Mamma ziek

Helaas weer geen goed nieuws... mijn meisje is alweer een aantal dagen beter. Maar nu is mamma ziek... De hele week kwakkel ik al en ik had van de week al wat overgegeven en last van mijn maag. Maar nu heb ik weer een borstontsteking... :(
Voor het eerst past mijn zus nu op Eline, en ze is net opgehaald en logeert daar nu een nachtje. Morgenochtend neemt mijn andere zus het over en past dan overdag op Eline. En morgenavond haalt mijn man Eline weer op. Ik hoop dat ik lekker opknap van de rust. Maar het is wel gek hoor, dat Eline er nu niet is. En ik mis haar nu wel al een beetje. Maar ik moet ook eerlijk zeggen dat ik de rust wel kan gebruiken. Ik heb in al die weken nog maar 1x oppas gehad en dat was omdat ik een crematie/uitvaart bij wilde wonen. Toen paste mijn moeder op haar een deel van de dag.
Hopelijk voel ik me snel beter en ik neem me voor om daarna rustiger aan te doen en niet teveel van mezelf te verwachten. Mezelf kennende ga ik meteen weer van alles doen zodra ik me weer beter voel... Misschien moet ik ook proberen om 1x per week of 1x per 2 weken Eline een dag af te staan aan één van mijn zussen of mijn ouders, om wat bij te tanken. Lijkt me eigenlijk niet zo'n slecht idee.
Laatste dagen was ik bezig met borstvoeding af te stemmen op Eline. Ik kolfde zo min mogelijk en liet Eline zo vaak mogelijk aan de borst drinken. Sinds twee weken ongeveer drinkt Eline veel voedingen nu helemaal aan de borst. Alleen mijn melkproductie is helemaal niet goed op haar afgestemd. Ik heb in totaal veel te veel melk. In de ochtend staan mijn borsten op knappen, dus dan kolf ik ze vaak leeg. Maar ik merkte dat ik dan overdag weer te weinig melk had voor Eline (of zo lijkt het, want ze komt dan om de 2 uur voor voeding...). En tussendoor stonden de borsten ook wel op spanning... en als ze de borsten tussendoor ook niet goed leegdrinkt, tja... dan is een borstontsteking bijna onvermijdelijk... Ik denk dat ik er maar wat meer ontspannen mee om moet gaan. Het beste (meest natuurlijke) zou zijn als ik elke dag, elke voeding beschikbaar zou zijn voor Eline, liefst vanaf het allereerste moment na de bevalling. Maar in de praktijk zijn er toch heel veel vrouwen die melk bijkolven. En als je kolft is je melkproductie toch al niet helemaal meer natuurlijk, om zo maar te zeggen. Als ik in mei weer ga werken, moet ik ook kolven, en moet Eline ook weer uit flesjes drinken. En nu laat ik mijn man soms de fles geven aan Eline als ik de puf niet heb om Eline aan de borst te hebben. Kost best veel tijd, omdat ze een langzame drinker is. En als ik me dan al niet zo lekker voel, dan kolf ik liever even een kwartiertje, dan dat ik Eline een half uur aan de borst heb.
Maar liever zou ik haar wel zoveel mogelijk de borst geven, want ik geniet daar ook weer van! Lastig allemaal... ik heb één en al ellende ermee, lijkt het... met de borstvoeding. Maar toch wil ik doorzetten, want het schijnt dat het na 3 maanden beter gaat en leuker wordt als de baby ook wat beter gaat snappen hoe het werkt en meer gaat drinken enzo... ben benieuwd of dat ook zo is! Plus het feit dat het de beste voeding is die ze kan krijgen!
Nou, manlief is nu voor me aan het koken, heerlijk! Lekker eten straks! Ik heb de hele week al nauwelijks normaal gegeten... En daarna weer slapen!
Groetjes!
Paula

391 x gelezen, 0

reacties (0)


  • mamavan2kleintjes

    Hier ook alleen maar tobben met mn borstvoeding. Maar opgeven wil ik ook echt nog niet hoor.. Misschien dat je in de ochtend een beetje kan kolven zodat de druk ervanaf is en dan aanleggen,dat werkt hier ook t beste op t moment.. succes!

  • Loving Mum

    Heel veel beterschap hoor, hopelijk is je borstontsteking vlug beter.

    xxx

  • suzi-one

    Hey meis, beterschap.
    Ik weet wat je ongeveer mee maakt, op het ziek zijn na dan.
    Ook ik heb af en toe momenten dat ik denk, kolven met die hap, even geen zin om zo lang te moeten zitten, niets te kunnen.
    En het is ook wel eens lekker dat als je ergens mee bezig bent om even door te kunnen gaan, en dat zoonlief dan een fles kan krijgen van een ander.
    Ik heb altijd geroepen dat ik BV wilde proberen. Er niet van uitgaande dat ik het zo lang zou vol houden.
    Ik heb momentne dat ik denk, ik kap er mee. Geen zin meer in. Maar als ik dan ga zitten en hij ligt lekker te drinken kan ik me wel voor mijn kop slaan dat ik die gedachte had.
    Het is zo iets moois.

    Sterkte, geniet van je tijd, lees een goed boek en denk aan jezelf.