Overstappen op volle melk i.p.v. opvolgmelk?!!

Hallo meiden,

gister zijn we bij de Duitse kinderarts geweest en die zei dat ik over kon stappen op gewone melk... Nu is Tom mijn eerste kind en ga er even van uit dus dat ik echt geen verstand heb van dit soort dingen. Betekend dat nu dat ik de opvolgmelk en dus die dure poeder niet meer hoef te kopen? Zit alles in normale volle melk? En hoeveel geef ik hem dan? Hij wil de opvolgmelk niet meer en hier in Duitsland mag je met 10 maanden overstappen op VOLLE melk. Maar hoe?

Alvast bedankt voor de reacties!

458 x gelezen, 0

reacties (0)


  • french

    Ik zou nog opvolgmelk gebruiken.
    Gebruik het hier nog regelmatig voor mijn zoontje en die is al 17 maanden.
    Zitten veel meer voedingsstoffen in.
    VOlgens mij is het in NL vanaf een jaar gewone melk geven.

  • Mijn Wondertjes

    In opvolgmelk zit juist alles in wat Tom nodig heeft en dat zit niet in volle melk

  • haubrichje23

    Volgens mij kun je de gewone melk ook gewoon 'dik' maken met rijstebloem of bambix, dan heeft hij toch een papfles. Idee?

  • MamaTom

    Wat een hoop reacties op mijn blog "overstappen op volle melk" !!! Thanx allemaal. Ons Tom eet ALLES! Boterham, fruit en Groenten het gaat er allemaal in. De ene keer wat meer als de andere keer, alleen de opvolgmelk lijkt hij niet meer lekker te vinden (geef hem geen ongelijk) Hij heeft net voor het eerst een hele boterham met 210 ml volle melk gekregen (neem de raad van de arts maar aan) en die dronk hij zo weg... Ik dacht (omdat het best een sceptisch kind is) nou dat accepteert hij ammernooitnie!!! Maar ging super... Wat doe ik nu met de avondfles, want dat is ook aanmaakmelk maar dan voor de nacht... HELLUP!!!

  • wish..

    Het ligt er denk ook wel aan wat je kleine allemaal eet, mijn uk wilde op die leeftijd vrijwel alleen maar melk. In dat geval kan je beter opvolgmelk blijven geven, maar eet hij volop brood, groenten en fruit dan kan het denk ik wel met aanvulling van vit D. Grappig dat verschillende landen zo verschillend alles aanpakken hé?

  • bois

    geen melk voor het jaar hoor meid! In opvolgmelk zit alles wat belangrijk voor zijn groei is. En dat zit dus niet in gewone melk!
    x

  • Doppie14

    sem krijgt van mij nog steeds de opvolgmelk maar mag gewone melk hebben idd. Ik geef hem de opvolg omdat hij zijn brood niet al te best eet. Zo krijgt hij toch genoeg binnen denk ik dan.

  • Mama van Duncan

    eerste jaar geen volle melk, maar na zijn eerste verjaardag kun je beginnen met volle melk.
    Maar ja hier in nederland is het weer anders dan bij jullie over de grens.

  • Roodismooi

    bij ons mag je pas met 12 maanden gewone melk drinken. wat betreft allergieen.

  • Loving Mum

    Onze Thomas krijgt sinds z'n eerste verjaardag volle melk, dit op aanraden van K&G (CB) en dat gaat heel goed. De hoeveelheid is evenveel als de opvolgmelk, maar er moeten wel 10 druppeltjes vitamine D in. Mocht je nog vragen hebben, vuur ze gerust maar af.

  • ***Rainbow***

    ooo.... sorry kan je ook niet helpen.
    kan me niet eens herinneren wanneer ik over was gestapt naar gewone melk.... jongste is weer 6 jaar.....

  • MamaBamBam

    jeeetje... geen idee, ik wil echt minimaal met een jaar pas overstappen omdat koemelk eiwitten slecht zijn voor de nieren...pff uuh volgens mij kun je de fles nie helemaal vervangen door gewone melk, ik hoop dat er iemand is die je kan helpen. zal je blog ff fw bij mijn bbdinnen...