Roodharige mannen zijn niet langer welkom bij 's werelds grootste spermabank. Er is te weinig vraag naar hun zaad.
Volgens directeur Ole Schou van de Deense spermabank Cryos is het aantal spermadonoren de afgelopen jaren flink toegenomen, met als gevolg dat de spermabank kieskeuriger kan zijn.
"Er zijn te veel roodharige donoren in verhouding met de vraag naar hun sperma", zegt Schou in
de Deense krant Ekstrabladet. "Ik denk niet vrouwen snel een roodharige zouden kiezen, tenzij de partner - bijvoorbeeld de onvruchtbare man - zelf rood haar heeft, of omdat de alleenstaande vrouw een voorkeur voor roodharigen heeft. Dat zijn er niet zo veel."
Volgens Schou heeft alleen Ierland een wezenlijke vraag voor roodharige spermadonoren. Daar gaat 'roodharig zaad' als hete broodjes over de toonbank.
De afzonderlijke filialen van Croys zitten aan hun maximale capaciteit van 70 liter sperma, volgens Schou staan 600 donoren op een wachtlijst.
Sperma van donoren met bruin haar en bruine ogen is het meest populair bij afnemers van de spermabank, wegens grote vraag uit Zuid-Europese landen als Spanje, Italië en Griekenland.
Indiaas sperma is volgens de directeur ook schaars, omdat India de export van sperma verbiedt.
Spermadonoren kunnen tot 500 dollar verdienen met de donatie van hun zaad, Croys is actief in 65 landen.
reacties (0)