Hallo allemaal,
Ik ben benieuwd hoeveel euro jullie per week kwijt zijn aan boodschappen inclusief de huishoudelijke boodschappen. En uit hoeveel personen bestaat jullie gezin?
Volgens mij geven wij erg veel uit aan boodschappen maar mijn man zegt dat het komt omdat alles duur is geworden.
Hoe houden jullie bij wat jullie uitgeven en hebben jullie een speciaal potje voor de boodschappen?

Reageer op dit topic

Maak een Babybytes account om zelf topics te openen in V&A


reacties (78)    Verversen


  • Si78

    Rond de € 100,- per week met 2 volwassenen en 1 kind van 6. Wij zijn al extra naar de Lidl aan het gaan om te besparen want de jumbo is echt duur!

  • Zwaantjee

    Gemiddeld rond de €80,- euro per week met twee volwassenen, een kind van 1.5 jaar en een kleine hond. Heel veel meer is er ook niet, dus dat is vrij simpel. We hebben een maandelijks boodschappenbudget. De ene week is soms wat duurder, dan de ander.

  • gelukkigiemand

    Zo'n 200 euro per week voor 2 volwassenen en 3 kinderen. Ik kan écht merken dat we veel meer kwijt zijn per week.

  • Littlepeanut

    Bij ons rond de €170 per week,
    We zijn met 2 volwassenen en 1 kind van 3.

  • Inlovewithmybb

    Bijna geen geld over om te sparen omdat we zoveel kwijt zijn. Redde het eerst met 150 euro , nu 200 per week kwijt. 6 pers

  • Quinn21

    Rond de 70 euro per week voor 2 volwassenen, 2 bonuskinderen in de helft van de weekenden, 1 kindje fulltime. Voor luiers zijn we ongeveer 6-7 euro per week kwijt.

  • 3-Prachtigekinderen

    Bij ons tussen 150 en 175 euro. We zijn met 2 volwassenen en 3 kinderen waarvan nog 1 pampers draagt. Hier zit alles bij in qua pampers, billendoekjes en verzorgingsproducten.

  • Julia1989

    Bij ons ook te veel ;) rond de 50-60 per boodschapmoment. Ik doe 3x per week boodschappen. Dus 150-200 verwacht ik met 2 kindjes (1 en 3). Dus geen nutrilon meer en geen luiers, want we gebruiken wasbaar). Dit is echt alleen eten voor ons 4. Moet zeggen dat we het niet bijhouden en gaat gewoon van mijn eigen rekening en mn man betaald een vast bedrag per maand naar mijn rekening, omdat ik vaker de boodschappen doe en minder verdien.

  • mama-van-een-kleine-prins

    Ik let meestal altijd wel op aanbiedingen. Ik koop groente en fruit bij de Lidl. Wij eten weinig vlees. Kip haal ik bij de Turkse slager en gehakt ook. En k geef ongeveer 100 euro per week uit aan boodschappen. Huishoud middelen sla ik in bij de DM in duitsland.

  • Mysweetbabies

    3 personen en rond de 80 a 100 euro per week

  • Vrouwvanmilitair

    Wij zijn nu met twee volwassenen en een kind van 3. (Over een paar weken met baby) Wij zijn nu gemiddeld €100 per week kwijt aan boodschappen. Ene week €70 andere week €120. We eten niet mega veel vlees wel iedere dag verse groenten en fruit. Hierin zitten niet de luiers, billendoekjes en wasmiddel want die koop ik altijd alleen in de aanbieding. Scheelt sowieso heel veel 😅

  • Marka

    Ik heb een paar weken uitgave boodschappen bij gehouden . Dus overal prijzen vergeleken. Zelf hoef ik niet op de kleintjes te letten . Maar erger mij blauw aan de prijsstijgingen. Opvallend is dat Lidl duurder is dan AH . Heb overal huismerken gekocht ,dus geen A merken. Koop zoveel mogelijk diepvries groentes ,is gezonder en goedkoper dan vers ,wat beslist niet vers is ligt dagen in de koeling voordat het in de supermarkt ligt . Wel koop ik vlees bij de ambachtelijke slager . Daar geef ik het meeste geld aan uit . Ik koop nooit vegetarische producten , wij vinden dat niet lekker .

  • Gaabs

    Wij zijn een gezin van 2 volwassenen en 4, bijna 5 kinderen. We geven elke week 150 euro uit aan boodschappen die we laten bezorgen door de Jumbo. Het zal vast goedkoper kunnen, maar het gemak en tijd besparing van bezorgen bevalt ons echt mega goed!

