Verwarring

We zijn hier allemaal een beetje in de war. En dan vooral rond het avondmoment. Bij Kind&Gezin hadden ze me aangeraden: half elf in bad, elf uur eten en slapen. Nou, vaak dreigt dit hele gebeuren nogal eens uit de hand te lopen of wil Kaat eerst eten en dan in bad. Zitten we dan na elven nog te klooien met dat badje en eten en boerkes, ... (en mama wil òòk slapenn, weet je wel). Dus ik even rond gevraagd hoe anderen het deden. En sinds enkele dagen geven we dus bij de voorlaatste voeding een badje (rond 20u), eten en dan bedje in. Prima, zou je denken, maar nu is die meid van ons toch wel in de war zeker! Ze slaat nu haar voeding van 23u over. Leuk zou je zeggen, maar langer dan 6 à 7u zonder een hapje lukt niet, dus zit ik al enkele nachten terug op om 3u :-/  En nu ben ik dus ook in de war... Zou ik haar wekken rond elven om haar alsnog te laten eten en dan hopen dat ze terug slaapt tot de vroege ochtend (5 à 6u)? Of leggen we haar na het badje nog niet in haar bedje, maar nog even in de box (bedje is immers = làng slapen)? En wat me ook verward is dat Kaat weer korter drinkt. Begin deze week dronk ze soms weer eens wat langer en sliep ze langer en duurde het dus langer voor de volgende voeding, nu is het weer 10' nu, en als mama me wil terugleggen wil ik nog eens 5' en dan slaap ik een half uur en ... mhja, nog even mama. Pfff, alles wordt hier even weer op z'n kop gezet. Rust, reinheid en regelmaat? Rust proberen we haar zo veel mogelijk te geven (helaas wel eend ruk weekend gehad...), reinheid is er uiteraard, maar die regelmaat?? Miss Chaos (it's me) moet wat meer structuur creeëren. Ach het is weer gewoon een nieuwe week. Hopelijk vinden we een manier.

Fingers crossed ;-)

473 x gelezen, 0

reacties (0)


  • bobbie

    In het begin had Kate haar laatste voeding om 24u maar dat werd steeds vroeger. Nu is haar laatste voeding om 20-21u. In het begin probeerde ik ook haar even te wekken om haar te voeden in de hoop langer te kunnen slapen maar na verloop van tijd kreeg ik haar niet meer wakker. Plus, ik had niet echt het gevoel dat de volgende voeding later was als ze nog om 23u eten kreeg. Nu doe ik haar pyamaatje aan rond 20u. Het badje hoort niet echt to haar slaap ritueel. Nadien eet ze nog heel lang aan de borst tot ze in slaap valt. Ze blijft dan bij ons in de living in haar park slapen en 's avonds als ik ga slapen neem ik haar mee naar boven. Ik voel me er nog niet goed bij om haar alleen boven te leggen. Nu kan ik af en toe eens checken en haar bewonderen ;-) Het kan nog wel enorm verschillen wanneer de volgende voeding volgt: soms 3u, anders 5-6u.

  • Anna369

    Hoihoi, wij hebben Emma nog heel lang wakker gemaakt om 23:00, omdat ze anders ook om 3:00 kwam. Toen ze wat ouder werd hebben we haar laten slapen. Maar ik zat nog geregeld om 5:00 met een fles. Ik vind dat je moet doen waar Kaat en jij zich prettig bij voelen. Anderen kunnen wel zeggen wat het beste is, maar elk kind en elke mama is anders. Succes! Het ritme komt vanzelf, vaak hebben ze nog helemaal geen ritme als ze zo klein zijn.

  • mama-van-nick~demi

    ik zou haar wakker maken. ik moet nick ook altijd wakker maken om 23.00 uur en dan gaat hij prima weer. maar nick krijgt de voorlaatste fles om 7 uur en om half 7 in bad en ik leg hem dan rond 8 uur op bed laat hem nog even spelen en dan op bed en om 11 uur wakker maken. hoeveel ? liefss nathalie