Voorhoofdsligging/sterrekijker, wie heeft hier ervaring mee?

Lieve ladies,

ik ben momenteel 35 weken en 4 dagen zwanger. Mijn baby  ligt al 3 weken in de voorhoofdsligging (sterrekijekr). Bij mijn vorige zwangerschap heb ik KS gehad vanwege een stuitligging. Ik kom zojuist van de gynacoloog vandaan en die doet er zeer nonchalant over: oooh, met een voorhoofdsligging kun je gewoon bevallen alleen gaat het wat moeilijker. En volgens hem kan de baby nog 'makkelijk' draaien, zelfst tijdens de bevalling. Hij is zeer anti-KS, dat is me wel duidelijk. En natuurlijk zou ik ook het liefst gewoon bevallen, maar als vantevoren al duidelijk is dat dat moeilijk gaat worden, zeker met een wond in mijn buik, kies ik toch echt liever voor een KS. Ook lees ik op verschillende info sites dat bevallen in een voorhoofdsligging niet tot bijna niet mogelijk is.

Heeft een van jullie ervaring met een dergelijke bevalling en wat raden jullie me aan te doen?

X

4484 x gelezen, 0

reacties (0)


  • kez

    Ik kwam toevallig op je pagina en zag deze vraag/blog. Mijn eerste lag goed, maar door accuut Hellp-syndroom gingen ze snel inleiden en vliezen breken. Toen is hij dus tijdens het breken van de vliezen gedraaid tot sterrenkijkertje, met als gevolg dat ik met 5 cm ontsluiting al persdrang had. Dat vond ik heel pijnlijk/moeilijk. Toen moest ik verplicht een ruggenprik om wat meer te ontspannen (ik wilde perse geen ruggenprik, maar moest dus van de gyn toch). Toen ik die eenmaal had gehad ging het inderdaad sneller met de ontsluiting maar het bleef vreselijke pijn van de persdrang. Het persen was zo gedaan toen het eenmaal mocht, kwartiertje, en vond ik echt heeeerlijk dat dat eindelijk mocht! Het is dus wel te doen. Succes!

  • jamaila

    Vak moet natuurlijk zijn vk

  • jamaila

    Mijn eerste bevalling was appeltje eitje dus ging er vanuit dat nr 2 minstens zo mee zou vallen. Echter bleek hij een sterrenkijker, en had ik al persdrang toen ik nog maar 7 cm had. De vak had niet gecontroleerd hoever ik was en zei als je aandrang voel mag je persen. Hierdoor hele rand geperst en moest daarna tijd lang weeën weg puffen en wachten tot de rand geslonken was. Uiteindelijk heeft ze het laatste stukje met haar vinger omlaag geduwd en moest ik alles op alles zetten om hem over heen te krijgen. Ik vond het zwaar en duurde lang, maar dit kwam puur omdat ze me lieten persen met 7 cm. Het is zwaarder, maar zeker niet te zwaar of niet te doen. Ik ben gewoon thuis bevallen.

  • GWND

    Hey!! kwam via nieuwe blogd&vragen bij jou terecht. ons meisje was ook een sterrenkijkertje. laatste 2cm gingen HEEEEL stroef. heb 13uur daarover gedaan. Vlak vantevoren zagen ze via de echo dat ze een sterrenkijkertje was. 1e 2 weeen was ze al gedraaid. Binnen 14min persen was ze er. wel was haar hoofdje gevormd naar de opening omdat ze daar zolang had gelegen. voor mn hele bv verhaal kun je op mn profiel kijken. succes alvast met de bevalling!! ohja heb geen knip of vacuumpomp gehad! enkel 2 kleine hechtingen. liefs

  • Freya

    Hey... ik heb een dochter die ook een sterrekijker was. Helaas bij mij kwamen ze er pas achter toen ik eindelijk de 10cm ontsluiting had. Bij mij was het zo dat de ontsluiting niet goed op gang kwam omdat zij zo lag de doorgang was toch echt te smal ... toen ze er eindelijk achter kwamen lag zij klem in mijn bekken. Ze kon niet meer terug voor een KS maar kon er ook niet verder door voor een gewone bevalling. De gynacoloog heeft letterlijk op mijn buik lopen drukken om meer kracht achter het persen te zetten.. ander zuster probeerde met beide handen het hoofdje te pakken om te draaien... er was duidelijk paniek en haast bij! Uiteindelijk met de pomp schuin op haar hoofdje heeft hij haar eruit weten te trekken.

    Ik kreeg de compliment dat het me ( met hulp ) toch is gelukt haar er zo uit te krijgen. Volgens het ziekenhuis worden de meeste sterrekijkers uiteindelijk via een keizersnede geboren. Maar het kan idd zo zijn dat het kindje nog draait tijdens de bevalling.
    Elke ervaring is anders... bij mij was het heftig maar ze wisten het ook niet van te voren bij jouw wel en zullen ze daar rekening mee houden. Ik weet niet hoe het zal zijn omdat jij al een ks hebt gehad. Het is dus wel degelijk mogelijk om zo een kindje op de normale wijze te krijgen maar het zal waarschijnlijk een pittige bevalling zijn....

    Succes en heel veel sterkte komt vast goed allemaal

  • poehbeertje

    he smileysmik, ik heb hier geen ervaring mee, maar als ik zo lees, zou ik me er iniedergeval niet prettig bij voelebn als ik zou moeten wachten tot die baby draait tijdens de bevalling. Als ik jou was zou ik nog een paar weken wachten en een poging tot draaien proberen en als je op je endje loopt rond de 39/40 weken dan kan je toch altijd nog beslissen voor een ks en als het eerder begint zal ik dit gewoon van te voren afspreken met je gyn. wat je wilt! Want het is jou lichaam en daar ben jij nog altijd zelf de baas over, toch!
    Dit is mijn advies wat ik in jou situatie zal doen, maar je moet het natuurlijk altijd zelf weten en zelf voor jezelf beslissen! Groetjes poehbeertje en succes met je lastige situatie ik hoop voor je dat je een keuze kan maken!