  • MNAZ

    Goedkoper??
    Wij zijn met 2 volwassenen en 3 kinderen en zijn ook elke week 140/150 eur per week kwijt.Met bijna 5 kinderen is dit meer dan redelijk vind ik.

  • Ginette87

    Probeer tussen de €70 en €100 per week te zitten. De ene keer red ik dat makkelijk, de andere keer ga ik er verschrikkelijk veel overheen 🤣 We hebben per maand €600 voor de boodschappen gereserveerd. Daar zitten geen luiers en billendoekjes bij. Die betaal ik van mijn eigen rekening en altijd in de aanbieding.

    Ik kijk wel altijd wat voor fruit er in de aanbieding is, maar wanneer ik zin heb in aardbeien dan koop ik die ook gewoon. Verder krijgt onze dochter geen melk producten maar plantaardig en wil ik straks wat meer bij de bakker en slager halen. Daarvoor moet ik nu nog te ver rijden helaas.

    We zijn met zijn drietjes, twee volwassenen en een 3 jarige.

  • flierefluiter

    Huh? Waarom betaal jij de luiers van je eigen rekening als ik vragen mag?

  • Ginette87

    Ik verdien het meeste 😅 Mijn partner heeft na alle vaste lasten nauwelijks iets over dus ik doe de kleding en luiers van de kleine en zet elke maand geld opzij om te sparen. We moeten nog altijd alles op één bult gooien maar in principe komt het op hetzelfde neer als nu dus nog niet gedaan (beide salarissen bij elkaar en daar alles van betalen ipv elk apart)

  • schat5

    Gezin van 7
    Ruim 250EUR per week

  • Denelientjes

    Nu tussen de 100 en de 150 euro per week.
    We halen 1 a 2x in de week boodschappen.
    Afgelopen tijd zijn de boodschappen aanzienlijk duurder. Bijv het brood wat ik altijd heb is vanaf januari tot nu 52 cent duurden...

  • mamaDDD

    Ik heb een aparte "huishoudrekening" waar wij maandelijks 1200euro opzetten voor boodschappen en al de rest. Daarnaast een vaste kosten/maand rekening waar ik niks afhaal want daar gaan puur de vaste kosten af.
    Wij zijn met 6 thuis (soms 3/soms 5 soms 6 ) nieuw samengesteld gezin.
    Als er iets over is, zet ik het op de spaarrekening

  • MM-mom

    Ik hou het niet eens bij, weet je dat?
    Sowieso 1 x in de week grote boodschappen rond de 150 euro. (Luiers en nutrilon bij in)
    En dan vaak nog 1 of 2 x kleinere dingen wat er vergeten of op is.
    4 personen. (2 kids van 2,5 en 8 maanden)

  • Tienus

    Hier t zelfde, geen idee precies. Soms is t wat meer en een andere keer hebben we meer opwarm maaltijden (van wat we zelf ingevroren hebben) dus valt t wat goedkoper uit.
    Kids ook zelfde leeftijd.

  • billys

    Wij zijn met z'n drietjes: man, 2-jarige bootwerker en ik.

    Per week zitten we rond de 70/80 euro, bestellen online bij de appie.

    We eten veel groenten en niet elke dag vlees of vis, ook regelmatig vega. We kopen veel van het vlees in bulk bij een slager waar mijn man ook altijd zijn vlees voor de barbecue haalt. (De kamado is zijn grote hobby ;))

    Luiers, billendoekjes, vaatwasblokjes, wasmiddel, shampoo en tandpasta koop ik in bulk, vaak 2x per jaar als er een goede aanbieding is. Luiers wel vaker overigens, die schijt 'ie altijd sneller vol dan gedacht 🤣.

    Verder heb ik in de loop der jaren een goede grijpvoorrraad opgebouwd waardoor ik veel dingen alleen hoef te kopen als het in de aanbieding is, scheelt best behoorlijk op de lange(re) termijn.

  • pregunta

    Ik denk tussen de 50-70 euro per week.

    Ik heb geen man dus dat scheelt heel veel voeding ;) Ik ben mama met 2 kinderen (10 en 8 jr)
    Veel duurder zijn de sporten van beide, kleding en dat soort dingen. Boodschappen doe ik bij AH en ik bezuinig nergens op.. gewoon lekker leven!

  • Assiral

    Boodschappen zijn ook echt flink duurder geworden ja…
    Wij zijn nu met zijn 4 (man, ik, oudste (3,5), baby (2 weken) en zijn ongeveer 100-150 euro per week kwijt.

  • Nicolette87

    Dat houd ik niet bij… waar doe je boodschappen? Een volle kar bij de Lidl of andere supermarkt maakt een groot verschil.

