Zwangerschapsverlof.

Mijn proeftijd zit er sinds gisteren op, naast een brief dat ik nu een jaarcontract heb, ontving ik ook een brief met de vraag z.s.m mijn voorkeur voor zwangerschapsverlof aan te geven. (ja nu al !)

Ik kan kiezen tussen 4, 5 of 6 weken voor de bevalling verlof aan te vragen en dus na de bevalling 10, 11 en 12 weken over te houden. Ik heb een beetje moeite om de keuze te maken, ik weet natuurlijk niet hoe ik me voel straks. Ik werk wel op een zeer drukke afdeling (afd Interne) waar het meestal vrij vol ligt met patienten en werk 14.6 uur in de week. Ik werk 4 halve avonddiensten of 2 dagdiensten naar gelang ik ingedeeld sta. Hier kan ik dus niet zelf voor kiezen. Als het net zo gaat als bij mijn vorige kinderen en ik beval pas in week 42 hou ik dus maar 8 weken over als ik kies voor 6 weken van te voren stoppen toch ?? Wie weet dat hoe dat zit met overtijd lopen ??

Ik twijfel heel erg, dus tips zijn welkom.

432 x gelezen, 0

reacties (0)


  • bammetje

    Wat Astrid1970 zegt klopt! Verlof is normaal het totaal van 16 weken. En minimaal dus 10 weken na de bevalling. Dus als je 4 weken van tevoren stopt heb je weinig kans op uitloop. Ik heb juist gekozen voor 6 weken dit de laatste keer is dat ik alleen hoef te zorgen voor mezelf :). Als je ziek bent 6 weken voor de uitrekendatum betekent dat dat geen ziektewetuitkering is maar betekent dat dat je 6 weken van te voren met zwangerschapsverlof gaat. Dan heb je dus minimaal weer 10 weken verlof. Dus als je bevalling later is dan heb je voor de bevalling extra verlof maar daarna blijf het 10 weken. Ga je dus 4 weken van te voren dan heb je 12 weken erna met weinig kans op extra verlof.

  • sinderella

    Ik heb altijd zolang mogelijk doorgewerkt, dan heb je meer tijd met je kleinte daarna....succes!

  • sinderella

    Ik heb altijd zolang mogelijk doorgewerkt, dan heb je meer tijd met je kleinte daarna....succes!

  • astrid1970

    Je hebt in totaal recht op 16 weken verlof, waarvan 10 weken bevallingsverlof, ongeacht hoe je het opneemt. Als je 6 weken voor de datum stopt en je raakt 2 weken overtijd dan heb je evengoed recht op 10 weken bevallingsverlof, dus dan heb je in totaal 18 weken verlof. Ik zou altijd 6 weken van tevoren stoppen!

    Liefs Astrid

  • lawke

    Hey Sylvia,

    Ik zou toch zorgen dat je voldoende kunt rusten na de bevalling. Hou er rekening mee dat je lichaam trager recupereert dan bij een 20-jarige. Kun je niet op een of andere manier een maand extra krijgen denk je? Ik zou inlichtingen vragen bij de beroepsvereniging, sociale dienst of andere instantie. 12 weken na de bevalling lijkt me toch een minimum met jouw beroep.

    Ondertussen alles 'dik' ok met ons!

    Lieve groetjes!

    Lawke

  • vlindertjeloo

    oja en je verlof is 16 weken dus je hebt 10 weken daarna lees even goed in je cao na want jij zit ook in de zorg dus dat is denk hetzelfde als in rotterdam toch haha

  • vlindertjeloo

    Als je overtijd loopt syl krijg je de dagen erbij je blijft altijd 8 weken na houden.
    Dikke kus

  • marij1977

    Hee meid, je kan nu aangeven wat je graag wilt. Als jij denkt dat je het tot 4 wkn vol houdt, kies je daarvoor. mocht het zo zijn dat je dat niet volhoudt stop je eerder. Dan ga je idd de ziektewet in, maar gaat je verlof wel 6 wkn van tevoren in (als je zover bent zeg maar). Je weken na je verlof gaan pas in als je bent bevallen. Dus als jij overloopt hou je even goed je weken waar je recht op hebt. Je hebt minimaal recht op 16 wkn verlof. Mocht je nog vragen hebben dan kan je me altijd berichten. Succes!! x

  • gelukkie68

    tip :

    voer de minste weken in dus vier weken.
    mocht je het niet volhouden, kan je een beroep doen op de ziektewet, hierdoor hou de maximale uren na de bevalling

    gr alice