Moeheids-blog

Even spuien over moe zijn...

Ik heb de laatste dagen enorme moeheidsaanvallen. Kreeg meestal elke dag wel een dip rond 16.00 uur, maar nu duurt het steeds langer en heb ik het vaker op een dag. Het rare is dat ik me 's avonds klaarwakker voel en voor mijn gevoel pas laat in slaap val. Ook word ik 's nachts steeds wakker en lijk ik daardoor niet genoeg nachtrust te krijgen.

Het werken valt me met de week steeds zwaarder. Een hele werkweek (40 uur) hakt er nu behoorlijk in en het weekend ben ik helemaal gaar en heb ik volledig nodig om bij te tanken. Ik heb dan ook haast geen puf om nog andere dingen te ondernemen. Het liefst blijf ik de hele dag in bed liggen, maarja, daar word ik vervolgens alleen maar duffer van...

Ik heb vandaag ook het gevoel dat ik de week gewoon niet aankan. Het is nu maandag en de week lijkt nog zo lang, terwijl ik me nu al bijzonder moe voel. Koffie is ook niet echt een optie, want teveel koffie is niet echt goed voor de baby, dus hou ik het braaf bij 1 kopje, maar dat is bij lange na niet genoeg om mezelf op te peppen. Ook hoor ik steeds vaker de opmerking dat ik er moe uitzie.. Ja mensen dat helpt ook niet echt in mezelf minder moe voélen. :s

Mijn conditie voelt alsof ik een oud wijf ben. Ik heb nu bij het oplopen van een trap al de tong op de knieën en omdat ik nu geen sport doe verslechterd dit alleen maar. Ik fiets wel elke dag naar mijn werk (op en neer zo'n 8 km), maar aangezien ik in een slakken-tempootje van A naar B kom (werkelijk iedereen haalt me in...), helpt dat niet echt.

Mijn deeltijd studie begint deze week weer en ook daar zal ik extra energie voor nodig hebben. Ik heb me voorgenomen om een aantal vakken te halen, maar weet niet of dat nu wel zo haalbaar is. Ik heb er vanaf deze week weer een dag vrij voor dus ik zou mezelf niet zijn als ik het niet zou proberen! :)

Ik heb vandaag alvast een paar dagen in het vooruit vrij gepland om rust in te bouwen. Hopelijk helpt dat. Ook begint deze week de zwangerschapscursus. Ik hoop daar ook wat rust in mijn lijf door te krijgen. Gewoon maar verstand op nul en blik op oneindig en op tijd op de rem trappen? Of zijn er nog andere veel slimmere oplossingen die ik over het hoofd zie?

Liefs van een (Gaaaaaap…) moe meissie.

434 x gelezen, 0

reacties (0)


  • (m)WinnieP

    Zeker weten op tijd op de rem trappen en soms de boel de boel laten. Ik ben ook gestart met een zwangerschapscursus en in ieder geval slaap ik daarna heerlijk! En er zitten echt wel bruikbare tips, oefeningen bij, dus dat zal ook een stukje ontspanning geven. Succes! En weltrusten ;-) liefs

  • jakkie84

    o heel herkenbaar vooral bij de eerste zwangerschap had ik dat ik ga nu ook echt vroeg mijn bed uit blijf de hele dag uit de buurt van mijn bed en als ik er dan savonds om half 10 instap ben ik zo moe dat ik meteen in slaap van zo pak ik wel genoeg slaap ook al word ik smorgens net zo moe weer wakker bij de eerste ging ik slapen wanneer ik wilde waardoor ik op het laast nog maar 2 hooguit 3 uur slaap kreeg en dat is niet uit te houden liefs

  • LCM

    Meid, ik herken het helemaaaaaal!!! Ik heb er ook zoooooo'n last van. Ben zo moe en drink inderdaad ook 1 kopje koffie per dag en dat terwijl ik normaal niks van koffie moet! Vind het normaal zoooo vies, maar moet toch wat???? Ik denk dat we het voor lief moeten nemen. En ik ben al aan het aftellen tot m'n zw.schapsverlof :-)

  • dora09

    ik denk dat het er toch wel een beetje bijhoord! helaas... ik heb ook steeds vaker een dip en werk ook nog ruim 40 uur per week de ene dag 12 uur en de andere dag iets minder... en als ik savonds thuis kom plof ik het liefste neer op bed!! miss toch wat minder uur gaan werken in overleg met je baas natuurlijk?? is wel alles goed met je kindje? en hoge bloeddruk??? gr Debst

  • Snoezel80

    Hmm, ik ken ook dat gevoel...daarbij krijgen wij ook nog eens over een paar weken de sleutel van ons nieuwe huis waar nog het e.e.a. opgeknapt moet worden....dus tips zijn voor mij ook erg welkom. Ik werk ook 40 uur per week en met reizen erbij ben ik 50 uur per week onderweg (niet thuis). 's Avonds lig ik als een dweiltje op de bank en in het weekend hoeft ook niemand me lastog te vallen om iets te ondernemen hahaha. Het klink heel erg zo, maar ja, ik moet toch kiezen voor mezelf en voor de baby. Dus IK raad je aan: kies maar even lekker voor jezelf!! Succes.

  • Trotse moeder van 3

    tja... helaas weinig goede tips. Misschien een extra vitamine preperaat speciaal voor zwangeren en tegen moeheid... gewoon je huis laten voor wat het is en dan maar even wat meer stof en rommel.... toegeven aan de moeheid maar dat is lastig met je werk.... gewoon doorzetten het word vanzelf weer iets beter en zodra je denkt ik voel me top en energie rijker dan voorheen..... gaat het weer bergafwaarts hahaa positief he! maar wel de waarheid voor de meeste onder ons.... SUCCES EN STERKTE! knap dat je weer aan de studie gaat. liefs