    Babyspul koop ik vaak in de aanbieding (luierinfo.nl).

  • Ik-ben-weer-anoniem

    Zo ongeveer rond de 100 a 115 per week gemiddeld. Wij moeten er ook echt op letten dus kopen niet vaak wat extra's. We redden het soms ook wel met 10 euro per dag (dus 70 euro) maar dan eten we ook wel een keer restjes uit de vriezer en een keer frituur wat we eigenlijk meestal wel op voorraad hebben. We zijn met z'n 3en (zoon is bijna 4 en net zindelijk dus dat scheelt al een hoop) en soms met 4 wanneer de oudste dochter van 18 even "thuis" is (ze woont op kamers). Ik denk dat we redelijk gemiddeld zitten.

  • Jojo91

    Wij proberen het van €550 per maand te doen, dat zetten we dan apart als 'leefgeld' dus ook voor dingen als drogist/action/een keer kibbeling oid.

    De laatste maanden zitten we daar steeds wat boven. We zijn met 2 volwassen, een 6 jarige, (bijna) 4 jarige en een kindje van 1.5jaar.

  • Annanm

    Elke week zeker boven de €300,- incl luiers, vlees vd slager, brood bij bakker

  • Beebiesje

    200/230 per week excl.luiers.

  • Lispeltuut

    We zaten een hele tijd op de €700,- (gezin met 4 personen, kindjes zijn 8 en 10). Toen maakte ik er ook een echt een sport van. Laatste maanden wat laten varen en zitten nu op €850,-. Ook wel omdat het duurder is geworden maar wil eigenlijk toch wel onder de €800,- gaan zitten.

    Dat is overigens per maand, dus zeg €185,- per week.

  • Momtini

    Uhmmm circa 140/150 per week waarvan ik brood bij de bakker haal en groente en fruit bij lokale boeren . Eieren bij de kippenboer , wat rechtstreeks goedkoper is dan via de supermarkt . Als ik wasmiddel etc nodig heb dan bestel ik dit mee met dr wekelijkse boodschappen of bijv via plein.nl of bol , dit laatste doe ik vaak als ik luiers nodig heb en billendoekjes . Het genoemde bedrag van de boodschappen is zonder luiers en doekjes .

    Wij zijn met een gezin van 4( 3,5 en 2 jaar )

  • Maartje07

    Ik houd het niet bij, maar werd even nieuwsgierig, dus heb even van de afgelopen maand het gemiddelde gekomen en kom dan uit op zo’n € 160,- per week.

    We zijn met 2 volw en 4 kinderen (13, 10, 7 en 0).

    Brood van de bakker (4 per week op brooddag), meeste boodschappen bij Lidl en de rest AH of Jumbo.

  • Lispeltuut

    €160,- per maand of per week?

  • Maartje07

    Ah, direct aangepast! Per week uiteraard 🙈

  • Mint123

    200 euro per week voor 4 personen. Zitten ook luiers bij enzo.

  • Pumpkinious

    Wij zijn een gezin van 5 (bijna 3 jaar, 18 maanden en 4 maanden) en we geven per week tussen 90 euro en 120 euro uit. Afhankelijk van winkel. Mijn man koopt wel elke middag buitenshuis iets om te eten.

    We hebben geen speciaal potje voor boodschappen. Eten is niet iets waar we op gaan besparen. Ik zou nu geen zak Lays kopen als ik de chips van eigen merk even lekker vind. Maar ik ga een doosje aardbeien niet laten staan omdat het 6 euro kost

  • Anoukx

    Wij geven ongeveer 150 euro per week uit. 3 kinderen in de leeftijd van 3, 6 en 9 jaar. Ik vind wel echt dat veel dingen duurder geworden zijn het afgelopen half jaar? Onze jongste is sinds een paar maanden uit de luiers en daardoor redden we het nog steeds met ongeveer hetzelfde budget per maand.

    Brood bij de bakker, kaas van de kaasboer en de meeste groente van de groenteboer. Fruit en vlees van de supermarkt, want dat vind ik te duur bij de slager / groenteboer.

  • Anoniempjesk88

    Ca 150 max per week... aan boodschappen ongeveer 130 en dan 1x in de week naar de markt en extra brood dus 150 max per week.. (vandaag boodschappen gedaan voor 100 euro inclusief koopzegels 😅) wij zijn met 8 personen. Waarvan 2 volwassenen. Wij doen graag zo goedkoop mogelijk boodschappen. Wij hebben een volkstuintje waar we onze groentes en fruit oogsten 😊👌 en hoe duurder de boodschappen worden hoe meer gedreven Wij worden om alles zelf te creëeren 😊

  • mamavananouk

    Ik denk iets van 200 a 250 per week . Met twee volwassenen en twee pubers .

