Onze zoon is alweer een maand oud, de tijd gaat best snel. Onze jongen groeit snel en ziet er goed en gezond uit. Al was het een heel bewogen maand met veel momenten om te genieten maar ook verdriet meegemaakt.
Na de geboorte hebben we hulp gehad van een ontzettend leuke kraamhulp. ´s-Ochtends eerst even gezellig kletsen en dan kreeg ik mijn ontbijt. Soms moest ik nog voeden of ik was net klaar. Moeder een kind dan even wassen en aankleden en soms mijn bed weer in, andere dagen lekker beneden zitten. Manlief was vrij door Hemelvaart en heeft 3 weken totaal vrij gehad. Deze dag ging de kraamhulp weer weg en stonden we er alleen voor. Sliep Sverre eerst netjes tussen de voedingen, daarna zette hij het op een krijsen en wisten we niet wat te doen. Midden in de nacht maar een stuk lopen, nog wat voeding en weer troosten. Langzaam wordt het wat rustiger en leren we elkaar steeds beter kennen en proberen we er wat meer regelmaat in te krijgen. Zelfde tijd wassen of in bad, pyjama aan en voeden en dan lekker op bed. Hij is al erg wakker maar nu nog meer tussen de voedingen en begint wat te lachen, erg leuk.
Helaas was er ook triest nieuws. Vrienden van ons zijn 3 weken eerder bevallen dan ik, op 18 april. Een week na mijn bevalling moesten zij onverwachts met spoed naar het ziekenhuis want hun zoon had koorts. Via de huisarts werden ze doorverwezen naar het ziekenhuis en vervolgens naar het WKZ in Utrecht. Hun zoon bleek de streptokockbacterie te hebben in de hersenen en hersenvlies. Een week later is hij na zijn leven van 5 weken op aarde overleden en hadden wij de week erna een afscheid, condoleren en de begrafenis. Onze zoon was net 3 weken. Sindsdien zijn wij (over)bezorgd en willen dat men bij bezoek de handen worden gewassen als je de kleine vast wilt houden.
Langzaamaan slijt het gevoel van overbezorgdheid, tuurlijk is dat er nog wel maar wel in een iets mindere mate. Ook de drukte van het bezoek in het begin is wat minder. Er zit meer tijd tussen dus hebben nu zelf ook wat meer rust. Manlief moet ook weer werken dus mama mag het alleen gaan doen en dat gaat prima. We missen papa natuurlijk wel.
Liefs catootje1980
reacties (0)