VK en ijzergehalte

Gisteren op 30 weken controle geweest bij VK. Alles zag er prima uit:

Bloeddruk 125/75, gewicht 81kg (=8.5 kg bijgekomen !!! super netjes dus..)

Hartslag baby 125-135, hij was erg rustig op dat moment geen getrappel te bekennen...

Verder had ik een mooi formaat buik en lag gewoon goed op schema...

HB (= ijzergehalte) geprikt, voor de zwangerschap was HB 7.7 en nu met 30 weken zwangerschap was

HB 8.0 !!!!!!!!! De VK vond het super dat mijn HB nu iets hoger was dan voor de zwangerschap...ze zegt bij 9 op de 10 vrouwen wordt HB lager of zelfs te laag tijdens zwangerschap!

Nou zo stond ik na een kwartier weer buiten!

Heb wel de laatste dagen dat ik slecht slaap doordat de kleine sávonds en s'nachts erg actief is! Ik moet al vaak plassen, en als ik dan op ben en de kleine begint ook nog actief te doen, kom ik vaak niet meer in slaap...gevolg: door de dag krijg ik s'middags zo'n inzinking dat ik me echt futloos, brak en kribbig voel!!

Wie heeft dit nog meer ? Tips ?

Wil dit zeggen dat we na de geboorte ook zo'n actief kindje krijgen wat ons s'nachts gaat wakker houden ? of kan dit ook veranderen ?

448 x gelezen, 0

reacties (0)


  • oktober 2009

    mijn ijzergehalte is inderdaad gezakt naar 6.8. op de grens dus. ben al flink stroop en spinazie aan het eten :-)

  • super

    Hee wat goed........wordt t n echte popeye.....zal wel van het ijzergehalte zijn ha ha. Ja is wel vervelend als ie je de hele nacht bezig houdt, maar kan wel eens. Ik ben nog niet zover als jij maar soms is die van mij drukker en dan weer rustiger. Volgens mij zegt dat niet altijd wat hoor. Soms als ie te rustig is maakt je dat ook wel weer bezorgd. groetjes

  • Lena73

    Nou meid mooi hoor dat alles zo goed gaat!! 30 weken ben je al dus noch maar 10 weekjes te gaan!! Spannend!! En wat die vermoeidheid aan gaat gewoon toegeven aan die moeheid en regelmatig even rusten!! Super belangrijk voor jou en de baby!
    Liefs Helena

  • mojo

    Goed hoor qua gewicht! Ik sta gelukkig weer 1,5 week stil dus weeg 67,8= 9,3 kilo.. Nu maar hopen dat het nog heel lang stil blijft staan haha. Mijn HB was zoals bij velen gedaald van 9.0 naar 7.5, maar nog steeds niet te laag.. Ik vind het wel stoer dat jouw kleine zo actief is! Mijn meisje is juist best rustig. Ze is vaak 's nachts op bed wat aan het bewegen dus dan probeer ik er extra van te genieten. Ik val dan vaak juist in slaap!!
    Ik heb wel gehoord dat ze de eerste weken het ritme van de buik aanhouden. Ik ben zo benieuwd wat er in oktober in onze blogs staat!!

  • Mams van Kenji~Gio

    mooie uitslagen dame!!
    Maar de enige tip die ik kan geven is... Geef toe aan je vermoeidheid in de middag. Je lichaam geeft aan dat t rust nodig heeft,dus pak even lekker een uurtje..
    Ik deed dit ook de laatste weken hoor zodra ik er tijd voor had ivm werk..
    Je levert een topprestatie,daar mag je best af en toe een lekker uurtje van met je oogjes dicht van genieten..

    Succes meid,
    X Debby