  • Jvb

    2 volwassenen, 3 kinderen (4-7 jaar). Aan eten geven we zo'n 140-150 euro per week uit. Schoonmaakmiddelen ed echt geen idee, valt wel mee denk ik.
    Ik heb er geen potje voor, dat heb ik nergens voor. Ik doe boodschappen voor meerdere dagen en heb als richtlijn 20 euro per dag aan eten daar hou ik rekening mee als ik boodschappen haal. Als we iets duurs eten, dan neem ik voor 2 dagen iets goedkoops mee om te compenseren. We kopen niet het duurste brood, de vriezer is meestal goed gevuld, we kopen houdbare melk in dozen per 8, letten op aanbiedingen, producten die we regelmatig eten/drinken altijd wat extra inslaan als ze in de aanbieding zijn, dat soort dingen. We halen 90% bij Lidl. Verzorgingsproducten koop ik bij Kruidvat in de black friday deals, genoeg voor het hele jaar. Ik vind het gezien hoeveel ik oplet nog steeds veel geld elke maand. We hebben wel grote eters. Er gaat 1,5 brood per dag doorheen, 1 liter melk, 5 eieren, 5-8 stuks fruit, etc.

  • Maartjemama

    Helemaal vergeten erbij te zetten wat wij uitgeven. Wij geven bijna 300 euro pw uit. (2 volwassenen en 1 kindje van 1,5)

  • Mommiebakster

    Wat doe je daar dan van?? Wij zijn met zn 6, 4 kids waarvan 2 als volwassenen eten en 2 volwassenen.
    Grove schatting uit mn hoofd, zal het per week rond de €120 liggen.

  • oemmiee

    Ik ook zo iets hoor soms wel meer. 3 volwassenen en twee kids

  • moontje29

    Zo wat doe je dan allemaal 🙈🙈🙈 wij 100 per week met zijn 5e

  • Shrimp

    Ja idd 🙈 wij zijn best beetje eco ( dus soms duurder … dat is helaas zo…soms goedkoper omdat ik dingen zelf maak) maar hier is het rond de 180 pw voor 7 personen

  • Jvb

    Dat vind ik inderdaad veel. Als je wil, kun je hier wel op gaan besparen lijkt me

  • Mamavanbijnazes

    Laten we het zo zeggen.. het is een bedrag met 4 cijfers per maand..

  • Lispeltuut

    Maar jullie zijn dan ook met bijna 8 personen. Wij zijn met 4 en per maand zo'n €800,-.
    Belachelijk veel geld hè, als je er over nadenkt.

  • mamavanbijnazes

    Ja maar het eerste getal zit dichter bij de 2 dan bij de 1... Maar dit is wel inclusief 2 in volledige luiers en 1 voor de nacht en voer voor de kat, hond, kippen, duiven etc. Niet dat dat veel scheelt hoor maar toch. Ach zolang we het kunnen betalen vind ik het prima. Kinderen in de groei eten veel en ze aten al niet weinig. En ik vind boodschappen doen inderdaad ook niet leuk. Niet om te halen en niet om te betalen. Red het al tijden niet met 1 kar om nog maar te zwijgen dat ik echt geen zin heb om alles 4x in mijn handen te hebben dus hier komt 1x in de week de jumbo alles bezorgen en ik hoor elke week de bezorger zuchten haha

  • Baby.wens

    Goeie genade 🤣😅.

  • Anoniem38

    3 personen. 2 volwassenen en kindje bijna 1. Wij geven denk ik tussen de 150 en 200 euro uit aan boodschappen, soms wat meer, soms wat minder. We houden het niet echt bij en kopen gewoon wat nodig is.

  • Mjn

    Ik koop echt alles op voorraad. Douchegel, luiers, shampoo etc. Ik hou het op ongeveer 100 euro per week met twee volwassenen, 1 peuter en wat huisdieren. Maar met mijn salaris hou ik steeds minder over, denk heel herkenbaar🙃

  • MamaItalia

    Gemiddeld 140 per week. 5 personen, 2 volwassenen en 3 kinderen (bijna 3, 6 en bijna 9). De prijzen zijn hier wel anders dan in nl denk ik. Wat vooral duurder is geworden hier is groente, fruit en vlees. Wij eten 2 x per dag warm (de oudste 2 lunchen 3 x per week met mij thuis)

  • Hopefull1990

    Wij zijn aan week boodschappen ongeveer 115 euro kwijt met een gezin van 4. Ik haal alles bij de jumbo. Het kan dus veel goedkoper als je op aanbiedingen let. Vaak koop ik tussendoor ook nog wel iets. Deze prijs varieert tussen de 15-35 euro per week. Kids zijn 8 en 6

  • seonsyain

    Ik hou het trouwens bij door alles te pinnen en dan op de bankapp wordt het automatisch per maand in categorieën ingedeeld.

