Zwanger zijn blijft iets bijzonders. Er groeit gewoon een mini-mensje in jouw buik. En hoe klein je baby nu nog is, er is al veel meer contact mogelijk dan je misschien denkt!
Bewust contact maken met je baby
Misschien herken je het wel: overdag ben je druk met werk, huishouden of andere kids, en pas ’s avonds besef je ineens weer… oh ja, er zit een baby in mijn buik! Dat gevoel is helemaal normaal. Zwanger zijn kan soms best abstract voelen, zeker in het begin of wanneer je agenda overvol is. Juist op zulke momenten kan het fijn zijn om even bewust stil te staan bij je baby. Niet omdat het moet, maar omdat het je helpt om die connectie weer even te voelen.
Je baby hoort je al vroeg
Vanaf ongeveer 23 weken zwangerschap kan je baby geluiden van buiten de buik oppikken. Jouw stem en die van je partner wordt dan ook al herkend. Hoe vaker je praat, hoe vertrouwder dat straks voelt na de geboorte.
Zo maak je makkelijk contact met je baby
Er zijn verschillende simpele manieren om even een momentje samen te hebben:
Even rust nemen. Ga lekker zitten of liggen, leg je handen op je buik en richt je aandacht op je baby. Voel wat er gebeurt en neem even de tijd.
Praat of zing tegen je baby. Je stem is nu al herkenbaar voor je kindje. Vertel wat je aan het doen bent of zing een liedje. Zet bijvoorbeeld eens een muziekje op en kijk of je baby reageert.
Schrijf een dagboekje. Noteer je gedachten, gevoelens en dromen voor later. Het helpt je om bewuster met je zwangerschap bezig te zijn én is een prachtig aandenken.
Maak van verzorging een momentje samen. Smeer je je buik in met olie of crème? Gebruik dat moment om even aandacht te geven aan je baby.
Weinig tijd?
Zeker als dit niet je eerste zwangerschap is, kan het lastig zijn om echt even stil te staan bij je baby. Kleine momentjes zijn al waardevol. Sommige vrouwen vinden het fijn om hierbij wat hulp te krijgen, bijvoorbeeld met een korte meditatie of ontspanningsoefening. Even zitten of liggen, ogen dicht, en alleen maar aandacht voor dat kleine wondertje in je buik.
Hoe probeer jij contact te krijgen met je baby in je buik?
Wil jij graag jouw verhaal over je bevalling, baby, vruchtbaarheidstraject of iets anders delen op BabyBytes? Dat kan via dit formulier. Wie weet staat jouw verhaal binnenkort (anoniem) op de site!
In 2023 startte ik als stagiair bij BabyBytes en ontdekte ik hoe leuk schrijven echt is. Na mijn stage ben ik met plezier gebleven en verder gegroeid in het schrijven. Ik vind het leuk om mijn creativiteit kwijt te kunnen en mij te verdiepen in alles wat met kinderen te maken heeft.
Reageer op dit artikel
reacties (0)