Bij Naomi duurde het 7 maanden totdat Bianca zwanger werd. Bij Sam, 7 dagen misschien? Bij uitrekenen moet het gebeurd zijn vlak nadat het spiraaltje was verwijderd. En deze papa was apetrots. Ik was bezig in de keuken toen Bianca naar me toe kwam. “Ik ben zwanger!” “Wat? Nu al? Maar, hoe? Nee ik weet hoe, maar… zo snel? Yes, ik heb titanenzaad!” En zo verwachtte we op dat moment nummer 2.
De tijd vliegt voorbij als je papa bent. Dagen worden weken worden maanden worden jaren. 2 jaar in dit geval, is het alweer geleden dat ik mijn laatste blog schreef. Te lang. Tijd om de draad weer op te pakken.
Waar was ik gebleven? Oja, Naomi was 10 maanden oud. Nu ruim 2 en een half jaar oud. En Sam 4 maanden.
Naomi is een pittige meid. Te bijdehand voor haar leeftijd en ze heeft veel meer door dan je af en toe hoopt als ouder. Ik ben twee dus zeg ik nee. Helaas, de peuterpuberteit is echt een ding. Naomi kan echt heel goed luisteren, maar doet het liever gewoon niet. Wil je dat ze naar je toe komt, nee hoor, regelrecht de andere kant op. Schoenen aan? Eerst van je wegrennen en verstoppen. Naar bed? Eerst een spelletje spelen. Blokken opruimen? Nee, juist de doos leeggooien. En overal bij lachen. Vraag je of ze lief is? Dan zegt ze dat ze stout is. In de tussentijd snapt ze het allemaal veel te goed. En alle regels die je haar oplegt, krijg je net zo hard terug. “Papa, bordje leegeten, nu!”. Probeer je lachen maar eens in te houden als ze dat dwingend zegt met een dreigende vinger omhoog van –anders zwaait er wat.- Al die kleine dingetjes wegen niet op tegen de lol die we samen hebben. Samen met papa stoeien, kleuren, zingen, spelen en knuffelen. Vooral veel knuffelen. Op zondagochtend samen op de bank hangen en een filmpje kijken terwijl mama ligt te slapen na een lange nachtdienst.
En toen was er 4 maanden geleden ineens Sam. Mooi op tijd, prachtige bevalling en heerlijke aanvulling op ons gezin. Na de eerste nachten waarin we Sam wakker moesten maken voor die extra fles tot hij op gewicht was heeft hij een slaappatroon waar een ouder alleen maar van kan dromen. Nog nooit ’s nachts wakker geworden en ’s middags hetzelfde slaapje als Naomi die nog steeds van 1 tot half 4 slaapt (ja echt waar). Bianca heeft net als bij Naomi geprobeerd borstvoeding te geven, maar nadat we hetzelfde patroon zagen daar maar snel weer mee gestopt. Sam doet het prima op de fles en is inmiddels een flinke knul aan het worden. Naomi is het evenbeeld van mama en Sam lijkt sprekend op papa.
Terwijl Naomi goed op weg is zindelijk te worden is de poepluier van Sam weer iedere keer een grote verassing. Omdat we zo van lijstjes houden, hier een lijstje verschillende soorten poepluiers die ik tegen ben gekomen in de afgelopen maanden.
De Nike
Een perfecte Nike Swirl. Er staat nog net niet de ‘Just Do It’ slogan bij.
De struisvogel
Je kent ’t vast wel. Je kleine had z’n avond niet. Het halve flesje is al over je heen gegaan en hij is eindelijk in slaap gevallen. Je legt ‘m op bed en een bekend geurtje komt voorbij. Misschien een scheetje? Ja vast wel. Kop in het zand, struisvogelpolitiek en snel weglopen. Maar de twijfel blijft. Heeft ie nou gepoept en moet ik verschonen? Of gewoon doen alsof er niks te controleren valt. Maar als je voor het laatste kiest, zorg dat je dan een alibi hebt. “Nee schat, niks van gemerkt, moet ie net in z’n slaap hebben gedaan.”
De –hoe kan dit?- (ook bekend als de omgekeerde waterval)
Deze versie van een poepluier laat mij wel eens twijfelen aan de wet van de zwaartekracht. De hele rug tot bijna aan de nek besmeurd met een groen-gele drek.
De Rutte
Een luier zo ontzettend vol met poep dat je niet begrijpt hoe zo’n klein en onwetend mannetje zo veel shit kan spuien.
Het spook
Je hebt het gehoord, gevoeld en geroken. De luier gaat open en je ziet…. niets. De luier is leeg, hoe kan dit?
De Play Dough
Je doet de luier open voor een ‘normale’ verschoning en daar gaat ie, als slierten speelklei komt het er uit terwijl je in verbazing staat toe te kijken.
De Poepnami ( ook wel de zondvloed genoemd)
Een variant van alle bovenstaande. Deze is niet voor jou, bij deze roep je mama.
reacties (0)