Alweer 20 maanden, onze lieve, maar ondeugende meid. En wat ben ik super trots op haar. Het is net alsof ze van te voren een groei-boek heeft gelezen, want ze ontwikkeld zich geheel volgens het 'boekje'. Stiekem denk ik soms dat ze wat verder is, maar dat klink zo opschepperig. Praten gaat heel goed. Ik kan de woorden niet meer tellen die ze kent. En ze maakt ook al zinnetjes van 2 en soms 3 woorden. Steeds vaker plast ze (zelfstandig) op het potje. We willen haar dat spelenderwijs leren en onze methode lijkt te werken. Ze is zelf ook al aardig aan het moederen. Over haar pop. Die word heel goed verzorgd. Speentje in, hapje eten, flesje, schone pamper, als vera gaat dansen neemt ze pop op haar schouder, wandelen met de poppenwagen, mee in de auto in de poppenmaxicosi en pop gaat ook geregeld met Vera mee op bed. Zo lief. En ze kan al heel goed puzzelen. Ik verbaas me daar wel eens over, want dat leert ze op de opvang en dat voert ze dan thuis ook uit.
Maarrrrrrr.......... Onze Vera is ook een ontzettende dikke boef!!!! De grenzen zoeken, maar vooral er overheen gaan is iets wat elk uur gebeurt. En als ik haar dan streng toespreek zegt ze: Nee mem! Mag niet! stoute mem! En gaat daarna meestal weer vrolijk verder met wat ze deed. Als de kleren aan moeten, dan heeft Vera dat meestal niet in haar hoofd en doet er alles aan om me tegen te werken. hetzelfde met het pamper verschonen. Vooral bij een poepluier maakt ze het me soms erg moeilijk. En overal op klimmen!!!! pffffffff drama!!!! En kan ze er niet bij, dan zoekt ze wel iets wat ze als opstapje kan gebruiken. Of ze gilt de hele supermarkt bij elkaar, omdat ze het toetje wat ze heeft uitgezocht niet vast mag houden.(om het vervolgens alvast even open te maken). pffffffffffffff
Maar dat allemaal maakt ze altijd weer goed met iets liefs. Want ze is een echt knuffelkontje. Ik krijg vaak spontaan een kusje en dan zegt ze : Lief!!!! En wat voel ik me trots als we in een winkel lopen en ze spontaan tegen vreemde mensen roept; HALLO!!!! Toen ik nog geen kinderen had, zag ik wel eens van die kinderen in de supermarkt die zulke leuke dingen deden dat ze echt m'n aandacht trokken. Ik dacht dan: Zo'n kindje zou ik ook wel willen (even los van het feit dat het later bleek dat ik al blij was als ik een kindje mocht krijgen). En nu heb ik zo'n kindje. IK BEN RIJK!!!!!!! Hebben jullie dat ook? Het gevoel dat je wel een boek over ze wilt schrijven, om iedereen te laten weten hoe leuk je kind is................ Ik denk dat iedereen z'n eigen kind zo leuk vind........ maar Vera IS ook echt heel leuk.........hihi
Liefs van Esther
Oja....... Zingen...... dat kan ze ook zo goed. Al complete poesje mauw en visje visje en in de maneschijn.(dat wou ik toch nog even eraan toevoegen)
reacties (0)