Het hartje gehoord - voor het eerst!


Ik begin
nu een beetje te begrijpen hoe je als ouders om dingen trots kunt zijn

die je kind doet, alleen omdat het jouw kindje is.
Gister was het eindelijk zo ver. Voor het eerst gingen we het hartje van onze "Erretje" horen kloppen.

De verloskundige gaf eerst informatie over borstvoeding mee en we hebben ons meteen ingeschreven voor een afspraak met de lactatiedeskundige. Ik vond het zo leuk dat mijn vriend meteen zei dat hij er ook graag bij aanwezig wil zijn, omdat hij dan ook weet hoe het moet. Heerlijk zo'n man die graag overal bij betrokken wil zijn. Wat heb ik het toch getroffen.

We hebben ook nog wat testresultaten van het bloedprikken besproken. Zag er allemaal netjes uit. Ik ben nog nooit aan toxoplasmose blootgesteld geweest. Toch een wonder met al die kattenbakken die ik in mijn leven verschoond heb. Maar dit betekent wel dat mijn vriend voorlopig door mag gaan met de bak verschonen. Niet één van de vervelende dingen van de zwangerschap.

Nadat deze dingen besproken waren mocht ik nog even op de weegschaal gaan staan. Ik weeg inmiddels 66kg. Normaal weeg ik rond de 60kg, in de winter soms 62kg. Dat was afgelopen winter ook het geval, dus ik ben inmiddels 4kg aangekomen. Dat gewicht zit volgens mij dan vooral in mijn buik en in mijn borsten want verder is er echt nog niks van te zien.

En toen was het eindelijk zo ver dat ik op de behandeltafel mocht gaan plaatsnemen en konden we het hartje horen. Eerst hoorde je alleen de mijne heel hard, maar toen kwam het geluid van een lokomotief er doorheen - "Erretje."

Wat een bijzonder moment is dat om voor het eerst het hartje van je kind te horen. Ik was niet alleen opgelucht dat alles nog in orde is. Maar ook trots op hoe het hartje klopte. "Knap hoor dat hij zijn hartje zo laat horen," dacht ik serieus.  "Tjoeketjoeketjoeke" ging het hartje en ik heb het gister aan iedereen die ik sprak vol trots voorgedaan.





416 x gelezen, 0

reacties (0)


  • mamavanBo-Eva

    Hey wat een leuke blog, klinkt geweldig. Ik kan niet wachten totdat ik mag. Nog iets meer dat 2 weekjes 1ste echo. Ik denk dat ik net zoals jouw ook het aan iedereen vertellen zal haha. je mag trots zijn hoor! Hoort erbij. Geniet er van xxx

  • jensje

    Mooi is dat he?? Ik was zo blij dat toen ik voor het eerst het hartje hoorde. Was bij mij al vroeg in de zwangerschap nog een paar weken voor de eerste echo en ik vond het ook eigenlijk mooier dan de echo. Wij hadden het toen over ons stoomtreintje

  • sneakermommy

    wat leuk.. lijkt me ook heel mooi om te horen. Wat leuk dat je vriend zo betrokken is bij alles zeg!

  • Lichtje

    hihi wat ontzetten leuk!

  • mama-van-Leona-en-Alexander-en-Faye

    het is nu echt waar wat je zei bij mij ging de kleine wonder lopen telkens als we het hartje wilden horen hahaha

  • Pieletje

    Morning miracles
    Wat heerlijk zeg!! Ik zou ook wel weer willen, maar moet nog even een paar weekjes wachten...
    Kan ik vandaag eindelijk weer eens lekker uitslapen, ben ik om 7:45 klaar wakker! Pffff nou, dan vanmiddag misschien maar een dutje
    Nu heerlijk genieten van ons begin van het 2e trimester en het overgoten zonnetje