Koninginnedag…..Hoezee, hoezee, hoe zeven maanden alweer!!
De tweede helft van je eerste levensjaar begin je goed! Op het kinderdagverblijf kun je nu lekker je ei kwijt. Lachen, rollen en met de leidsters knuffelen….je bent nu echt een aardbeitje J. Al wordt mamma wel twee keer gebeld omdat je weer niet je melk wil drinken. Het lijkt erop dat je weer last hebt van je kiezen….of zijn het toch tandjes?? We voelen wel wat op de plekken waar een kies moet komen. Blijft gissen, maar thuis drink je wel en je haalt de schade dan ook wel in. 9 April is de officiële opening van Kowari waar we ook even met zijn drietjes gaan kijken.
Rollen doe je nu ook steeds meer, alle kanten gaat het op en we moeten nu echt opletten waar je heen gaat. We kunnen je ook echt niet meer op ons bed laten liggen of op de bank! Wanneer je iets ziet liggen rol je er ook echt naar toe. Soms moet je daarvoor een paar insteken of je schuin verplaatsen maar als je dan hebt wat je wil hebben ben je super trots en ga je lekker verder met je favoriete geluidjes maken: rrrrr rrrr rrrrrr. Pappa en mamma zien nu al dat je een sterk willetje hebt! Heerlijk, wij houden daar wel van! Lekker blijven doen en goed je grenzen aan geven, dat is belangrijk! Zitten gaat ook steeds beter en eind van deze maand zit je goed rechtop, zelfstandig een paar minuten. Zittend spelen is dus ook leuk!
| 'Rollen bollen hupsakee!' |
Kletsen doe je ook. Blablabla, Mappa, bappa, bapbapbap, rrrr rrr rrrr, gillen, oeoeoh, pffff. De poezen hebben nu ook echt je aandacht. De ene keer blaas je naar ze en de andere keer is het pff. Die wil je hebben!! Helaas, daarin moeten we je toch echt nog een beetje tegenhouden want jeeeee wat ben je sterk! Stevige beentjes heb je nu echt en wat een kracht al in je handjes! Je hebt nu ook je duimpje ontdekt waarmee je heerlijk kan knijpen en ook mamma’s haar moet het nog steeds regelmatig ontgelden. Heerlijk dat oerinstinct om je vast te grijpen aan haar…..auw!! Ook lijk je vaak te zingen, in de auto en soms voordat je in slaap valt. Mamma doet dit natuurlijk ook heel vaak, dus wie weet heb je het daar wel van ;-).
| Broodkorstje eten |
We zijn nu ook echt begonnen met bijvoeden. Eerst alleen groenten en fruit en af en toe een broodkorst. Inmiddels eet je worteltjes, broccoli, tomaat, aardappel, komkommer, banaan, appel, meloen, peer, boterham met boter of appelstroop. Favoriet is wortel en banaan. We wisselen het Rapley (in stukken) eten af met pureren. Zo kan mamma ook porties invriezen. Willen je heel graag zo lang mogelijk van de potjes afhouden dus alleen zelf gemaakt eten met als extra ingrediënt natuurlijk heel veel iefde!! Banaan vindt je heerlijk om met je handjes te eten. Alles zit onder, inclusief de grond. Maar dit vinden we echt niet erg, als jij maar geniet. Brood gaat er nu ook goed in.
?
En het lijkt erop dat je zelf begint te vragen om vast voedsel! Mamma heeft ook een bekertje voor je gekocht want je wil zelf drinken uit de beker (wat slokjes water). Net alsof je zegt: “Ik ben een grote jongen!” Daarnaast krijg je nog steeds borstvoeding. Dit gaat prima, alleen wil je niet meer zittend of op schoot drinken. Je bent daar te onrustig voor en te snel afgeleid. Het lukt alleen nog liggend waardoor het eigenlijk niet meer te doen is om dit in het openbaar of bij iemand anders te doen. Gelukkig kan ik dit redelijk omzeilen en anders hebben we de kolf nog ;-). Inmiddels zijn we wel al 2 weken bezig om je de laatste fles Nutrilon (hypoallergeen) met rijstebloem te geven (Rond 22:30). Dit vindt je lekker en je lijkt er ook langer op te slapen, want je komt nu alleen nog om 03:00 voor een voeding. Mamma trok het namelijk niet echt meer om meerdere malen per nacht te voeden. Je slaapt nog steeds bij ons op de kamer zodat ik je makkelijk kan overhevelen om te voeden. Kijken het nog wel aan wanneer je naar je eigen kamer gaat. Voorlopig is het ook wel prima zo want we zijn bezig het huis wat op te knappen en er ligt wat zooi op je kamer…… Maar het blijft bijzonder hoe goed een kindje groeit op melk dat door je lichaam wordt gemaakt!!
| Het bed hebben we inmiddels maar naar beneden gezet voor de zekerheid. Je slaapt nu ook op je zij. Sowieso wandel je het hele bed door! |
Over het huis opknappen gesproken: Je vader heeft de voortuin opgeknapt en wat is ie mooi geworden!! Jij hebt een oogje in het zeil gehouden en als opzichter ben je heeeel tevreden ;-). Wat verder nog gebeurde deze maand:
2 April gaan pappa en mamma voor het eerst samen uit eten en passen je opa en oma op. Lekker om er even uit te zijn, maar ook fijn om weer bij jou te zijn! 10 April heeft mamma een overwinning op zichzelf: ze loopt weer de 10 km in Rotterdam!! J.
22 April hebben we een fotoshoot bij je tante Danielle en Karlijn. We laten foto’s maken van jou en Karlijn voor je opa en oma Gaan ze helemaal leuk vinden. Bij Karlijn speel je met haar sambaballen en wat vind je die leuk!!! Tante Danielle gaat ze voor jou ook halen en die krijg je met koninginnedag als we bij opa en oma in Veenendaal zijn. Ook daar hebben we een gezellig dagje. Ervoor gaan we nog even langs bij tante Cor. 25 April hebben we familiedag van mamma’s kant. Allemaal broers en zussen van je opa en natuurlijk je overgrootoma. We kunnen lekker met je pronken want veel mensen hebben je nog niet gezien of een hele tijd geleden. Mamma’s oma kan lekker achter de wagen lopen zodat de oudste en jongste samen lopen ;-). De familiedag vindt plaats op een boerderij en je staat deze dag dan ook voor het eerst oog in oog met een ECHTE koe!! Oe das wel even wennen. Je hebt verder een heerlijk dagje gehad, was super vrolijk.
![]() |
| Samen met Karlijn |
Je bent ineens weer zo verandert, valt ons op de laatste week. Je gezichtje ‘staat’ weer anders en nu ben je echt geen hummeltje meer. Gelukkig ben je net zo gek op knuffelen als pappa en mamma. In de draagdoek vindt je het ook nog steeds fijn dus ook dat doen we nog regelmatig. Op naar de volgende maand!
| Pappa leest voor uit Dikkie Dik!! |


reacties (0)