Jorijn`s nieuwe `open drinkbeker`! (incl. update)

Jorijn drinkt al uit een tuitbeker sinds hij 10 maanden is. Hij had dit al snel in de gaten. Sinds hij een maand of 18-20 is zijn we de open beker steeds meer gaan aanbieden. Dat vond hij erg interessant. Toch was hij liever lui dan moe en wilde de tuitbeker.

Tot zijn 2e jaar kreeg hij in de ochtend een papfles. We vinden dat hij daar niet 'minder' van wordt/ / is geworden. Het was een heerlijk wakker wordt moment met ons drietjes. Nu vinden we dat hij toe is aan een 'peuterontbijt' 's morgens. Hij mag kiezen:
- 1-2 broodjes met (smeer)kaas of pastei. Hij houdt niet van zoet ;) of
- een bord pap met fruit

Meestal wordt het pap. Daarbij krijgt hij een bekertje halfvolle melk. We willen hem graag wat meer aan de open beker hebben. Het zuigen aan een tuit is niet bevorderlijk voor de spraak en de tanden. Maar dat ging nog niet heel soepel: veel natte shirts of hij wilde helemaal niet drinken. Dat laatste wilden we niet, dus terug naar de tuitbeker.
MAAR !!! Nu hebben we de OPLOSSING!! In elk geval werkt het voor Jorijn ;) De nieuwe "open" beker van Avent. De perfecte tussenstap van tuit naar drinkbeker. De Grown Up Cup.
 http://www.stylecowboys.nl/images/upload/Avent%20Grown%20Up%20Cup.jpg

Zodra hij de beker aan zijn mond zet, wordt het middendeel naar binnen geduwd. Drinken komt eruit. Hij kan 360 graden drinken en knoeit niet! Het was even twee dagen oefenen, maar nu doet hij het zelf!!! En trots dat hij is.  :D We hebben de tuitbekers meteen opgeruimd toen deze er was. Daar heeft hij even over gemopperd, maar was al snel klaar.

Met zijn 2 jaar krijgt hij steeds meer voor elkaar! Het gaat zo hard. Zeker nu hij naar de peutergroep gaat. Zijn spraak gaat met sprongen vooruit. Veel korte zinnen van 2 of 3 woorden. Sinds hij 24 maanden is, heeft hij ineens twee van de laatste 4 kiezen door. Dat ging niet zonder slag of stoot vorige week, want hij had hoge koorts en vuurrode wangen. Nu die andere 2 nog.  Het zelfstandig eten aan tafel gaat ook steeds beter. Pasta deed hij al zelf, maar nu ook de groente en aardappels ;) Zijn tripp trapp heeft geen beugel meer, hij zit nu op de grote jongensstoel! En dat doet hij al 4 weken heel netjes!!! Hij vraagt wanneer hij van tafel mag, de schat.
We oefenen spelenderwijs met het potje. Na de maaltijden zetten we hem erop. (Ontbijt / middageten / avondeten) Als het lukt mag hij een sticker plakken. Op het kdv gaan ze hierin mee en daar is het hem al gelukt een plas op het potje te doen! Wil het niet, dan proberen we later gewoon weer.

Jorijn eet nog steeds alles mee! Heel prettig.
07.00/08.00   brood (2-3) of bord pap met fruit & een bekertje melk
09.00/10.00   stukjes fruit: mandarijn, appel, peer, banaan & sap
12.00/13.00   brood (2) met beker melk

13.00/15.30   slapen

15.30/16.00   sap met koekje, cracker of rozijntjes
17.00             plak kaas
18.30            warm eten + yoghurt
19.30            bekertje warme melk

Hij heeft nu zijn 1e oproep voor het peuterbureau gekregen. Ben benieuwd hoe ze daar vinden dat hij het doet.
Hij slaapt nog steeds 2,5 tot 3 uur tussen de middag. Met de tweeling op komst is dat wel heel fijn :D Kijken hoe lang dat nog duurt voor het minder wordt.
We zijn heel erg trots op onze dreumes van twee! Ook hij kent het woord NEE, maar over het algemeen is hij heel lief en is een boze bui vaak snel voorbij.

Nou, heb ik al meer geschreven dan de bedoeling was.
Juuls, x


526 x gelezen, 0

reacties (0)


  • Miepie

    Klinkt als een geweldige ontwikkeling en een heerlijk mannetje! Wij hadden bij de eerste ook zo'n mooie structuur, maar die is nu ietwat verder te zoeken met Floore erbij...:-).

  • IreBri

    Alles prima dus maar het heerlijke is dat hij nog zo lang slaapt! Dat is echt een toppie voor jou nu er 2 andere kindjes bij komen. Iris slaapt ook nog in de middag. Één van haar eerste reacties een maand na de geboorte van Serena was niet meer willen slapen maar na 2-3 weken dat ze in de middag op de grond in slaap viel, is het mij weer gelukt haar in bed te krijgen. Heerlijk want mijn tweede dochter heeft meteen het ritme gepakt dat al in huis was. Goed doorslapen tijdens de nacht en slapen in de middag en zo kon ik weer op kracht komen omdat ik ook een uurtje ging slapen. Had ik echt nodig de eerste 2 maand. Ik denk dat jij dat ook nodig zal hebben met een tweeling dus die enige momenten dat ze alledrie zullen slapen zou ik zo zeggen dat je het best ook eventjes kunt rusten :)!

  • royis myboy

    Mooie beker waar heb jij die gekocht?