... maar goed... je maakt wat mee! Ik leef met jullie mee! Liefs

  • mamavaniris

    meid het is erg stress vol voor jullie ik hoop zo dat je snel zwanger mag worden