Een nieuw begin; de geboorte van M

Maandag om 6.45u mochten wij ons melden op het ZH. Vandaag zou ik ingeleid worden. Afhankelijk van de stand van zaken dan wel met gel dan wel door meteen de vliezen te breken.

Het werd gel. 's Middags om 12.00 zou bekeken worden of de vliezen gebroken konden worden of dat een tweede keer gel nodig was. Het werd nog eens gel. Het gerommel wat ik de ochtend gevoeld had werd al wat hardnekkiger. Maar ik kon nog gewoon alles doen. Pas 's avonds ging het over in echte weeën. Ik moest ze al weg puffen. Om 23.00u werd ik naar de verloskamer gebracht. Na een snelle check bleek dat de vliezen nog steeds niet gebroken konden worden. Het werden inmiddels rugweeën die om de 10 min kwamen en kon niet meer slapen. De hele nacht heb ik over de gang heen gelopen omdat ik ze zo het beste op kon vangen. Vriendlief heeft de hele nacht achter me aan gesjokt en mn rug gemasseerd.

's Ochtends om 9u konden dan eindelijk mijn vliezen gebroken worden! Er werd een uurtje aangekeken of de weeën uit zichzelf sterker werden. Maar de CTG gaf niks aan wat de weeën betreft. Wel gaf het aan dat M het wederom maar net binnen de marges deed. Om te kijken of het een reactie was op de weeën kreeg Myron een draadje op het hoofd om zo de hartslag te volgen en kreeg ik een staafje ingebracht om de weeën van binnen te meten. Gelukkig; die strakke banden mochten af!!!

Na een uur kreeg ik het infuus om de weeën sterker te maken. Dit werd elke 20min opgehoogd, want de ontsluiting vorderde maar niet. Maar de weeën werden steeds heftiger en aangezien ik niet meer van bed mocht wist ik niet meer hoe ik ze op moest vangen. Dus ik wilde een ruggeprik. Het was nu 9-8-11 14.00u. Toen de anesthesist zou komen bleek ik gelukkig 5cm ontsluiting te hebben en kon de prik gezet worden. Ook kon dat gewoon op de verloskamer, dus hoefde niet naar de OK. Na een kwartier werkte het en heb ik heerlijk kunnen rusten tot 17.00u.

Dan staat er ineens 5 man aan mn bed. M reageert niet goed op de weeën en ze willen checken hoeveel reserves (zuurstof in het bloed ed) hij nog heeft dmv bloedafname uit het hoofdje. Mocht het niet genoeg zijn wordt het een keizersnede. Het bloed afnemen is een vrouw-onvriendelijke en pijnlijke handeling, maar de uitslag is binnen 5min bekend. Het was goed genoeg om nog even door te gaan. Een uur lang blijft de VK een beetje bij mn bed staan en kijkt naar de cijfers die van de harttonen van M komen en is steeds aan het bellen. (achteraf de gyneacoloog)

Om 18.00u die oerdrang!!!!!!!!!! Ik weet meteen; dit zijn persweeën! Maar ik mag niet persen. Weer toeters en bellen die afgaan en weer 5 man en het onderzoek. Ik word bang! Dan zie ik mijn EIGEN gyneacoloog binnenkomen in gewone kleding....Huh, die had toch geen dienst vandaag????....Ze is in huis gebeld en zal mij het laatste stuk begeleiden. Na overleg mag ik toch beginnen met persen om 18.18u. Maar M is een sterrekijkertje en ligt ook nog eens scheef voor de uitgang. Na een uur zwoegen ben ik nauwelijks opgeschoten.

Dan zegt mijn Gyn:

Wij gaan het proberen met de vacuumpomp. We kunnen niet meer wachten! Je krijgt 1 perswee de kans! Anders wordt het alsnog een keizersnede. Als de wee begint, knip ik en jij perst uit alle macht mee...!

En dan om 19.24u wordt Myron geboren! Met apgarscores 9-10! Hij doet het super!
Wat een opluchting.

Ikzelf heb 2 scheuren en een knip! Maar na anderhalf uur hechten zit het weer bij elkaar.

Achteraf bleek dat we er kort voor langs zijn gegaan met M. Zijn hartslag ging na elke wee gevaarlijk omlaag. En vanaf de middag is er geen moment geweest dat de hartslag van de kleine uit het oog is verloren. Maar goed dat je dat pas achteraf hoort!!!

453 x gelezen, 0

reacties (0)


  • sterremunt

    Wat een mooie naam en wat heeft mama het geweldig gedaan, kanjerrrrrr!!!!!!!!!! Dikke zoen!

  • kissy29

    Hey meis, ook hier nogmaals gefeliciteerd!!! Je hebt het mooi gered, maar het laatste stukkie is ... Men soms denk ik oh oh oh wat is het er erg eigenlijk. Maar daar hebben we het nog wel een keer over! Nu gaan we lekker genieten, jullie van jullie mooie ventje en wij van onze mooie zoon en dochter(ook lekker ventje en beeldschone dame die het super doet) xxx liefs

  • chethadragon

    oh heftig, maar gefeliciteerd met de kleine man

  • mama sil

    dikke proficiat ben blij voor u geniet er maar van ze zijn zo rap groot

  • xVlindertje

    Jeetje wat een verhaal ! Maar onwijs gefeliciteerd met de geboorte van jullie wondertje !
    Geniet ervan

  • Rowena.

    och jee wat een verhaal. gelukkig is het goed afgelopen. veel geluk en geniet van jullie kleintje.

  • Broadway

    jeetje wat heftig! geniet nu maar van jullie kleintje en van harte gefeliciteerd!!!

  • LJMS

    Wat een verhaal! Super gedaan! En nu genieten van jullie wondertje!

  • brigitte-ouwens

    Sow das echt ff spannend! Gefeliciteerd met jullie mooie zoon xxx

  • weer mama

    Wow, en nu eerst genieten!

  • Papaya

    Heftig! Gelukkig doet hij het nu goed, jullie allemaal! Genietse.

  • shemoves

    zo das ff heftig en spannend geweest jeetje.... maar gelukkig is alles helemaal goed gekomen!! gefeliciteerd meid en nu alleen nog maar genieten!!!

  • ricarda78

    Heftig bevallingsverhaal zeg.. Wat fijn om te lezen dat alles is goed gegaan en je eindelijk je ventje in de armen hebt!! Geniet van je ventje! Sterkte met het herstel..

  • A.talina

    Zo heftig verhaal!! Maar je hebt het goed gedaan en wat een mooi en bijzondere naam!
    Hoop wel dat je een btje kan zitten ,lijkt mij niet prettig. Geniet maar lekker van je pasgeboren gezinnetje xxx