  • flierefluiter

    Nou zeker wel dat alles serieus duurder is geworden. ‘Helaas’ houdt ons huishouden (2 volw en 1 flink etende peuter) nogal van groente en fruit. En my o my, dat is echt serieus duur nu hoor!
    Antwoord op je vraag: geen idee wat wij uitgeven per week/maand. Koop wat we willen en nodig hebben, heb het geluk niet op de prijs te hoeven letten. Maar ik neem steeds vaker bewust een alternatief omdat sommige prijzen echt de pan uit rijzen

  • seonsyain

    Dankzij jouw vraag mijn bankrekening gecheckt en me dood geschrokken. Ik durf het bijna niet te zeggen, maar het blijkt dus gemiddeld tussen de 550 en 600 per maand te zijn. 2 volwassenen en 2 jongens (11 en 6 jaar)
    Nu koop ik het vlees vaak bij de slager en het brood bij de bakker.
    Volgens mij was ik een paar jaar terug minder kwijt toen de jongste nog in de pampers zat en flesvoeding kreeg. Het is zeker waar dat het duurder is geworden hoor.

  • Mommyx3

    Ik hou het niet bij maar ik denk wel 900 euro per maand als het niet meer is
    5 personen 2 volwassenen 2 pubers en peuter van 3

  • Paardebloem94

    300 euro per maand voor 2 volwassenen en 2 katten

  • Bibapoes

    Wij geven zo’n €800,-/€900,- per maand uit. Boodschappen, verzorgingsartikelen, luiers, wasmiddel. Wij zijn met 2 volwassenen en 1 peuter.
    Maar moet zeggen dat wij in de supermarkt nooit kijken naar wat we nemen qua prijs. Gewoon waar we zin in hebben.

  • My-two-Pride-and-Joys

    Wat versta je onder huishoudelijke boodschappen? En wat is geven jullie zelf dan uit?

    Wij hebben een week budget van 85 euro en daar redden we het mee wat eten en drinken betreft. We pinnen maandelijks het boodschappengeld. Alles wat we die maand over houden gaat in een speciale spaarpot en daar doen we met kerst onze kerstinkopen van. Als we eens wat schoonmaakmiddelen nodig hebben of verzorgingsproducten en de supermarkt verkoopt dat dan nemen we dat bij het boodschappen doen gewoon mee.

    Wasmiddel, luiers en vuilniszakken kopen we wel apart maar dat koop ik gewoon wanneer dat nodig is en dat pin ik van onze lopende rekening.

    We zijn met 2 volwassenen en 2 kinderen van 2,5 en 9 jaar.

  • MamavanLizNoud

    +- 100 euro per week, 2 personen en 1 kindje van bijna 1. Dit is ex shampoo, wasmiddel ect.

  • Paprikaplantje

    Ik denk 160-190.
    Koop alles lokaal en/of biologisch.

    Voor 4 personen, 2 volwassen en kleuter en een dreumes

  • Lindaaaaaaaa

    Zie bij jou geen prijs ?

  • LisaMarie

    Rond de €125-150 per week voor 4 personen. Ik hou het niet precies bij en heb ook geen speciaal potje.

  • Florien84

    Rond de 100 euro per week. Zal nu iets meer worden vanwege de baby.

  • Jeppie

    Wij zijn met 4, waarvan 2 puberjongens. Wij geven ongeveer 125-150 euro per week uit bij de supermarkt. Dat is dan exclusief bier, koffie, thee, en verzorgingsproducten als tandpasta, shampoo, wasmiddel etc (koop ik wel vaak 1+1 gratis). Ik denk dat dat gemiddeld op 25 euro per maand komt.
    Wij hebben geen potje maar kunnen wel zien in de app van de bank wat we uitgeven aan boodschappen.

  • Vlindermoeder

    Het verschilt per week, maar zo tussen de €80 en €100 per week voor 4 personen (2 volwassenen, peuter en baby)

  • Lady-Whistledown

    Rond de 150 -175 per week, vier personen.

  • Bigbangtheory

    100euro per week en we zijn zelfs maar met 2!

  • Yune

    Hier elke week ook boven de 100... en dan probeer ik nog wel op te letten op aanbiedingen of 1+1, gratis.

Populaire topics
Populaire blogs

Babynamen zoeken

Jongensnamen | Meisjesnamen | Babynamen top 50