Duitse worsten zijn het langst

Vrijdagmiddag zo rond kwart over 12 gingen we op weg naar Duitsland. Het was best druk op de weg, ik geloof dat we er pas half 4 waren, terwijl het maar 2 uurtjes rijden was. Ingecheckt in het hotel, even opfrissen en toen naar Düsseldorf. Dat was 50 km rijden, een klein half uurtje. Mijn auto (Hyundai Excel) is niet echt geschikt voor op de Duitse Autobahn. Best gevaarlijk als je niet veel harder kan rijden dan 120 km/pu, en je door iedereen ingehaald wordt met minimaal 160 km/pu. Dat is te vergelijken met een bejaarde die 60 km/pu rijdt op onze snelwegen, maar hier word je dan gelijk van de weg gehaald.

In Düsseldorf hebben we een beetje gewandeld en gegeten. Een reuze hamburger, waar we een mes en vork bij kregen. Op wat voor manier ik die ook probeerde te eten, zonder knoeien ging het echt niet. We bleven niet zo lang en gingen na een beetje gelopen te hebben weer terug naar het hotel.

De volgende morgen ontbijt in het hotel. Vele soorten broodjes en boterhammen, croissants, beleg, fruit, yoghurt etc.. Was wel lekker dus. Na het ontbijt op weg naar Oberhausen. Op internet gelezen dat daar het grootste overdekte winkelcentrum van Europa was, CentrO. Had er dus veel van verwacht. Wij d'r naartoe Nou, ik weet niet wat er onder groot verstaan wordt, maar volgens mij heb ik wel grotere gezien! Volgens mij was de parkeergarage nog groter. Na zo'n 1,5 uur hadden we het dus wel gezien en gingen we naar Oberhausen zelf. Daar was nog minder te beleven en het zag er een beetje armoedig uit, inclusief de mensen, vergeleken met Düsseldorf. Misschien zaten we wel in een verkeerde winkelstraat, dat kan ook nog, maar we gingen daar dus ook weer gauw weg. Weer naar Düsseldorf dus. Het was daar veel drukker en gezelliger. Er worden veel braadworsten verkocht, zelfs van een halve meter! Dat wordt dan op een gewoon broodje gelegd, dus aan beide kanten steckt er nog minstens 20 centimeter Bratwurst aus hahahha.

Veel winkels gezien, de prijzen zijn net als hier in Nederland, of zelfs hoger. Alleen de benzine was goedkoper: 1,44 euro per liter.

Aan het water lagen een paar boten, en je kon ook varen. We gingen ook varen. Om half 5 vertrok er een boot naar Kaiserswerth, dat is één van de oudste stukken van Düsseldorf. De trip duurde 2 uur totaal. Het was 11 euro per persoon. Lekker tochtje, heel mooi weer was het. Om 7 uur legde de boot weer aan op de plek waar we vertrokken (beetje vertraging onderweg), en gingen we weer naar het hotel in Gladbeck, omdat we daar 'moesten' eten. Achteraf spijt, maar we wisten natuurlijk niet vantevoren dat het eten zo waardeloos zou zijn. Lopend buffet, maar echt niks lekkers. Ik had alleen wat rijst, stokbrood en stukjes komkommer en tomaat. Angelo lust véél meer dan ik en die vond het ook helemaal niks. Ik weet niet meer wat hij allemaal had genomen. We waren erg moe, het was een lange dag geweest, dus we gingen slapen.

Zondag, de laatste dag, gingen we naar Moviepark Germany. De entree was 31 euro per persoon, en dan ook nog 5 euro voor het parkeren. Best prijzig dus. Het leek meer een park voor kinderen. Er waren wel achtbanen en andere draaiende dingen, en bootjes net als een soort Fata Morgana in de Efteling, en een wildwaterbaan waar je in een rond bootje zit. Ook was er een heel lange paal en met stoeltjes eromheen die langzaam naar boven gaan (The High Fall), om vervolgens verschrikkelijk hard weer naar beneden te gaan. Hij wilde erin... dus ik mee. Het ergste was nog dat helemaal bovenaan, 60 meter hoog, de stoeltjes ietsje schuin naar voren gaan, zodat ik voor mijn gevoel echt de dood in de ogen aankeek. Ineens met een vreselijke vaart (90 km/pu) gingen we weer naar beneden. Ik dacht echt dat dit mijn laatste rit ooit was, maar voor ik het wist stonden we weer stil, en konden we veilig uitstappen. Een paar minuten later trilden mijn vingers en benen nog.

