Wreed? Je moet maar een moeie mama zijn...

Vannacht had ik even een baalnachtje. De afgelopen weken heeft mijn vriend zijn baas en collega weer over de vloer gehad en dat brengt de nodige spanningen, late vergaderingen en korte nachten met zich mee. Om hem toch zoveel mogelijk uurtjes te laten pakken, spring ik er dan bij t kleinste geluidje uit, om de kids op te vangen. Maar nu de mannen weer gevlogen zijn en wij ons eigen gezin weer terughebben na bijna 10 dagen, kon ik er vannacht niet uit. Om 4 over 4 ging het jongste alarm af. Hij huilde niet hoor, maar ik hoorde dat hij wakker was en meestal sta ik dan zo spoedig mogelijk naast zijn bed, om de schade voor de rest van het gezin beperkt te houden. Vandaag dus niet...


Ik kwam niet verder dan mn hand uit bed te steken om het bedlampje aan te doen en toen dat na enig voelen en zoeken eindelijk gelukt was, is mijn arm naast t bed blijven hangen. Ik dacht ik wacht het nog een paar piepjes af, misschien zakt hij wel weer af.


5:45 was het toen hij weer kwam en ik weer wakker werd van hem. En weer kreeg ik het niet voor elkaar om eruit te springen, wel heb ik na een paar minuten het licht, wat nog aanstond, weer uit weten te doen en heb ik mijn inmiddels verkleumde arm toch maar in bed getrokken.


6:15 ging de wekker af, vriendlief ging eruit en ik draaide me nog even om, de kinderen waren stil.


7:45 klepperde er ineens eentje door de gang: de oudste van bijna 3 was wakker, had zijn pyjama al uitgetrokken en op zijn bed laten liggen en die zat prinsheerlijk met zijn vingertjes op mama's laptop te klieren, toen ik 5 min later de kamer binnenkwam. En de jongste?


We zijn nu weer een uur verder en het arme ventje slaapt nog! Kwart voor 9...


Ben ik nu een wrede mama dat ik hem om 4 uur en kwart voor 6 niet gepakt heb voor een slokje bv? Had hij het nodig? Wilde hij aleen wat aandacht?


Na de voeding leg ik hem meestal weer terug in zijn eigen bedje, behalve als papa intussen opgestaan is, dan mag hij bij mij blijven liggen.


Als hij had gebruld, was ik er vast uitgesprongen, maar hij lag alleen wat te mopperen en brommen en slaapt nu nog.


Dus nu vraag ik me bij mezelf af: heb ik het nu juist goed gedaan of juist niet?


X Brenda

550 x gelezen, 0

reacties (0)


  • surroKIWIbaby

    Bedankt voor jullie reacties meiden, dat doet een mama goed :) Meestal begint het met gepruttel en gemopper en nog geen minuut later gaat de sirene af haha, dus dit was iets nieuws voor ons allemaal! Vandaag weer geprobeerd en helaas: hele huis wakker om tien over 6 vanmorgen... Hij is vanaf dag 1 al een rommelige slaper geweest, de ene nacht slaapt hij heerlijk tot half 8 in de ochtend en de volgende nacht is hij 3x wakker. We blijven proberen!

  • ~03-12-05~

    Je hebt het zeer goed gedaan. Hij heeft niet verder gehuild dus...

  • mamaswondertjes

    juist Goed hier moppert ze wel vaker snachts max 5 min laat ik haar
    als ze dan nog blijft mopperen ga ik haar pakken maar vaam valt ze binnen
    de 5 minuutjes terug in slaap..
    En nodig? Nee als hij om 9 uur nogslaapt had hij het zeker niet nodig..
    Misschien wel het begin van doorslapen! haha!!

  • vedertje

    Ik ben het eens met onderstaande reacties, je hebt het prima gedaan hoor!

  • Moemes

    Juist goed!! Hij werd wakker maar er was geen paniek. Zo leert hij juist dat ie zelf weer in slaap valt, zonder melk (qua leeftijd al lang niet meer nodig) en zonder de hulp van mama.
    Volhouden zo, laat em maar gewoon een keertje mopperen hoor, des te eerder kunnen jullie allemaal lekker doorslapen

  • wurmpje82

    je hebt het prima gedaan. Als tie echt wat had willen drinken had je dat vast wel gemerkt! Ik spring er ook niet bij iedere piep uit. Ik zou het vannacht gewoon weer zo doen. De jongste leert iig zo ook dat als hij wakker is in het donker dat het nog geen tijd is en dat tie zelf weer in slaap moet vallen. Top gedaan meid!

  • janet1983

    Goed gegaan hoor, wij gingen en gaan ook niet bij elk geluidje kijken, alleen als hij hard huilt, maar dan weet je vlug genoeg dat er iets aan de hand is.

  • sandraaaaa

    Je hebt het juist goed gedaan. Anders wen je m er alleen maar aan dat er meteen iemand naast z'n bed staat. Een kind moet ook leren om zelf weer in slaap te kunnen vallen zonder hulp van mama. Ik zou het altijd zo doen.

  • twinmommy87

    Niks aan de hand hoor! Hier maken ze mij altijd half 6 wakker.. Dan zijn we even gezellig aan het brabbelen met elkaar, heel soms komt er een snikken uit. Maar zolang ik hoor dat er niks aan de hand is ga ik er niet heen. Dan worden ze alleen maar echt wakker. Nu gaan ze na 15 min weer lekker verder slapen.

    Als hij echt wat nodig was had je het wel gehoord :)

  • ~mus~

    Hij is weer gaan slapen toch, als hij honger had gehad, was hij wel luidruchtiger geworden. Hier herkenbaar, soms ook zo moe en zij slaapt nog in haar wiegje naast ons zelfs. Heb wel eens geprobeerd om er een speentje in te doen, maar ik hoorde dat ze wakker bleef en kreeg haar echt niet stil met een speentje oid, dus ze had echt honger en idd, na een voeding viel ze pas weer in slaap. Ik zou zeggen, vaker doen, misschien gaat hij wel helemaal doorslapen toch

  • Miepsss

    Goed gedaan toch? Mijn zoontje is snachts ook altijd wel een keer wakker, maar dan ga ik er echt niet uit.. als er echt wat is laat hij zich wel horen.. als ik er heen zou gaan word ie alleen nog maar meer wakker..

  • (zuige)lientje

    Hier is het elke nacht gebrom en gemopper met soms 1 snik. Ik ga er alleen heen als het serieus is. Ben er wel achter dat die van mij veel herrie maakt in der slaap

  • Sassefras02

    Tuurlijk heb je het goed gedaan!!! Kind was toch niet zwaar overstuur? Soms zijn ze gewoon even wakker, hij is ook weer lekker gaan slapen. Je hebt het echt goed gedaan!