Na maanden mee te hebben gelezen op babybytes, nu toch besloten om mijn profiel bij te werken en wat zelf te gaan schrijven. Het lijkt me namelijk hartstikke leuk om contact te hebben met andere jonge moeders zo rond de bevalling en als de baby er eenmaal is.
Ik ben alweer 38 weken zwanger van mijn eerste kindje, het einde is dan ook gelukkig in zicht. Ik heb best last gehad van allerlei kwaaltjes en vind persoonlijk ook niet echt dat ik een makkelijke zwangerschap heb, natuurlijk weet ik wel waar ik het allemaal voor doe en dat houdt het ook aanvaardbaar.
Al sinds 12 weken zwangerschap heb ik last van mijn bekken waardoor ik mijzelf al vrij vroeg beperkt voelde in mijn doen en laten. Met de nodige fysiotherapie werd het op een gegeven moment wel hanteerbaar maar de pijn is gebleven. Nu op het einde van de zwangerschap heeft de pijn zich wel tot een hoogtepunt opgewerkt. Verder heb ik sinds een week of 2 (sinds de baby is ingedaald) last van zwangerschapsischias, hierdoor wordt een zenuw in mijn linkerbil afgekneld waardoor traplopen, staan en gewoon lopen allemaal ontzettend pijnlijk is geworden. Ik maak mij af en toe wel zorgen over mijn aftakelingsproces, ik moet die bevalling natuurlijk nog wel doen!!
Daarnaast heb ik nog last (gehad) van kwaaltjes als maagzuur, aambeien (charming), pijnlijke borsten, moe moe en nog meer moe, emotioneel als de pest, enorme striae op mijn buik (lijk wel een zebra), 20 kilo aangekomen , minimaal 4 keer per nacht er uit om te plassen (al vanaf week 6!) enzovoorts.
Gelukkig zijn er natuurlijk ook nog steeds een hoop kwaaltjes waar ik geen last van heb, zoals vocht vasthouden of overgeven in de eerste drie maanden. En gelukkig doet de baby het hartstikke goed en lijkt de baby super gezond op de echo's! Dat maakt het natuurlijk allemaal de moeite waard.
Morgen mag ik weer naar de verloskundige en krijg ik een inwendig onderzoek om te kijken hoever de baby is ingedaald. Spannend!
reacties (0)