Hij wilde later nog een keer, maar dat ging niet door. Waarom, dat komt nu. We liepen verder en gingen in de Crazy Surfer.

Van de buitenkant stelt het niks voor, maar als je erin zit is het nog best eng. Dat ding bleef maar draaien, en ik werd dus draaierig. Daarna gingen we in de achtbaan MP Xpress. Ik was weer redelijk opgeknapt sinds de vorige attractie, en durfde het wel aan. Na een paar keer over de kop gegaan te zijn en met nog een paar kurkentrekkers erbij, draaide niet alleen mijn hoofd, maar ook mijn maag, en kon ik de fanta die ik daarvoor had gedronken niet meer binnen houden. Op het paadje bij de uitgang van de attractie kwam het eruit, en voelde ik me gelijk weer wat beter. Vroeger werd ik nooit ergens misselijk of draaierig van. Het lijkt wel of ik nergens meer tegen kan. Zo'n 3 jaar geleden in Walibi moest ik ook al kotsen na zoiets.

Later gingen we even eten, eine Pommes (Duits voor een patat).

Daarna ging papa nog van die blikjes omgooien met een paar ballen, 3 ballen per spel. Eerst lukte het niet, en gingen we weer weg. Toen hij het later nog eens wilde proberen gingen ze in het eerste spel al om, en mocht ik een grote beer uitkiezen!

Het begon een beetje te regenen en omdat we toch al moe waren gingen we ongeveer om 17.00 uur weer terug. Het was nog een eindje lopen naar de auto. Om half 8 waren we thuis. Tenminste, ik, en hij ging daarna weer naar zijn eigen huis. Het weekend is alweer voorbij. Veel te kort, zoals altijd met hem. Elk uur lijkt maar 5 minuten... Maar goed, ik heb het naar mijn zin gehad en dat is het belangrijkst. Hopelijk dat we gauw nog eens een weekend of desnoods een dagje weggaan. Kon die tijd met hem maar eeuwig duren. Ik weet dat dat niet zo zal zijn en dat maakt het ook weer moeilijk. Als we dan in ieder geval nog maar een paar kinderen mogen krijgen, dan heb ik voor altijd een stukje van hem bij me.

Een paar keer heb ik aan baby gedacht. "Wat zouden we aan het doen zijn als hij er nog was." Vooral toen we op die boot zaten dacht ik daar aan. Er waren daar natuurlijk ook kleine kinderen en baby's, en ik dacht steeds "Was onze baby er nog maar.." Wij met z'n 3-en in Duitsland. Het was zulk mooi weer, echt lekker. Op zulke momenten mis ik hem heel erg...

En dan nog iets wat ik echt kwijt moet. Wat heb ik me weer geërgerd aan de Nederlanders!! Vreselijk zijn ze, bah. (Ja ik ben ook Nederlands, maar wel met 12,5% Duits bloed hahahha) Ze doen niets anders dan schreeuwen, krijsen en blèren. Niet alleen de kinderen, maar ook hun ouders. Je hoort ze al van ver en eisen alle aandacht op. De Duitsers daarentegen zijn véél vriendelijker, rustiger en ze zien er ook nog eens beter uit. Brrr Nederlanders in het buitenland..... irritante mensen!!!

1.gif

494 x gelezen, 0

reacties (0)


  • birbir

    Haha wow, jullie hebben het druk gehad! Geweldig om je zo lekker uit te leven in zo'n park he? Fijn dat jullie het gezellig hebben gehad! Lang leve de lange braadwursten hihi
    liefs, birgitte

  • ingetje

    Hey eef.
    Beter dat je het naar je zin hebt gehad. Dat overgeven na een achtbaan komt me bekend voor. hahaha. En idd, hollanders zijn een errug apart volk.
    Kus Ing.

  • superpippomama

    hoi hoi

    hahaha..ben je nou hollander of niet!!!
    wel lekker he die worsten,ik woon ongeveer zo een 20 km van duitsland af..daar ga ik sosm ook me boodschappen doen en dan nemen we een duitse worst mee..lekker hoor!!..heel veel liefs

  • french

    Hey,
    lekker weekend gehad zo te horen.
    Die high Fall ben ik 2 jaar terug ook in geweest, dacht ook dat ik dood ging. We konden toen direct doorlopen en heb nooit gezien dat dat ding naar voren kantelt. Heb eerst 10 min. bij zitten komen op de stoep toen ik eruit kwam. Wat een verschrikkelijk ding zeg!!
    Liefs