Je denkt dat je nog zeeën van tijd hebt om je op je bevalling voor te bereiden. Dat dacht Jaimy ook twee weken voor de uitgerekende datum. Maar het liep even anders dan gepland. Behoorlijk anders. ‘Net bij de auto braken m’n vliezen. En meteen erachteraan: een keiharde perswee.’
“Het was een goede dag. Echt zo’n dag waarop je denkt: ‘Nou, die laatste weken van de zwangerschap kom ik wel door.’ Alles voelde oké, ik had nog energie, en de uitgerekende datum was nog ruim twee weken verderop. Kortom: ik had nog tijd. Dacht ik...”
Goede voorbereiding
“’s Avonds begon het wat te rommelen. Niks bijzonders, maar rond 23:40 uur besloot ik toch de weeën te gaan timen. Gewoon om een beetje overzicht te houden. Ze kwamen al vrij regelmatig, maar ik voelde me rustig. Ik had me goed voorbereid en dacht: ‘Ik kan dit nog wel even aan.’”
Ontsluiting
“Om 00:15 uur belden we de verloskundige. Ondertussen bracht mijn man onze oudste dochter naar oma, helemaal volgens plan. Het voelde nog niet alsof er haast bij was, dus alles liep nog soepel.
De verloskundige kwam om 00:45 uur, en kort daarna was mijn man weer thuis. Toen bleek ik al 5 centimeter ontsluiting te hebben. We zouden naar het ziekenhuis gaan, omdat ik bij de vorige bevalling veel bloed had verloren. Dus: spullen pakken, jas aan, schoenen aan en naar de auto.”
Perswee
“Maar daar kwam het omslagpunt. Net bij de auto braken m’n vliezen. En meteen erachteraan: een keiharde perswee. Geen twijfel mogelijk: dit ging nú gebeuren. Dus hop, auto weer uit, terug naar binnen.
Bij de eettafel kwam er nog een perswee, en toen voelde ik gewoon het hoofdje zo m’n broek in glijden. En alsof dat nog niet surrealistisch genoeg was, hoorde ik een baby huilen. Terwijl ze nog niet eens helemaal geboren was. Dat geluid vergeet ik nooit meer.”
Overdonderd
“Samen met de verloskundige en mijn man wist ik nog net naar de bank te komen. En daar, met één keer persen, was ze er, om 01:06 uur. Onze dochter.
Ik was helemaal overdonderd. Alles ging zó snel, ik had echt even tijd nodig om te beseffen wat er net was gebeurd. En toen ik haar zag, kon ik alleen maar denken: ‘Wat ben jij mooi.’”
Geslacht
“We wisten van tevoren niet wat het geslacht zou zijn, maar ik was er heilig van overtuigd dat het een jongen zou worden. Dus de verrassing was groot en zó leuk. Twee meiden! En papa? Die straalde net zo hard. Helemaal blij met z’n meidenclubje.”
Nog nooit meegemaakt
“De verloskundige zei achteraf: ‘Dit heb ik nog nooit meegemaakt.’ En eerlijk? Ik geloof haar meteen. En toen, alsof het allemaal een droom was, lagen we een paar uur later gewoon thuis in ons eigen bed, met een warm babylijfje bij ons.
Zo snel, zo onverwacht, en zo ontzettend mooi. Een nacht om nooit te vergeten.”
Deel ook jouw bevallingsverhaal
Wil je ook jouw bevallingsverhaal delen? Dat kan! Je kunt je verhaal (anoniem als je dat liever wilt) via dit formulier naar de redactie van BabyBytes versturen. We nemen contact op als jouw verhaal op de site wordt geplaatst of voor de BabyBytes bevallingsverhalen podcast wordt gebruikt!
Wil jij graag jouw verhaal over je bevalling, baby, vruchtbaarheidstraject of iets anders delen op BabyBytes? Dat kan via dit formulier. Wie weet staat jouw verhaal binnenkort (anoniem) op de site!
Reageer op dit artikel
reacties (0)